VIDEO, FOTO: Era-Pack má již zajištěn postup

Chrudim - /AKTUALIZOVÁNO/ Již po druhém hracím dnu si hráči mistrovského Era-Packu Chrudim zajistili postup ze základní skupiny do turnaje Elite Round UEFA Futsal Cupu mezi 16 nejlepších mužstev Evropy.

30.9.2009

Z druhého ukání základní skupiny UEFA Futsal Cupu Era-Pack Chrudim – Nautara Kaunas 8:1.Foto: Karel Dvořák

Teoreticky by sice ještě mohli být vyřazeni, to by ovšem v posledním hracím dnu ve čtvrtek museli v případě výhry Rigy nad Kaunasem prohrát s Leczycou o 18 gólů, aby měli při shodném zisku 6 bodů v minitabulce horší skóre než Riga, ale to je při současné formě všech účastníků turnaje holá fantasmagorie…

Favorizovaný polský mistr si ovšem hodně zkomplikoval situaci, když o gól podlehl lotyšské Rize a musí se pokusit bodovat na závěr s Era-Packem, jinak mu hrozí překvapivé vyřazení.

Hurtap Leczyca – Nikars Riga 3:4 (1:0).

Úvod zápasu nenasvědčoval konečnému nečekanému výsledku. Již ve 2. minutě se Poláci ujali vedení nádhernou trefou Tkachenka do šibenice. Jenže pak se již do přestávky neprosadili.

Druhý poločas odstartoval gólem Zolotarjovs, který hned v 21. minutě srovnal skóre na 1:1 a ve 28. minutě upravil na 1:2 Zolotuhins. Po necelé půl minutě však Krawczyk srovnal na 2:2. O osudu utkání rozhodl Baranovs. Ve 32. minutě poslal Nikars opět do jednobrankového vedení 3:2.

Na druhé straně se opět prosadil Krawczyk – 3:3. Jenomže v 39. minutě se Leczyca dopustila již 8. faulu v utkání a Baranovs proměnil 3. prodloužený kop v pořadí ve vítěznou branku – 3:4.

Branky: 21. Zolotarjovs, 28. Zolotuhins, 32., 39. Baranovs – 2. Tkachenko, 29., 37. Krawczyk.

Era-Pack Chrudim – Nautara Kaunas 8:1 (3:1).

Oba soupeři se utkali již v loňském ročníku tohoto evropského poháru. Tehdy Chrudimští vyhráli 6:1 a tentokrát byli tedy ještě úspěšnější. Podobně jako v úvodním vystoupení v turnaji předváděli svěřenci trenéra Oty Stejskala pohledný futsal, ale v tomto případě se jim diváky vyvolávané „desítky“ nepodařilo dosáhnout.

Ke zteči zavelely obě brazilské posily. V 7. minutě otevřel skóre Max a o minutu později jej napodobil Cacau. Litevci po čtvrthodině hry korigovali ze skrumáže Nemanisem na 2:1, ale jejich další odpor v 17. minutě zchladil kanonýr Mikan efektní patičkou po přihrávce Sluky.

Definitivně o jasné výhře Východočechů rozhodl úvod druhého poločasu. Opět Mikan a dvakrát Vladyka zvýšili v rozmezí 23. a 24. minuty na 6:1 a pak již bylo jenom otázkou, na jakém čísle se zastaví skóre.

Ve 28. minutě si Litevci vstřelili vlastní gól po akci Popelky a brankovou tečku udělal ve 37. minutě Mikan, který tak završil svůj hattrick.

Šanci ochutnat atmosféru evropského poháru dostal v závěru zápasu i kapitán juniorského mistrovského týmu Era-Packu Slováček.

Branky: 7. Max, 8. Cacau, 17., 23., 37. Mikan, 24., 24. Vladyka, 28. vlastní – 15. Nemanis.

Era-Pack:
Meller, Hlouš – Cacau, Kopecký, Max, Mikan – Sluka, Popelka, Rešetár, Vladyka – M. Mareš, Slováček.

Po středečním dnu volna bude turnaj zakončen ve čtvrtek 1. října zápasy Riga – Kaunas (17) a Chrudim – Leczyca (19.30). A podle vývoje této skupiny se bude rozhodně o co hrát a na co dívat.

OBRAZEM: Miminka z chrudimské porodnice 19. srpna

Chrudim - Díky vstřícnosti chrudimské porodnice vá i dnes přinášíme fotky miminek, která se v uplynulém týdnu narodila.

Lidé zachránili život tonoucí potápěčce

Hlinecko - Nebýt pohotovosti přítomných lidí, v lomu na Hlinecku by vyhasl lidský život. V sobotu krátce před dvanáctou se zde topila potápěčka středních let.

I podruhé Chrudim doma bodovala naplno

Chrudim - Chrudim dostala díky losu výhodu domácího prostředí podruhé. A využila ji parádně. Nebezpečné Zápy nepustila do souvislého tlaku a vytvářela si dost šancí ke skórování. Brankář  Záp Straka byl výborný a týmu hodně pomohl.

Na mistrovství republiky budou také hasiči z Chrudimska

Chrudimsko – Hasičský záchranný sbor (HZS) hl. m. Prahy a Sdružení hasičů Čech, Moravy a Slezska pořádají v Praze ve dnech 25. – 27. srpna Mistrovství České republiky profesionálních a dobrovolných hasičů v požárním sportu.