Era-Pack Chrudim – SELP Mladá Boleslav 3:2

Hosté pokračovali i ve druhém klání ve velmi dobrém výkonu, pozorně bránili a brankář Knobloch je dlouho držel nad vodou. Když se ve 13. minutě střelecky prosadil zkušený Semerád, nevypadalo to s obhájcem mistrovského titulu nejrůžověji.

Druhou půli začali Chrudimští náporem. Kroulík ve 22. napálil tyč a o minutu později Kopecký nadvakrát dotlačil míč do sítě – 1:1. Zanedlouho něco podobného předvedli i Středočeši. Nejprve zachránila Mellerovu svatyni také tyč, aby za pár vteřin Bejda opět strhnul vedení na stranu hostů – 1:2.

Rozuzlení ve prospěch svěřenců trenéra Oty Stejskala přinesla 30. minuta. Nejprve v čase 29:01 propálil Sluka z trestného kopu vše, co mu stálo v cestě, aby za 49 vteřin stanovil konečné skóre 3:2 Bouška.

Hosté se ovšem nevzdávali, necelé tři minuty před koncem zkusili power play s Kamenickým na místě brankáře Knoblocha, ale srovnat se jim nepodařilo. Naopak Vladykův padáček zastavilo břevno opuštěné svatyně, ale to už rozjásanému publiku nemohlo vadit.

Fakta – branky: 23. Kopecký, 30. Sluka, 30. Bouška – 13. Semerád, 25. Bejda. ŽK: 0:1. Diváci: 400. Poločas: 0:1. Stav série: 1:1. Era-Pack: Meller – Kroulík, Sluka, Vladyka, Rešetár, Bouška, M. Mareš, Kopecký, Vácha, Linhart.

Ota Stejskal, trenér Era-Packu Chrudim:

„Dřina, dřina, dřina,“ oddechl si bezprostředně po zápase a pokračoval:

„Vážím si toho, jak moji svěřenci přistoupili k celému utkání, nezlomilo je dvojnásobné vedení výborně hrajícího soupeře a podařilo se jim otočit nepříznivý vývoj v náš prospěch. Kdybychom prohrávali 0:2 na zápasy, tak by to v Mladé Boleslavi bylo hodně nepříjemné. Ale i tak tam potřebujeme alespoň jednou vyhrát, abychom si přinejhorším vynutili rozhodující zápas na domácí půdě, i když by bylo samozřejmě lepší zvítězit tam dvakrát.“