Před utkáním byly trochu obavy, jestli se na obhájci titulu negativně neprojeví únava z náročného turnaje UEFA Futsal Cupu v Barceloně a s ním spojeného cestování. Jenže Chrudimští hráli ve velké pohodě, kombinačně soupeře převyšovali a byli i mnohem efektivnější v koncovce, takže se nakonec radovali z výhry 9:3 (5:2). Již po 57 vteřinách rozvlnil síť M. Mareš a domácí nezaskočilo ani laciné vyrovnání v 9. minutě, když Mellerovo netaktické vyběhnutí potrestal Belej trefou do prázdné brány.

Ještě v téže minutě totiž kapitán Vladyka dostal svůj tým znovu do vedení 2:1. Moravany hodně nahlodala 13. a 14. minuta, kdy Douglas po pěkných individuálních akcích zvýšil dvěma góly až na 4:1. V předposlední minutě první půle přidal pátou trefu M. Mareš a ještě v téže minutě korigoval Záruba tečovanou střelou na 5:2. Ve druhém poločase využil brilantní nahrávku Vladyky Popelka a pak přišly dvě trefy Maxe. Zvláště ta první byly lahůdková, když si na brankovišti lehce přehodil brankáře Zrzavého a následně hlavičkoval do odkryté brány. V předposlední minutě R. Mareš zvýšil na 9:2, ale vyvolávané desítky se diváci nedočkali.

Dobrovolný trefil těsně před koncem tyč (předtím brankovou konstrukci Tanga nastřelili ještě Vladyka, Rešetár a Douglas). Místo toho pečetil skóre hostující Slavík na 9:3.