FUTSAL: Ukrajinský mat za šestačtyřicet vteřin

Chrudim/Pardubice - ČEZ Arena byla vybrána za dějiště jedné ze čtvrtfinálových skupin Elite Round UEFA Futsal Cupu. Pořadatelem je FK Era–Pack Chrudim, které mu však start nevyšel. Ukrajinský tým ho popravil během minuty. FK Era–Pack Chrudim – FC Time Lvov 2:4 (1:3).

19.11.2009

FK Era–Pack Chrudim – FC Time Lvov 2:4Foto: DENÍK/Luboš Jeníček

V ČEZ Areně byla úvodními zápasy zahájena čtvrtfinálová skupina UEFA Futsal Cupu.

FK Era–Pack Chrudim – FC Time Lvov 2:4 (1:3). Branky: 6. Kopecký, 28. Max – 8. a 9. Legčanov, 9. Kondraťjuk, 40. D. Bondar. Rozhodčí: Kammerer (Německo), Grönman (Finsko). ČK: 1:0 (40. Cacau). Sestava Chrudimi: Meller – Kopecký, Max, Cacau, Pica Pau, Kroulík, Popelka, M. Mareš, Vladyka, Mikan, Sluka, Rešetár, R. Mareš.

Oba celky si uvědomovaly vážnost vstupního utkání. První větší šance ale skončila brankou. V polovině šesté minuty našel Cacau ideálně Kopeckého, který s tečí ukrajinského hráče otevřel skóre. Radost vydržela Chrudimi dvě minuty. Pak během dvaceti vteřin Legčanov otočil stav a opařené domácí dorazil za další půl minutu Kondraťjuk. Dokonce první půle se Era–Pack zmohl jen na břevno, které rozbubnoval Rešetár.

Naději na bodový zisk vykřesal ve 28. minutě Max. Vzápětí se Slukova pumelice odrazila od břevna nad. Na druhé straně po přečíslení soupeře pálil do tyče Ovsjanikov.

Poslední pětiminutovka byla ve znamení chrudimského náporu, ale domácím nepomohla ani hra bez brankáře. Naopak do prázdné branky skóroval D. Bondar.

Další výsledek: Interviú Madrid – Puntar Tolmin 3:0.

Páteční program: 15.30 Lvov – Madrid, 18.00 Chrudim – Tolmin.

Autor: Zdeněk Zamastil