Tentokrát si vyzkoušeli sílu dalšího možného soupeře, pokud postoupí do elitní šestnáctičlenné skupiny Elite Round.

Chorzow – Chrudim 4:3

Dva dny po souboji s mistrem Slovenska (Slov–Matiku Bratislava podlehl 2:4) si Era–Pack zajel do polského Chorzowa aby si poměřil výkonnost s velmi kvalitním polským mistrem. Domácí Clearex svoji pověst potvrzoval hned od počátku utkání a v šesté minutě se ujal vedení gólem Lešniaka. Za tři minuty Michal Mareš sice vyrovnal na 1:1, ale Poláci se dvěma góly v rozmezí 14. a 15. minuty dostali do dvoubrankového trháku. Krátce před odchodem do kabin však Kopecký snížil na rozdíl jediné branky – 3:2.

Ve druhém poločase se hrála vyrovnaná partie, ale dlouho se diváci nemohli dočkat dalších gólů. Ve 37. minutě ovšem Popelka vypálil ze značné vzdálenosti a bylo vyrovnáno 3:3. V dramatickém závěru sahali oba soupeři po vítězství. Nejprve Popelka trefil břevno a na začátku poslední minuty Roman Mareš neproměnil velmi nadějnou šanci. Půl minuty před závěrečným hvizdem tak přišel tvrdý direkt, když polský reprezentant Szlapa rozhodl střelou do „šibenice“ o nejtěsnější výhře svého týmu.

Fakta – branky: 6. Lešniak, 14. Kusia, 15. Filipczak, 40. Szlapa – 9. M. Mareš, 19. Kopecký, 37. Popelka.

Clearex Chorzow: Waszka – Miozga, Jagelo, Filipczak, Lešniak, Szlapa, Jašinski, Wolanski, Kusia, Marzec, Gudciak.

Era–Pack Chrudim: Žďánský (Hlouš) – Popelka, R. Mareš, M. Mareš, Šnobl, Kopecký, Pavlíček, Formánek, Blažej, Velinský, Vladyka.