VYBRAT REGION
Zavřít mapu

FUTSAL: 'Nejprve musím udělat maturitu,' říká Dobrovolný

Chrudim - Jedním z nadějných mladíků, který prošel naší juniorskou základnou, je MARIÁN DOBROVOLNÝ. Od začátku letošní sezony se připravuje společně se seniorským A týmem ERA-PACKu. 

29.3.2012 1
SDÍLEJ:

Marián DobrovolnýFoto: Archiv

Přestože probojovat se do základní sestavy je přetěžké, má velké odhodlání se o své místo na hřišti poprat. Zkušenosti sbírá i v našem B-týmu, se kterým v letošní sezoně obsadil v divizi D třetí příčku.

Můžeš říct, kdy a kde jsi dělal své první fotbalové krůčky?
Mé první fotbalové krůčky jsem začal dělat na stadionu v Načešicích. Taťka mě tam brával s bratry a chodili jsme si zakopat.

Kdy ses poprvé dověděl o futsalu? Chodil ses dříve dívat na ligu?
Kdy jsem se o futsalu dozvěděl, to si už přesně nepamatuji, ale chodil jsem na něj už odmala, jezdil jsem se například s dědou dívat do Heřmanova Městce. Postupem času jsem pak začal navštěvovat futsal v Chrudimi.

V kolika letech jsi futsal začal hrát?
Aktivně jsem ho začal hrát ve 14-15ti letech.

Máš nějaký futsalový nebo fotbalový vzor?
Můj fotbalový vzor v dnešní době je Neymar. Je pro mě důkazem toho, že i v takovém věku se dá hrát vrcholový fotbal.

Loni jsi patřil k oporám ERA-PACKu v kategorii U-18. Jak bys zhodnotil své účinkování v tomto družstvu, se kterým jste získali v ligové soutěži bronzové medaile?
Toto mužstvo jsme měli budované víceméně dva roky, kdy jsme v kategorii do 16ti let vyhráli MČR. V kategorii do 18 ti let jsme se úspěšně probojovali do Final Four, ale poté se vyskytl problém: hráči x velký fotbal. Dopadlo to tak, že jsme museli hledat náhradu za 6 stabilních hráčů. Nakonec jsme skončili třetí.

Objevil ses i v nominaci U-19 a U-21. Můžeš přiblížit, jaké akce vás s reprezentačním mužstvem čekají?
Tento rok by měl být v září Turnaj čtyř zemí, kterého se zúčastní Slovensko, Polsko, Maďarsko a samozřejmě ČR.

Jaký je to pocit mít na sobě dres nároďáku a bojovat za české barvy?
Je to nepopsatelný pocit. Pro mě to je takové splnění dětského snu.

Letos ses zapojil do přípravy s A-týmem ERA-PACKu, jehož kádr je hodně nabitý. O místo v základu se budeš muset poprat, konkurence je obrovská, co uděláš pro to, aby ses objevil na hřišti?
První co musím udělat, je úspěšně složit maturitní zkoušku. Teprve poté se budu moci na 100% zapojit do tréninkového procesu. Tréninky jsou občas ráno, a kříží se to se školou. Teď dostávám šanci jen občas, když dobře trénuji, někdo je vykartovaný nebo zraněný. Ale i to je šance, kterou se musím snažit co nejlépe využít.

Jak tě mezi sebe hráči přijali?
Z mého pohledu mě hráči přijali dobře. Samozřejmě musím dělat to, co mi řeknou, protože jsem nejmladší zobák. Ale jinak je s nimi v kabině i mimo ní sranda.

Popište rozdíl v trénincích ERA-PACKu „A“ a „B“ týmu, či juniorského týmu?
Rozdílů je hodně. Hlavní rozdíl je v počtu tréninků a zúčastněných lidí na trénincích. V „B“ týmu vidím problém v nestabilitě hráčů. Kluci nemají futsal na prvním místě a mají ho jako doplňkovou aktivitu se školou, někdo už se zaměstnáním. Proto nemohou chodit pravidelně na tréninky. Máme tam super partu, tak doufám, že se to v budoucnu zlepší.

A na závěr. Jaké máš futsalové cíle?
Udržet se v ERA-PACKu a probojovat se do jeho užšího kádru.

(pp)

Autor: Redakce

29.3.2012 VSTUP DO DISKUSE 1
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies