Chrudimští od úvodní minuty zásobili slavistickou defenzívu nesčetným množstvím kombinací. Do první velké šance se dostal po šesti minutách Matěj Slováček, který sice dokázal prostřelit reprezentačního brankáře Vahalu, jeho zakončení ale z vnější strany lízlo tyčku hostující klece.

První radost v Chrudimi vypukla přesně v polovině první půle, kdy se tvrdou ranou prosadil nejzkušenější hráč chrudimského výběru Roman Mareš. Druhá branka přišla takřka vzápětí z nohy Matěje Slováčka, závěr prvního poločasu navíc patřil Davidu Drozdovi. Chrudimský mladík se dvakrát zjevil na přihrávku Koudelky na tom nejlepším možném místě a dvěma přesnými trefami ERA-PACK uklidnil.

Jak na střelnici

Domácí v prvním poločase kralovali, svého soupeře prakticky k ničemu významnému nepustili, a když ano, znovu mezi tyčemi vládl brankář Carlos.
I po pauze se obraz hry výrazně nezměnil. Obhájce mistrovského titulu měl nadále výrazně navrch a třetí tým tabulky stabilně přehrával. Brankář Vahala se mezi tyčemi rozhodně nenudil. Ani on však nemohl stačit na krásné kombinace Chrudimi, které končily brankami do odkryté klece. Z dorážky neměl složitou práci Radim Záruba, stejně tak po elegantní patičce Felipeho upravoval již na 6:0 kapitán Lukáš Rešetár.

V závěrečné pětiminutovce přece jen Chrudimští trochu vypadli z koncentrace a za rozhodnutého stavu se do šancí dostali i sešívaní. Z pravé strany nejprve poprvé Carlose prostřelil Michal Salák, na odpověď Rešetára stejný hráč reagoval nastřelením břevna, chvíli na to však na konečných 7:2 zvládl upravit hostující Brychta.

Před Chrudimí je nyní cesta do slovinského Mariboru, kde je hned ve středu čeká duel se španělským mistrem Interem Movistar.

FK Era-Pack Chrudim – SK Slavia Praha 7:2 (4:0)

Branky: 10. R. Mareš (Rešetár), 11. Slováček (Záruba), 17. D. Drozd (Koudelka), 19. D. Drozd (Koudelka), 26. Záruba (Slováček), 30. Rešetár (Felipe), 38. Rešetár (Max) – 35. Salák, 39. Brychta.

Felipe Conde, trenér Chrudimi: „Odehráli jsme velmi důležité utkání, po kterém můžeme být spokojeni. Nyní nás čeká cesta do Slovinska, naše sebejistota je vysoká, věříme, že můžeme uspět. Podruhé v této sezóně jsme obdrželi více než jednu branku a to se mi nelíbí, ale důležité je, že náš tým nenabídl soupeři velké množství šancí. Naše útočná hra se vyvíjí, v obraně jsme velmi silní, soupeři nedovolíme mnoho možností na zakončení. Jsme nyní hodně šťastní a stoprocentně připraveni na elitní fázi UEFA Futsal Cupu."

Chrudim: Carlos – Záruba, R. Mareš, M. Mareš, Max, Koudelka, P. Drozd, D. Drozd, Lukas, Rešetár (C), Slováček, Felipe.

SK Slavia Praha: Vahala – Brychta, Novotný, Salák, Michel Melo, Oliva, Dvořák, Hudson, Homola, Míča, Hrdina, Matějka (C), Wojnar.