Do dramatičnosti se přidalo ještě pražské družstvo Spojů, které nakonec s dalším týmem z předměstí hlavního města nejvyšší soutěž opouští. Nováček z Božkova oba poslední zápasy vyhrál shodně 13:12 a první ligu udržel.

Spartak Modřany – HK Hlinsko 6:7 (3:4).

Děvčata z Vysočiny po celé utkání vedla. Největší překážkou pro ně byla domácí brankářka Marie Dušková, která mezi třemi tyčemi doslova čarovala. Naopak je třeba přiznat, že při hostech stálo také trocha štěstí, které se k nim nejednou v minulých zápasech otočilo zády.
Sestava a branky Hlinska: Zubová – Kadaníková, I. Volfová, Černá – Bonaventurová 1, Melounová 2, Tichá 1, Horáčková 2, P. Volfová 1.

TJ Božkov – HK Hlinsko 13:12 (7:6).

Na tomto utkání se podepsal rozhodčí, jehož zájmem bylo, aby nováček nesestoupil. Vždy, když hostující hráčky měly tlak, k ničemu je nepustil… Božkov vedl ve 12. minutě 6:2, hostující tým si vzal oddechový čas a do poločasu snížil na rozdíl gólu. Domácí házenkářky udržovaly stále vedení, za stavu 13:11 se Hlinsku podařilo už jen snížit. Sestava Hlinska byla stejná, o branky se rozdělily: Bonaventurová 8, Melounová 2, Horáčková a Tichá po 1.

Trenérka Lenka Boguajová má na konci sezony smíšené pocity: „Každopádně děkuji všem hráčkám za uplynulou sezonu, která byla sice strastiplná, ale nakonec dobře dopadla. K poslednímu dvoukolu jsme si jely bez starostí zahrát pěknou házenou, ale rozhodčí to nedovolili. Měly jsme tu smůlu, že jsme dohrávaly soutěž na hřištích obou sestupem ohrožených družstev. Nakonec se s ligou loučí oba pražské kluby, když první čtyři celky čeká ještě nadstavbová část - play off. Se sedmým místem panuje relativní spokojenost.“

Ostatní výsledky – 21. kolo: Božkov – Spoje Praha 13:12, Krčín – Tymákov 16:26, Dobruška – Přeštice 14:9, Studénka – Žatec 22:21, Rokytnice – Chomutov 18:29. 22. kolo: Modřany – Spoje Praha 10:9, Dobruška – Tymákov 12:14, Krčín – Přeštice 17:20, Rokytnice - Žatec 35:29, Studénka – Chomutov 15:25.