HÁZENÁ: Mladší dorost přezimuje na špici tabulky

Chrudim – V posledním podzimním kole před zimní přestávkou obě házenkářská dorostenecká druholigová družstva místního Sokola zvítězila. Starší dorostenci zaujímají se 4 body 9. (předposlední) příčku tabulky. Mladší dorostenci přezimují v čele tabulky s tříbodovým náskokem před svými severočeskými pronásledovateli Libercem a Jabloncem.

17.12.2012

Ilustrační foto.Foto: DENÍK/Marek Havran

STARŠÍ: T.J. Sokol BASF Chrudim – TJ Kovofiniš Ledeč nad Sázavou 32:25 (14:10).
Domácí Sokolové potřebovali získat další body, ale do utkání nevstoupili příliš dobře. Vstřelili sice hned v úvodu první branku, ale pak přenechali až do 19. minuty vedení hostům. Potom se začalo více dařit Blanařovi v bráně i hráčům v útoku při zakončení (předtím nastřelili několikrát jen brankovou konstrukci) a výsledkem byla vyhraná pasáž mezi 19. a 26. minutou 5:0. I po přestávce pokračovali Sokolové v dobrém výkonu z konce prvního poločasu a stále si udržovali tří až pětibrankový odstup. Hosté zkoušeli zvrátit utkání osobní obranou střídavě na Herzána a na Moravce, ale ani tento tah trenérům Ledče nepomohl. Sokolové po solidním kolektivním výkonu získali zaslouženě své druhé podzimní vítězství.
Sestava a góly Chrudimi: Blanař – Mikan (1), Deml (1), Budiš (1), Pospíšil (5), Švec (2), Vaněk (3), Herzán (5), Moravec (6), Petržilka, Padevět, Kopáč (8/2), Ptáčník. Trenér: Milan Lédl, vedoucí družstva: Zdeněk Herzán.

MLADŠÍ: TJ Lokomotiva České Budějovice – T.J. Sokol EXTRUINDUSTRIE Chrudim 34:37 (15:19).
Sokolové nastoupili na jihu Čech oslabeni o jednoho z tahounů družstva – Filipa Herzána. Ostatní spoluhráči ho ale dokázali nahradit a od začátku byli ve vedení, domácí vždy jen dotahovali. Poprvé se ujali vedení až ve 22. minutě, ale hosté zakončili poločas pětibrankovou „šňůrou". I po přestávce tahali domácí za kratší konec, Chrudimští si stále udržovali mírné vedení a po dobré a zodpovědné hře celého kolektivu dotáhli utkání do vítězného konce a odvezli si cenné body. Střelecky vynikl zejména Filip Kopáč s 15 brankami a Pavel Pospíšil, autor 10 gólů.
Sestava a góly Chrudimi: Zavřel – Knoll (7), Sotona (1), Koubek, Pospíšil (10), Padevět, Hromádko, Budiš (4), Kopáč (15/2), Ptáčník. Trenér: Zdeněk Herzán; ved. družstva: Jan Kunhart.

17.12.2012 VSTUP DO DISKUSE
Robota pohání program s celou škálou cviků. Vláček se ovládá pohybem ruky.

Pacientům pomáhá se cvičením robot. Chybí mu ale jméno

Celostátně hledané děti našli strážníci

Lidé nechtějí přijít o nádherný výhled

Chrudim – Někteří lidé z domů č.p. 1292-4 na chrudimském sídlišti Větrník odmítají radnicí chystanou dílčí změnu regulačního plánu města, která se má dotknout pásu pozemků pod okny jejich bytů. Nechtějí přijít o nádherný výhled na chrudimské panoráma.

Až budete prodávat auto: 10 rad, jak snadno a rychle zvýšit jeho cenu

Chystáte se prodat svoje auto? Potom se jistě snažíte dostat za svůj vůz co možná nejvyšší finanční sumu. Samozřejmě, že o ceně auta rozhoduje zejména model, jeho rok výroby, počet najetých kilometrů a především technický stav, ovšem jsou tu i detaily, které mohou cenu vozu zvýšit.

V závodě o pohár Třemošnice zvítězil Petr Harnoš

Třemošnice - Ve středu večer odstartoval jeden z dvojzávodu o pohár města Třemošnice. Letošní krosový běh byl již devatenáctým v pořadí a nenechaly si ho ujít na dvě desítky běžců.