Jana Vítová: „Útok máme silný, ale zadní řady tápou. Navíc s hratelným soupeřem."

Hlinsko - Rokytnice 24:25

Tomuto duelu by spíše slušela remíza. Ale to by domácí hráčky musely alespoň posledních patnáct minut zabrat a stačil by jim k tomu jen průměrný výkon. Bohužel útok je silný, ale zadní řady tápou. Nakonec pak v samotném závěru vstřelily Sokolky rozhodující gól. Vítová zápas okomentovala takto: „Rokytnice má špatnou brankářku, byla to hra útoků, a proto padalo tolik gólů. V první půli co útok, to gól. Ve druhém poločase jsme si vybraly slabší chvilku a rázem vedl soupeř o tři góly. To samé se však opakovalo i u Rokytnice, čímž se stav zase srovnal. Patnáct vteřin před koncem rozhodl o výhře hostí „ušmrdlaný" gól a vidina bodového zisku byla pryč. S takovýmto soupeřem nevyhrát je velká škoda."

Sestava a branky HK Hlinsko: Zubová (Vrégrová) Černá, Tejzlarová, Slavíčková N. Kvapilová 4, Bonaventurová 9, P. Volfová 5, Bittnerová 5, Melounová 1, Š. Kvapilová (zaskakovala na obraně).

Po zápase se sešlo vedení družstva, aby si ujasnilo co dál. V příštím kole (v sobotu 20. září od 14.30 hodin) čekají na Hlinecké Přeštice, které disponují výborným útokem a jednou z nejlepších brankářek. „S podobným výkonem zadních řad by to bylo na hození ručníku do ringu," okomentovala situaci předsedkyně HK Jana Vítová. A hned druhý den, to je v neděli 21. září, začne v pravé poledne souboj s Příchovicemi. „Ty mají mladé běhavé hráčky, což bude platit na naši obranu. Máme z toho vítr," pokračovala Vítová. „Pokud se nevzpamatujeme, bude to hodně, hodně špatné."

Po sobotním utkání v Olšinkách se v neděli dohrávaly tři zápasy: Studénka Dobruška 11:24, Chomutov Rokytnice 18:18, Příchovice Blovice 16:11.

1. Přeštice 4 4 0 0 79:44 8

2. Dobruška 6 3 1 2 132:987

3. Tymákov 3 3 0 0 60:36 6

4. Krčín 5 3 0 2 94:846

5. Rokytnice 4 2 2 0 80:72 6

6. Příchovice 5 3 0 2 86:92 6

7. Chomutov 5 1 1 3 67:107 3

8. HLINSKO 4 1 0 3 73:79 2