HOKEJBAL: Jediný gól připravil Jokerit o primát

Svítkov - Mladší dorostenci hokejbalového Jokeritu Chrudim zakončili úspěšnou sezonu turnajem v nedalekých Pardubicích nazvaným Východočeský pohár 2009. Tohoto klání se zúčastnila pětice mužstev, která si to mezi sebou rozdala systémem každý s každým na 2 x 12 minut čistého času.

29.6.2009

Ilustrační foto.Foto: Zdeněk Píša

A tentokrát se - poprvé v letošním ročníku – hráči Jokeritu po jeho skončení neradovali z celkového vítězství. Při rovnosti bodů i rozdílu skóre je o první místo připravila Polička na větší počet vstřelených branek! Na omluvu Chrudimi ale nutno zdůraznit, že jim chybělo šest hráčů základní sestavy.

Jokerit Chrudim – Piráti Hradec Králové 1:0 (0:0). V polovině druhého poločasu rozhodl o zasloužené výhře svého týmu nechytatelným švihem Slavík.

Jokerit Chrudim – Kometa Polička 1:1 (0:0).
V předčasném finále turnaje se Chrudimští dostali do vedení ve 3. minutě druhé půlky, když Gabriel st. ranou od modré zužitkoval přesilovku. Soupeři se podařilo srovnat na spravedlivou remízu 150 vteřin před koncem.

Jokerit Chrudim – Ježci Heřmanův Městec 6:0 (2:0).
O branky s nejslabším mužstvem klání se podělili Holub 2, Kleprlík, Mudroch, Vaško a Slavík.

Jokerit Chrudim – Reprezentační výběr U15 0:0.
Reprezentační výběr Pardubického kraje do 15 let, v jehož barvách nastoupili i dva hráči Jokeritu Pecina a Gabriel ml., bral turnaj ve starší kategorii jako generálku na turnaje O pohár hejtmana Pardubického kraje, který se uskutečnil o posledním červnovém víknde v pardubické ČEZ Aréně. Přes řadu šancí v tomto utkání gól nepadl.

Konečné pořadí turnaje:
1. Polička 6 bodů (skóre 12:5), 2. Chrudim 6 bodů (8:1), 3. Výběr U15 5 bodů, 4. Hradec Králové 3 body, 5. Heřmanův Městec 0 bodů.

Brankář Jokeritu Petr Novelinka byl navíc vyhlášen nejlepším gólmanem celého klání, když ho ve třech zápasech, v nichž nastoupil, nedokázal nikdo překonat!