Era-Pack pálil do tyčí, všechny body ale získal

Východní Čechy - Nejvyšší soutěž futsalistů pokračovala zápasy jednadvacátého kola.  Futsalisté Era-Packu nedostali ani ve druhém vzájemném zápase s Helasem Brno branku a de facto si tak soupeře „vybrali" do čtvrtfinále play off. Jejich výhra se ale nerodila vůbec lehce.

9.3.2015

Ilustrační fotoFoto: Ivana Hošková

Helas Brno – Era-Pack Chrudim 0:2 (0:0). Branky: 25. Kilmer, 33. Rodrigo.

První vzájemné střetnutí ovládli Chrudimští na vlastní palubovce 3:0 a ani v odvetě žal z inkasované branky nepoznali. Navíc v jejich kádru nastoupil poprvé po dlouhodobém zranění Roman Mareš.

Hosté začali utkání aktivně, k nějaké vážnější příležitosti se ale nedostali. Helas nehrál vůbec špatně a svým důrazem odolával aktivitě soupeře. V 8. minutě se zrodila první slibná situace Era-Packu, po šikovném uvolnění ale M. Mareš těsně minul levou tyč. Tlak Chrudimi sílil a za dvě minuty se ocitl po chybě Brna v rozehrávce do skvělé šance Rodrigo, sám před gólmanem Večeřou však nastřelil jen břevno. Další pokusy Césara Paula a Rešetára skončily mimo a v 11. minutě mohl přijít trest na druhé straně, velkou šanci Vlacha musel hasit Žďánský. Za dvě minuty mohl konečně otevřít skóre Alvarito, rozezvučel však znovu jen brankovou konstrukci. Pak se začali ke slovu dostávat domácí, které hnala do útoku početná skupina fanoušků fotbalistů Zbrojovky, kteří přišli na zápas po utkání Synot ligy s Baníkem Ostrava a vytvořili střetnutí skvělou kulisu (měli totiž při předložení lístku z fotbalu vstup zdarma). Největší příležitost ale zneškodnil Cupákovi Žďánský. V závěru první půle Chrudimští soupeře pořádně přitlačili, jenže branka Helasu jako by byla pro ně zakletá. Slováček nastřelil opět jen tyč, Alvaritovu ránu vyrazil Večeřa, Chmelík před poloprázdnou klecí ideálně netrefil míč a po velkém závaru vykopl balón z brankové čáry Klimeš.

Čekání na úvodní gól tak trvalo do 25. minuty, kdy našel po pěkné kombinaci Slováček Kilmera a ten konečně prostřelil Večeřu. Hráči Era-Packu následně soupeře zamkli a jedna nadějná příležitost střídala druhou, ve 28. minutě vyrazil Večeřa Rešetárovu ránu zase jen na tyč. Tlak Chrudimi tak dosáhl zaslouženého úspěchu až ve 33. minutě, kdy César Paulo vystihl chybnou rozehrávku Brna a pro zcela volného Rodriga již nebyl problém doklepnout míč do odkryté klece. V dalších šancích Chmelíka a Rešetára se opět zaskvěl Večeřa, a střetnutí jakoby shrnul půl minuty před koncem Alvarito, když po chybě Cupáka znovu rozezvučel jen brankovou konstrukci.

Chrudim: Žďánský (21. Olinha) – Felipe, Koudelka, Chmelík, R. Mareš, M. Mareš, Kilmer, César Paulo, Alvarito, Rodrigo, Rešetár, Slováček.

Jaroslav Bartušek, trenér Era-Packu Chrudim: „V prvním poločase jsme si vytvořili spousty šancí, které jsme ale bohužel neproměňovaly. Nastřelili jsme i tři tyče, branky jsme se však nedočkali. V druhé části první dvacetiminutovky pak několikrát nebezpečně zahrozil soupeř a v těchto chvílích nás hodně podržel Kuba Žďánský. Po přestávce přišlo ještě naše zlepšení, alespoň co se týče toho, že jsme Helas už do žádné další příležitosti nepustili. V útočné fázi jsme pak sice zase několikrát nastřelili brankovou konstrukci, podařilo se nám ale dát i dvě branky, a tak bereme všechny body.

Proč poslední utkání místo branek otloukáme jen tyče je těžká otázka. Možná si hráči nevěří tak, jako na začátku sezony, v klubu se přece jen stalo poslední dobou mnoho věcí, a tak se to nabízí. Já ale do jejich hlav nevidím, je to jen můj odhad. Věřím však tomu, že se to postupem času zase vrátí k normálu.

Téměř po roce nastoupil k zápasu Roman Mareš a odvedl velmi dobrý výkon, což je jen a jen dobře. Rozhodně prokázal, že je zpět a musí se s ním do vyřazovacích bojů počítat."

SAT-AN Kladno – Nejzbach Vysoké Mýto 2:3 (1:0). Branky: 5. Abrham, 25. Fitzel – 29. a 38. Michalec, 36. Vladyka. V. Mýto: L. Gerčák – Vágner, Michalec, J. Gerčák, Vladyka, Hanč, Sklenář, Semerád, Hrubý, Münzberger.

Roman Páral, trenér Vysokého Mýta: „Těžké utkání. Soupeř v průběhu zápasu vedl dva nula a my museli výsledek otáčet. Povedlo se nám to až při naší power play, ale jsme hodně rádi, protože jsme si zajistili páté místo."

Mados MT Hradec Králové – Tango Brno 4:5 (1:2). Branky: 13. Váňa, 33. a 36. R. Jelínek, 39. Vydarený – 7. Brůna, 9. Michal Mareš ml., 23. a 30. Belej, 40. Záruba. Hradec: Menšl – Friedl, M. Černý, Holec, Srkal, R. Jelínek, Fidra, Beran, Váňa, Vydarený, Jošt.

Jan Bartek, asistent trenéra Hradce Králové: „Byl to zápas o důležité body. Jeden by nám zajistil záchranu. Duel začal tlakem první formace Tanga, kterému jsme odolali. Naše druhá čtyřka si dokázala vypracovat šance, ale bez efektu a soupeř dvakrát trestal. Do přestávky se nám podařilo snížit. Druhou půli zvládalo v úvodu efektivitou lépe Tango, když z brejků odskočilo na 1:4. Poté jsme začali hrát power play. Nejdříve Černý vyrazil střelu Záruby do prázdné brány. Od té doby dominovala naše hra bez brankáře a díky třem trefám jsme vyrovnali. Bohužel pro nás hosté za stavu 4:4 hráli power play a dvanáct vteřin před koncem využili převahy. V našem týmu stojí za to pochválit Romana Jelínka, který byl pro soupeře po celý zápas nebezpečný."

Další výsledky – 21. kolo: Slavia Praha – Balticflora Teplice 3:10, Sparta Praha – Likop Třinec 5:4.

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.