Právě skončený 4. ročník otevřeného mezinárodního turnaje RC Sport byl hrán zároveň jako KP Pardubického šachového svazu. Kategorii chlapců stáří 18 a 20 let vyhrál teprve desetiletý!!! chrudimský šachista Jakub Půlpán se ziskem 4,5 bodů před Martinem Petrážem z Lokomotivy Č. Třebová.

V silně obsazeném turnaji vyhrál hlavní favorit velmistr Robert Cvek se 7 body. Jakub Půlpán získal 50% možných bodů, ale i to stačilo k zisku pěkného 48. místa z 94 startujících. Potěšitelný je fakt, že již získává body s hráči s ELO body okolo 2100 a se slabšími než je jeho osobní ELO již bezproblémově vyhrává.

Zároveň získává cenné zkušenosti s hrou se silnými hráči a tento turnaj byl jistě dobrou přípravou na zářijové ME mládeže.