2. Národní liga

Jokerit Chrudim - Č. Třebová B 6:1 (2:0, 1:0, 3:1)

Branky vítězů: Turčani 2, Dobrovolný, Trojek, Bureš, Čejgl.

Domácí „žolíci" na rezervu České Třebové vlétli a po obstřelování jejich branky brzy vedli 2:0. Nejprve se ujal samostatný nájezd Čejgla, chvíli poté střela Dobrovolného. Ve druhé třetině doslova procpal oranžovou kuličku do sítě soupeře Turčani, což ale byl přes velký tlak Jokeritu jediný gól této části. V posledním dějství domácí ještě zvýšili aktivitu a odměnou byla branka Bureše a následně bomba od modré z hole Trojka (5:0). Dvě a půl minuty před koncem se dočkali čestného úspěchu hosté, kteří tak pokazili jinak bezchybnému Petru Novelinkovi čisté konto na domácí půdě, které držel na hokejbal předlouhých 132 minut! Konečné skóre podtrhl nechytatelnou „pumelicí" Turčani.

Sestava Jokeritu Chrudim: P. Novelinka R. Staněk, S. Šídlo, Sýkora, Trojek, Zdražil, Musil, Turčani, Nevečeřal, Čejgl, Š. Šídlo, D. Staněk, Bureš, Dobrovolný, L. Novelinka.

Svitavy - Heřm. Městec 1:5 (1:2, 0:0, 0:3)

Branky: 3. Jelínek 9. a 33. Kozel, 9. L. Menc, 41. Míšek, 41. R. Böhm.

Na hřiště posledního celku tabulky si hosté jeli pro tři body. Začátek jim však nevyšel, když se Svitavy ve 3. minutě z přesilovky ujaly vedení. Ježci se však „z ledové sprchy" rychle oklepali a v 9. minutě během 38 vteřin po krásné brance Luboše Mence a ukázkové práci na brankovišti v podání Kozla otočili stav. Další góly přidali až v závěrečné třetině, takže jejich vítězství bylo nakonec přesvědčivé. Uznání zaslouží gólman Petr Menc, který svými zákroky opět potvrdil, že přes vyšší věk stále patří ve svém oboru ke špičce.

Sestava Ježků Heřmanův Městec: P. Menc L. Menc, J. Böhm, Míšek, Pešek R. Böhm, Drbohlav, Škubník, Běloušek, Doležal, Kopriva, Flídr, Macenauer, Kozel.

Delta Pardubice - Prachovice 10:3 (3:2, 1:0, 6:1)

Branky Prachovic: Jerusalém, Katrušin, Hubáček.

Hosté vstoupili do zápasu aktivně a po třech minutách vedli 2:0! Jenže pak úplně vypadli z tempa, dle vedoucího mužstva prý „doslova bojkotovali vše, co si řekli v kabině", a to zkušeným hráčům Delty stačilo, aby převzali otěže utkání. Ze střetnutí si tak nakonec domácí udělali exhibici pro své fanoušky.

Sestava Holcimu Prachovice: Brož M. Čep, T. Čep, Hruban, Hubáček, Jerusalém, Kasal, Katrušin, Kolář, Kosina, Mašek, Zavřel, Sotona.

10. Svitavy 4 0 0 0 4 3 : 33 0

V sobotu 4. dubna přivítá od 14:00 hodin na svém hřišti H. Městec Deltu Pardubice, a ve stejný čas je v Chlumci nad Cidlinou na programu i souboj o první příčku tabulky, v němž místní hokejbalisté přivítají Jokerit Chrudim. V neděli 5.4. od 13:00 hodin pak Prachovice hostí Autosklo Pardubice C.

Krajská liga

Delta Pardubice B - H. Městec B 4:1 (2:1, 0:0, 2:0)

Branky: Novotný 2, Maixner, Hanuš Pavlíček.

Zápas začal ve svižném tempu a domácí se již ve 3. minutě ujali Maixnerem vedení. Ježkům se však podařilo bleskově vyrovnat, když střelu T. Macha usměrnil do sítě pohotovou tečí Pavlíček. Nerozhodný stav vydržel do 9. minuty, kdy hostující obrana nechala před brankou nepokrytého Hanuše (2:1). Další góly padaly až v závěrečném dějství. To se hned dvakrát trefil Novotný a stanovil tak konečné skóre zápasu. Jinak byl ale průběh vyrovnaný, o čemž hovoří počet střel na branku (20:22). Bez proměňování šancí se ale nevyhrává.

Sestava Ježků Heřmanův Městec B: Synek Honek, Horníček, J. Bőhm, T. Mach O. Mach, Běloušek, Kopriva, P. Pilař, Secký, Štěpánek, Z. Bláha, Pavlíček.

Díky lichému počtu účastníků měl druhý náš zástupce Jokerit Chrudim B volno.

11. Spl. Hole Pce 3 0 0 0 3 3 : 20 0

Tento víkend hraje opět jen rezerva Heřmanova Městce, která v neděli 5. dubna přivítá od 16:00 hodin na svém hřišti Bandity Hradec Králové. Rezerva Jokeritu si kvůli Velikonocům své utkání s Deltou Pardubice B o týden odložila.