Ježci H. Městec - SK HBC CSKA Karlovy Vary 5:2 (3:2, 1:0, 1:0).

Na celku Ježků se poprvé v sezoně objevila nepatrná nervozita a po šesti minutách byl stav 0:2. V deváté minutě však zavelel ke změně skóre Radovan Pišta, který propálil karlovarského brankáře po přihrávce Wabera - 1:2. Z heřmanoměsteckých tím spadl poslední respekt ze soupeře a naopak začali předvádět svou typickou útočnou hru. Ve 14. minutě srovnal po přihrávce Papadopulose Waber - 2:2. O devět vteřin po něm se vřítila do útočného pásma dvojice Honzík - Kadaňka a posledně jmenovaný otočil na 3:2! Karlovarské rychlá změna skóre zlomila. Navíc hned v úvodní minutě druhé části se trefil nádherně po přihrávce Stránského Švihlík - 4:2. Od této chvíle přestal však existovat hokejbal. Za období druhé a třetí třetiny nasbíral Karlovarský celek neuvěřitelných 116 trestných minut. Utkání zcela ztratilo význam a některé situace a zákroky frustrovaných hráčů CSKA postrádaly jakékoliv zbytky rozumu. Nepomohlo ani důrazné upozornění rozhodčích, že ukončí zápas předčasně. Soupeře obdobná pověst provází již několik let, ale to, co předvedli na hřišti v Mladé Boleslavi, se vymyká jakékoliv představě. Poslední branku utkání vstřelil v závěrečné třetině Ondřej Waber - 5:2.

Ježci H. Městec - Ekonom Devils Praha 6:3 (2:2,1:1,3:0).

Vzhledem k tomu, že Ekonom své úvodní utkání s Mladou Boleslaví prohrál (2:3), stačil Ježkům v tomto utkání bod k jistotě postupu. Už ve 2. minutě přesně zamířil Novotný - 1:0. Za pět minut trefil bombou nad lapačku přesně Michal Drenko a zdálo se, že utkání nemůže skončit jinak než úspěchem - 2:0. Jenže pražský celek na rozdíl od CSKA přijel se zájmem hrát a vyvedl Ježky rychle z omylu jakékoliv jistoty. Jeho nápadité kombinace zcela rozhodily heřmanoměsteckou hru a výsledkem byl do přestávky remízový stav - 2:2. Důrazný pohovor v kabině přece jen vrátil Ježky k aktivitě, kterou opustili po rychlém vedení. Avšak skóre ve II. třetině nejprve změnili Ekonomové. V 10. minutě po pěkné kombinaci a bylo - 2:3. Za dvě minuty však v přesilovce našel Waber u tyčky Novotného a ten svou druhým gólem v utkání srovnal na 3:3. Vývoj utkání změnila definitivně třetí třetina, která patřila Východočechům. V úmorném vedru se projevila vyšší fyzická kondice. Od úvodních vteřin zamkli soupeře v jeho obraném pásmu a ve 2. minutě mohl slavit Drenko vítězný gól - 4:3. V minutě osmé unikl obraně hostí Waber a jeho klička přinesla dvougólový náskok - 5:3. Stejný hráč pak o minutu později po přihrávce Kozla gólem na na 6:3 mohl odstartovat oslavy historického postupu.

Sestava Ježků: Menc (druhé utkání Smekal) - Pišta, Stránský, Schiller, Pešek, Hutla, Drenko - Švihlík, Waber, Bašus, Kadaňka, Kozel, Honzík, Novotný, Papadopulos, Matyk, Jošt.

Konečné pořadí baráže o 1. ČNHbL: 1. Ježci H. Městec 6 (11:5), 2. HBC Tygři Ml. Boleslav 6 (8:5), 3. Ekonom Devils Praha 1 (8:12), 4. SK HBC CSKA Karl. Vary 1 (7:13).