Prachovice – Banditi HK 6:7 (4:3, 1:1, 1:3)

Zápas bez jediného vyloučení vyhráli nad domácími Prachovicemi díky hattricku Erbana královehradečtí Bandité. „Zápas začal v rychlém tempu bez nějakého taktizování z obou stran. Divákům se musela líbit hra 'bez středního pásma'. Útoky se přelévaly od brány k bráně. První se trefili domácí hned ve druhé minutě. Nám se podařilo kuriózním gólem srovnat hned o minutu později. Jenže prachovickým se v prvním dějství podařilo proměnit vše, na co sáhli.

I proto byl v desáté minutě stav už 4:1. Do konce třetiny jsme korigovali na rozdíl jednoho gólu. Ve druhé části převzali ještě více iniciativu domácí. Drama vyvrcholilo v poslední části. Nejdříve se nám podařilo srovnat na 5:5. Tři minuty před koncem domácí zase strhli vedení na svou stranu. My jsme však nesložili zbraně a minutu před koncem dvěma slepenými góly skóre otočili," zhodnotil zápas královehradecký Michal Dunda.

Chrudim – Opočno 1:2sn (0:1, 0:0, 1:0 – 0:1)

Branka Chrudimi: Staněk. Osm statečných chrudimských Žolíků hrálo s Opočnem vyrovnanou partii, kterou rozhodly až nájezdy ve prospěch hostů. „Na první domácí duel k nám přijeli Rangers z Hronova a bylo znát, že se utkaly dva kvalitní celky bojující o přední příčky tabulky. Hostům se povedl vstup do utkání, když po 41 sekundách inkasoval Novelinka nenápadnou střelu mezi nohy. Ovšem poté již po celý zápas zamkl branku a držel naše šance na úspěch.

Od půlky třetiny se hra začala vyrovnávat a šance se vytvářely na obou stranách, ovšem oba gólmani chytali znamenitě. Vyrovnat se nám podařilo ve třetí třetině, když Staněk ihned po buly propálil vše, co mu stálo v cestě.

Další góly i přes řadu šancí a přesilovek zápas nenabídl, a tak musely rozhodovat samostatné nájezdy. V nich byli úspěšnější hosté, takže brali bod navíc. Myslím si, že remíza zápasu slušela a nájezdy už jsou loterie. Pro nás byl zápas v osmi lidech dost fyzicky náročný, proto jsme i s jedním bodem spokojeni," popsal zápas Lukáš Novelinka.

Sestava Chrudimi: Petr Novelinka – Staněk, Šídlo Svatopluk, Hlavsa – Bureš, Čejgl, Šídlo Štěpán, Paukrt, Lukáš Novelinka.

HBC Autosklo-HAK PCE B – Ježci H. Městec 6:1 (1:0, 3:0, 2:1)

Ježci se museli sklonit před „Autoskláři" v rychlém a bojovném utkání. „Zápas s Pardubicemi se odehrává vždy stejně. Rychlý, bojovný hokejbal, hodný první lize. První třetina probíhala hodně ve vysokém tempu, kdy oba týmy měly určité šance a nedá se úplně říct, kdo měl víc ze hry. Ačkoliv po první třetině odcházeli domácí do kabin s vedením 1:0. Druhá část patřila s úspěšností domácím, kteří trestali naše individuální chyby. Musíme se takových školáckých chyb vyvarovat a hrát s hlavou nahoře, protože takhle můžeme na hřišti běhat rychleji, než soupeř, ale nakonec to nebudeme my, kdo bude brát body.

K tomu všemu naše uboze slabá koncovka je jen potvrzení, že musíme zabrat nejmíň o sto procent víc, než tomu bylo do teď. Suma sumárum domácí byli v jistých chvílích jednoznačně lepší, a proto nezbývá nic jiného než pogratulovat," okomentoval zápas Jan Doležal.

Sestava H. Městce: Synek, Snížek – Menc, Šprincl, R. Böhm, Kopřiva, Doležal, Pilař, Novák, Myška, Škubník, Mecaneuer, Běloušek, J. Böhm, Míšek