Jedním z posledních sportů, který dohrával víkend před prázdninami svoje soutěže, je hokejbal. A to zejména proto, že se v „naší" východní divizi soupeři domluvili a v letošní zlomové sezoně změnili (oproti republikovým soutěžím) termín na systém jaro – podzim. Takže tento ročník bude trvat 18 měsíců! Před rozhodující fází soutěže je na tom ze zástupců našeho okresu nejlépe Jokerit Chrudim, který vede při nestejném počtu zápasů 2. Národní ligu. Velké penaltové drama bylo k vidění v Prachovicích.

2. NHbL

Jokerit Chrudim – Svitavy 12:3 (1:0, 8:1, 3:2)

Branky vítězů: Nevečeřal a Kišš 3, Turčani a Čejgl 2, Dobrovolný, L. Novelinka

Domácí favorit se v první třetině trápil a byl rád za hubené jednobrankové vedení. Po přestávce ale nastoupil úplně jiný Jokerit a za 15 minut nasázel soupeři, který odpadal fyzicky, plných osm branek. Bohužel se těsně před přestávkou zranil gólman Petr Novelinka a do branky musel hráč z pole, jeho bratr Lukáš. Ten podal přes dvě inkasované branky výborný výkon a tak se domácí mohli radovat z rekordní výhry.

Sestava Jokeritu Chrudim: P. Novelinka – Vágner, R. Staněk, Poskočil, Šídlo, Hejtmánek – , Kišš, Čejgl, D. Staněk, Turčani, Nevečeřal, Bureš, Dobrovolný, Šlaichrt, L. Novelinka

Ježci H. Městec – Česká Třebová B 2:6 (1:2, 1:3, 0:1)

Branky domácích: V. Mlejnek 2

Ježci v tomto zápase umřeli na krásu. Takřka po celý zápas měli převahu, o čemž svědčí i poměr střel 43:29! Dostali však od soupeře lekci z produktivity, Třebová potrestala každou chybu a dala z pěti šancí šest branek.

Sestava H. Městce: P. Menc – L. Menc, Papadopulos, V. Mlejnek, Myška – R. Böhm, Kadaňka, Doležal, Kalvoda, Jošt, Novák

Krajská HbL

Ježci H. Městec B – Jokerit Chrudim B 1:8 (0:3, 0:2, 1:3)

Branky: R. Böhm – Dyntar, Seidler a Filip 2, Hořeňovský, Žáček

Okresní derby dvou rezervních týmů bylo plně v režii hostů. Ti již v 8. minutě vedli 3:0 a s přehledem si dokráčeli pro jasné vítězství, které je upevnilo na třetí příčce tabulky. Domácím se podařilo v závěru alespoň vsítit čestný úspěch.

Sestavy – H. Městec B: Pilař – Míšek, Horníček, Kalvoda, Pešek – R. Böhm, Honek, Secký, K. Mlejnek, T. Chmelík, Pavlíček. Jokerit Chrudim B: Ament – Krupka, Bobek, Hladík, Pirkl, Šlaichrt, Švarc – Dyntar, Hořeňovský, Žáček, Filip, Řehák, Frk, Slavík, Seidler, Čejgl.

Prachovice – Česká Třebová C 3:4 po TS (1:0, 0:1, 2:2 – 0:1)

Branky domácích: Dvořák, Jerusalém, Sotona.

Úvod střetnutí patřil hostům, do vedení se ale dostali na konci třetiny Prachovice. Druhá část patřila jasně domácím, soupeře přestříleli 21:7, paradoxně však tuto část prohráli 0:1. V závěrečném dějství se skóre přelévalo, aby se 23 sekund před koncem při power play podařilo prachovickému Sotonovi vyrovnat na 3:3. Následné nájezdy přinesly nevídané drama, v němž prim hráli oba brankáři. O bodu pro hosty navíc se rozhodlo až ve 13. sérii.

Sestava Prachovic: Brož – Sotona, M. Čep, Kosina, Kasal – Dvořák, Jerusalém, Katrušin, Hruban, Živný, Javorek, Hubáček, T. Čep, Šafář.

1. Delta Pce 30 23 4 2 1 163 : 65 79
2. Medvědi Pce 30 25 1 1 3 128 : 45 78
3. Chrudim B 30 22 0 2 6 158 : 84 68
4. Autosklo Pce C 30 19 3 1 7 165 : 93 64
5. Prachovice 30 19 1 5 5 140 : 81 64
6. Přelouč B 30 16 2 1 11 113 : 86 53
7. Svítkov Pce B 30 14 1 0 15 134: 115 44