VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kroužky: sport v pohodě

Chrudimsko - Sportovci slovo kroužky nemají moc v lásce. Hodně aktivních hráčů nejrůznějších sportovních odvětví ví, že když trenér řekne: „…nejsme žádnej kroužek!“ hráč hned ví, že něco neudělal naplno. Já bych se na kroužky nedíval tak spatra. Naopak. Myslím, že i dnešní doba kroužkům přeje.

11.8.2017
SDÍLEJ:

Z florbalového turnaje Kroužky.Foto: archiv

Proč? Děti se v nich cítí uvolněně a mají pocit, že se nemusí klepat po každé chybě, kterou udělají. Vědí, že v nich je celkem pohoda a že se hlavně hraje.

A to je i důvod, proč si myslím, že sport hlavně nejmenších dětí by se měl duchu kroužku přizpůsobit i ve „vrcholovém“ klubu. Protože sportovci naříkají, že děti nechtějí sportovat, a mnoha klubům chybí celé ročníky sportovců. Z kroužků děti většinou neutíkají, nemají strach z abnormální dřiny a spíše se těší, že si zahrají.

Je řeč, samozřejmě, o sportovních kroužcích, protože Kroužky se zabývají mnohem širším spektrem činnosti. Zůstaňme u sportu. Dostali jsme do redakce takovou drobnou zprávičku o tom, že v Chrudimi se uskutečnil další ročník florbalového turnaje Kroužky. Tak jsem si řekl, že by to mohla být příležitost, jak poznat podrobněji zejména sportovní kroužky Kroužků. Hovořil jsem o tom s Květou Štěrbovou, ředitelkou Kroužků Pardubice (na snímku).

Květa Štěrbová, ředitelka Kroužků Pardubice. Mají tedy podle vás dnes sportovní kroužky význam, když velké sportovní kluby zaštítěné svými centrálními svazy vyvíjejí urputnou činnost na získávání nových členů?
„Kroužky mají velký význam a právě dnes. Všichni víme, že sportovní kluby opravdu vedou děti velmi intenzívně. Kroužky plní zcela jinou roli. Všichni asi víme, že dětem se dnes nechce moc pohybovat. A my se právě snažíme získat děti pro první sportovní pohyb a navíc se snažíme o to, aby to děti bavilo. Nic víc. My nemáme žádné vrcholové cíle.
Ale stejně je to všechno propojené s rodiči. Záleží na tom, jak rodiče děti vedou, a je jedno, jestli jde o sport nebo o nějakou jinou činnost.“

S trochou nadsázky – dětský vrcholový sport – je dnes velmi náročný i na rodinnou logistiku. Z rodičů dělá mnohdy taxíkáře, speditéry. U vás asi tohle odpadá, předpokládám.
„My to děláme naopak. My posíláme vzdělané a kvalifikované lektory přímo za dětmi do mateřinek i škol. Co se týče sportovních kroužků, které tvoří asi třicet procent naší nabídky, je pro děti i rodiče příjemné, že nemusí nikam chodit, že se kroužky většinou odehrávají ve školních zařízeních. Děti zůstávají ve známém prostředí a ani rodiče nemusí mít obavy, kde se děti pohybují. Na druhou stranu jsme zase limitovaní třeba tělocvičnami. Školy je dnes z ekonomických důvodů pronajímají, tím jsme zase limitovaní my.“

Jaké sporty převažují?
„Nejčastější jsou kroužky florbalu, badmintonu a kopané. Ale vždycky záleží na místě a na poptávce rodičů nebo samotné školy. Umíme i více sportů. My zjistíme v září situaci ve školách, zhodnotíme, co můžeme udělat, a v říjnu se do škol vracíme a zahajujeme práci kroužků. Není zvláštností, že děti od nás přicházejí do sportovních klubů.“   Richard Bláha

Autor: Redakce

11.8.2017 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ford Fiesta.
AUTOMIX.CZ
14

Dá se koupit spolehlivé auto za 50 tisíc? Tyto vozy mohou být výhrou

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky.
14

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky. Muž zřejmě vypaloval kabely

„Apka“ v akci. Pomohla při simulované nehodě

Hradecko – V mobilu ji má již několik set tisíc lidí. Aplikace Záchranka pomáhá rychle přivolat záchranáře ve chvílích, kdy jde o život.Jak funguje, si včera na vlastní kůži vyzkoušelo několik dobrovolníků při simulované dopravní nehodě. 

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Proseč – Záchranná stanice hendikepovaných zvířat Pasíčka má hodně příznivců. Lidé mají možnost si na dálku adoptovat ptáka nebo savce a podílet se na jeho stravě i léčbě. 

Pátrání po káněti má šťastný konec

Pardubický kraj– Několik dní trvalo pátrání po káněti, které uletělo po silném větru ze zámecké obory ve Žlebech. Pomocí sociální sítě po něm pátrali lidé z celého kraje, protože dravec dokáže běžně uletět i padesát kilometrů.

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení