Matěj začal turnaj skvěle, když čtyřikrát v řadě vyhrál a porazil v pěkné partii i pozdějšího mistra republiky Nguyen Thai Dai Vana. Pak ale dvakrát se slabšími soupeři chyboval v zahájení, remizoval a prohrál, a místo bodového náskoku na svého největšího soupeře půl bodu ztrácel. Přestože Matěj Půlpán zbylé partie vyhrál a získal 7,5 bodu z devíti zápasů, Nguyen Thai Dai Van už nezaváhal a s osmi body skončil první.

Matějův starší bratr Jakub obsadil na republikovém šampionátu v kategorii čtrnáctiletých sedmou příčku. Oba bratři jsou odchovanci chrudimského šachového klubu, ale nyní hrají za Šachový klub 2222 ŠK Polabiny.

Na šampionátu startoval v kategorii do dvanácti let Patrik Žejdlík ze ŠO DDM Hlinsko, který obsadil sedmnácté místo, a v kategorii dívek do deseti let Marie Vašková ze stejného oddílu, která skončila 23.