Na Plzeňsku silně oslabený tým házenkářek neuspěl

Hlinsko - O uplynulém víkendu sehrály národní házenkářky místní HK dva duely na západě Čech, domů se však vrátily s dvěma porážkami. Dle očekávání zde v souboji o ligové body neuspěly ani s lídrem soutěže, ani se čtvrtým týmem tabulky. Poslední dubnovou neděli by si rády spravily chuť na hřišti poslední Studénky.

23.4.2015

Ilustrační fotoFoto: Archiv

TJ Přeštice - HK Hlinsko 28:17 (14:9)

Začátek sobotního duelu vyzněl pro Východočešky celkem příznivě. Do 15. minuty držely s novým lídrem tabulky krok, když stav ukazoval skóre 9:9. Přeštice si vzaly oddechový čas, hráčky se řádně nadechly, navíc Hlinečankám se přestala při čtyřech útočnicích dařit střelba. Domácí tým se širokým kádrem hráček převzal iniciativu a rázem byl výsledek po první půli jasný. Hostům citelně scházely „šutérky" Nicola Kvapilová a Štěpánka Bonaventurová. Druhý poločas přinesl stejný obraz jako druhá polovina prvního poločasu.

Sestava a branky HK Hlinsko: Havlová Černá, Slavíčková, Kejzlarová, Ďurinová P. Volfová 11, Š. Kvapilová 1, Bittnerová 2, Melounová 3.

TJ Příchovice - HK Hlinsko 25:18 (12:11)

V neděli se jednalo o zápas dvou rozdílných poločasů. V prvním byla hra Hlinska velmi dobrá, chvílemi nastoupila i neúnavná bojovnice Š. Bonaventurová a ve 24. minutě byl stav 9:10! Nakonec Příchovice do přestávky otočily stav na těsné vedení. Po změně stran odešla děvčatům z Vysočiny obrana i útok, a když domácí hráčky dvěma góly odskočily na stav 14:11, soupeř se již nedostal do kontaktu. Vedení hlineckého týmu nechtělo ne zcela zdravou Bonaventurovou příliš zatěžovat a dorostenka Bittnerová se v poslední době střelecky trápí. Při stejné sestavě jako v sobotu (navíc chvílemi s Bonaventurovou) se o branky rozdělily: P. Volfová 9, Š. Bonaventurová 7, Š. Kvapilová 1, Bittnerová 1.

Derniérou základní části je pro Hlinsko nedělní duel ve Studénce. Jak se na zápas na hřišti poslední Studénky dívá Jana Vítová, předsedkyně HK? „Tam už by bylo záhodné vyhrát, což by nám jistě psychicky pomohlo a nastartovalo by tým do nadstavby o udržení." Připomeňme při této příležitosti zářijový zápas obou soupeřů hraný v Hlinsku, kde domácí HK zvítězil až po boji 22:19 ( 11:13).

13

Škoda zvažuje sporťák inspirovaný legendárním "erkem". Jak by mohl vypadat?

K bytu vedly krvavé stopy

Chrudim – Městské strážníky přivolal do jednoho z domů ve Škroupově ulici muž ve vážných obavách. Po celé chodbě se táhly krvavé šmouhy a končily u jedněch bytových dveří.

Návštěvníci pohlédnou přímo do úlu

Nasavrky – Střední odborné učiliště včelařské v Nasavrkách otevřelo další část naučné včelí stezky – soubor interaktivních panelů s názvem Pohled do úlu.

V Chrudimi operovali hokejistu Jána Lašáka. Cítí se skvěle

Chrudim – Chirurg zdejší nemocnice Pavel Holeka má velké renomé, a to zejména mezi sportovci. Získal si ho díky svým ojedinělým operativním zákrokům. Jeho práci si pochvaluje i hokejista Ján Lašák, účastník několika mistrovství světa a dvou olympiád.

Chrudim v derby sejmula lídra! Rozhodla trefa Kopeckého

Chrudim - Zasloužené vítězství v sobotu vybojovali na vlastním hřišti chrudimští fotbalisté. V duelu 29. kola české fotbalové ligy porazili nejtěsnějším rozdílem dosud vedoucí hradeckou Opympii.