VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Opustila nás významná osobnost chrudimské atletiky Miloslav Fejtek

Chrudim – Ve věku nedožitých pětaosmdesátin ukončil navždy, po dlouhé těžké nemoci, svůj životní závod významný chrudimský atlet, trenér, rozhodčí a atletický funkcionář pan doc. PaeDr. Miloslav Fejtek, CSc.

8.9.2016
SDÍLEJ:

Miloslav FejtekFoto: archiv rodiny

Do Chrudimě přišel koncem 60. let z Náchodska spolu s několika svými svěřenci jako posila atletického oddílu TJ Transporta Chrudim.

Stal se trenérem, přitom aktivně závodil. Jako vedoucí družstva mužů a trenér položil s ostatními trenéry a závodníky základy pozdějších největších úspěchů chrudimské atletiky na přelomu 70. až 90. let, tj. účast družstva mužů v české národní atletické lize, která byla korunována i celkovým vítězstvím v roce 1987. Vedl začátkem 90. let družstvo žen, účastnic ženské národní atletické ligy. Trenérsky se věnoval jak běžcům, tak i vrhačům, a to mládeži i dospělým. Sám byl též úspěšným vrhačem, hlavně oštěpařem.

Jeho svěřenci pravidelně získávali medaile na krajských přeborech i v celostátním měřítku. Jedním z jeho největších individuálních trenérských úspěchů byla příprava oštěpaře Jana Habra, člena širšího republikového reprezentačního výběru, který v roce 1973 dosáhl 72,74 metrů. Byl i členem výboru atletického oddílu v Chrudimi a rozhodčím atletiky. Od ČSTV obdržel vyznamenání za rozvoj tělovýchovného hnutí. Atletice věnoval doslova celý svůj dlouhý život.

V roce 2011, když mu bylo 80 let, oficiálně ukončil svou atletickou činnost. Přesto i nadále individuálně pomáhal radami a tréninkovými plány atletům, kteří se na něj obraceli.

V občanském životě byl dlouhá léta vedoucím pracovníkem katedry tělesné výchovy na tehdejší PF v Hradci králové. V posledních několika letech ho soužila vleklá nemoc, které nakonec v neděli dne 28. srpna 2016 podlehl.

Čest jeho památce!

Autor: Redakce

8.9.2016 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies