Hlinsko - Dobruška 15:32 (9:15)

Domácí tým držel s favoritem krok pouze v úvodních pěti minutách, kdy byl stav 3:3. Pak se ukázala jasná kvalita týmu, který stejného výsledku dosáhl i v premiéře proti nováčkovi z Brna (32:15). Hlinsku totálně vyhořela brankářka Říhová. Jedná se ale o dorostenku, která třeba minule proti Chomutovu podala rozhodně lepší výkon. Proti Dobrušce, celku s nejlepší střeleckou muškou v soutěži, však neměla šanci, a tak přes dobrou hru obrany laciné góly v síti Hlineckých přibývaly. Pokud se týče útoku, ten v první půli nebyl špatný, ale po obrátce už to bylo o něčem jiném. Vždyť desátý gól vstřelili domácí až v polovině druhé půle! „Tam to už bylo o psychice, kdy začala odcházet i obrana. Druhá polovina druhého poločasu vypadala, jako by na hřišti kralovala jenom Dobruška," hodnotí nepovedený zápas předsedkyně Házenkářského klubu Jana Vítová, která již v minulých prognózách proti tomuto soupeři varovala, aby její tým nedostal „kotel". Bohužel se tak stalo.

Sestava a branky HK Hlinsko: Říhová Černá, Slavíčková, Kejzlarová Melounová 2, Š. Kvapilová, Hanusová, P. Volfová 7, N. Kvapilová 6.

O víkendu 19. 20. 9. čekají Hlinecké dva výjezdy ven v sobotu do Bakova nad Jizerou, v neděli do Tymákova. Při pohledu na tabulku se zdá být situace předvídatelná, což potvrdila i Jana Vítová: „O víkendu nás z Opatovic posílí pouze gólmanka Ansorgová, když kanonýrka Bittnerová odjíždí se školou do Španělska. Proto věřím, že na hřišti nováčka budeme s brankářskou jistotou stoprocentně bodovat. Naopak v nedělním duelu na hřišti dalšího z favoritů Tymákova šanci na bodový zisk nevidím."

Ostatní výsledky čtvrtého kola: Příchovice Bakov 31:14, Krčín Tymákov 12:25, Žatec Přeštice 16:16 (a to je velké překvapení!).

1. Přeštice 5 4 1 0 101: 68 9

2. Tymákov 4 4 0 0 97: 49 8

3. Dobruška 5 3 0 2 116: 77 6

4. Hlinsko 4 3 0 1 67: 73 6

5. Žatec 4 2 1 1 64: 61 5

6. Příchovice 5 2 0 3 95: 77 4

7. Krčín 5 2 0 3 74: 79 4

8. Brno 4 1 0 3 60: 82 2