Raketový vstup týmů ERA-PACKu do juniorských lig

Pardubice - Oba celky ERA-PACKu Chrudim v úvodním turnaji nového ročníku juniorských lig soupeře přehráli bez ztráty bodů.

29.11.2012

Ilustrační fotoFoto: Ivana Hošková

LIGA U-18

Torf Pardubice FK ERA-PACK Chrudim 0:1 (Najman). Sestava: Hort Loučka, Haizl, Němec, Rejholec Machala, Najman, Jirásek, Nevole (Novotný, Filip, Netolický, Štursa).

V prvním zápase letošního ročníku juniorské ligy jsme narazili na tým, který má ve svých řadách extraligové hráče Pardubic. Tomu jsme podřídili taktiku a soustředili se na důslednou obranu.

Začátek zápasu byl z naší strany trochu nervózní. Soupeř nás zatlačil na naši polovinu, ale naše pozorná defenziva mu znemožnila kvalitní zakončení. Střely, které prošly, spolehlivě zlikvidoval brankář Hort. V 15. minutě se na branku domácích řítil Machala, který tváří v tvář gólmanovi nevystřelil, ale nezištně přihrál Najmanovi, který nás poslal do vedení. Druhý poločas se odvíjel ve stejném duchu. Naše obrana odolávala tlaku hráčů Torfu a hrozili jsme z brejků. Před koncem zápasu trenéři Torfu sáhli k power-play. Tuto herní situaci jsme zvládli ubránit, navíc Najman mohl z poloviny hřiště vstřelit svoji druhou branku. Bohužel nezvládl vystřelit včas a tak zápas skončil těsným vítězstvím 1:0.

Určitě je třeba vyzvednout naši bojovnost na hřišti a výborný výkon brankáře Horta, kterému pomohlo i štěstí k udržení čistého konta.

Nejzbach Vysoké Mýto FK ERA-PACK Chrudim 1:5 (Novotný 2, Loučka, Jirásek. Sestava: Hort Loučka, Haizl, Novotný, Filip Machala, Najman, Jirásek, Nevole (Němec, Rejholec, Netolický, Štursa).

Ve druhém zápase jsme pokračovali v zodpovědné hře dozadu, ale tentokrát jsme dokázali zúročit rychlé brejky. Nejprve z pravé strany prostřelil brankáře Nejzbachu Jirásek. O několik minut později ho napodobil tentokrát zleva Loučka. Během jedné minuty pak Novotný vstřelil dvě branky a tak první poločas skončil 4:0. Druhý poločas jsme měli několik příležitostí na vstřelení branky. Pět minut před koncem zápasu začal soupeř hrát power-play. Během ní si vytvořil několik slibných příležitostí a jednu z nich z bezprostřední blízkosti proměnil. Za stavu 4:1 vystihl rozehrávku Machala a střelou přes celé hřiště pečetil na konečných 5:1. Zápas jsme zaslouženě vyhráli a získali důležité tři body do tabulky.

LIGA U-16

Torf Pardubice FK ERA-PACK Chrudim 2:7 ( Zdržálek 4, Fenz, Kovář, Vlček). Sestava: Stejskal Valenta, Cink (21.Markovič), Kovář, Bureš Zdržálek, Vlček, Fenz, Dědeček - Laksar, Jeníček.

V prvním poločase byl k vidění vyrovnaný souboj. Oba týmy se herně rozkoukávaly, ale nedarovaly si zadarmo ani kousek hřiště. Gólově jsme však byli vždy napřed i díky střelecké dovednosti Zdržálka. V době, kdy se výsledkově lámal chléb, nás podržel brankář Stejskal a podařilo se přidat další branky a tím tak otupit soupeřovu vidinu na bodový zisk. Závěr zápasu byl již v naší režii. Hráči se předháněli v kombinačních akcích, které zakončovali prakticky do prázdné branky. Utkání napovědělo, že dopředu budeme velmi silní, ale mezery máme hlavně v obranné činnosti. Torf však naše chyby v rozestavení nedokázal potrestat.

Nejzbach Vysoké Mýto FK ERA-PACK Chrudim 0:7 (Zdržálek 3, Valenta, Vlček, Kovář, Cink). Sestava: Stejskal (28. Laksar) Markovič, Cink (30. Valenta), Kovář, Bureš Jeníček, Zdržálek, Vlček (33. Fenz), Dědeček.

V tomto utkání jsme trochu zatáhli obranu a snažili se eliminovat hru soupeře na pivota. První branku vstřelil Zdržálek z trestného kopu a donutil soupeře otevřít hru. Naše obranná činnost však byla již lepší a podnikali jsme rychlé brejky, ze kterých jsme dávali branky. Druhý poločas jsme předváděli líbivou hru, která byla často odměněna potleskem slušně zaplněné pardubické haly. V druhém poločasu si odbyl prvoligovou premiéru gólman Laksar a v závěru dobrými zákroky udržel čisté konto.

Co říci závěrem? Nechci, pod dojmem vysokých výher nad kvalitními soupeři, dělat ukvapené závěry. Máme na čem pracovat, protože tento turnaj byl jen zkouškou invence hráčů, která však dopadla na výbornou. Věřím, že se nám v dohledné době podaří ještě doladit některé herní činnosti a herně se posuneme ještě dále. Hráčům však musíme poděkovat za předvedený výkon a disciplínu. V našem týmu je díky perfektní připravenosti hráčů z fotbalových klubů, ve kterých hrají, velký potenciál. Bude záležet na nás všech, jak s tím naložíme…

29.11.2012 VSTUP DO DISKUSE

Trpělivost s nepořádníky došla, kontejnery hlídá kamera

Ilustrační snímek

Agora pořádá besedu o rybaření

Vzpomínka i mše za vypálené Ležáky

Ležáky - Výročí vyvraždění osady Ležáky, která byla vypálena odvetou za pomoc paraskupině Silver A si v neděli připomněli domácí i světoví představitelé. Mrtvé i přeživští vzpomenula mše i pietní obřad.

Policisté lapili čtyři opilé jezdce během jediného dne

Chrudimsko – Během jediného dne policisté načapali tři opilé šoféry a jednoho cyklistu.