2. Národní liga

Heřm. Městec - Jokerit Chrudim 5:1 (0:0, 1:0, 4:1)

Branky: Myška, Běloušek, R. Bőhm, Doležal, Drbohlav L. Novelinka.

První třetina byla vyrovnaná, nicméně více šancí vstřelit gól měli domácí, hosté hrozili spíše z brejků. Od druhé třetiny začali mít Ježci jasně navrch a jen skvělý Petr Novelinka držel šance Chrudimi na úspěch. Poprvé kapituloval až minutu před druhou sirénou v přesilové hře po střele odchovance Jokeritu Lukáše Myšky. V poslední části již domácí na hřišti dominovali a přidali další čtyři branky, hostům se podařilo pouze jednou korigovat.

Sestavy Ježci Heřmanův Městec: P. Menc L. Menc, Myška, Míšek, J. Böhm, Flídr, Honek Kozel, R. Böhm, Drbohlav Doležal, Kopriva, Běloušek Kratochvíl, Novák, Macenauer, P. Patrik. Jokerit Chrudim: P. Novelinka S. Šídlo, Poskočil, Pecina, Trojek Bureš, L. Novelinka, Čejgl Š. Šídlo, D. Staněk, Dobrovolný.

Druhý zápas semifinálové série je na programu v sobotu 22. května od 14:00 hodin v Chrudimi, případné třetí utkání hned o den později od 17:00 hodin v Heřmanově Městci.

Krajská liga

Jokerit Chrudim B - Jaroměř 3:1 (1:0, 1:1, 1:0)

Branky vítězů: Krupka 2, Frk.

Bojovné, a možná až nečekaně vyrovnané utkání. Domácí se dostali do vedení v první třetině střelou obránce Krupky, který v polovině utkání přidal i druhý úspěch. Pak se ale hostům podařilo snížit a několikrát sahali po vyrovnání, Jokerit ale podržel výtečnými zákroky gólman Ament. Poté několikrát odmítl hattrick Krupka, aby tak o osudu střetnutí definitivně rozhodla až čtyři minuty před koncem chyba jaroměřského obránce, jehož vyhození zachytil Frk a definitivně tak pojistil Chrudimi první semifinálový bod.

Sestava Jokeritu Chrudim B: Ament Krupka, Bobek, Hladík, Pirkl, Švarc, Žáček Dyntar, Čermák, Hořeňovský Frk, Řehák, Seidler Filip, Solnický, Gabriel.

Druhý zápas semifinálové série se odehraje v sobotu od 17:00 hodin v Jaroměři, případné třetí rozhodující utkání by pak bylo na programu v neděli 23. května od 10:30 hodin v Chrudimi. (rp)