Vítězství Era-Packu napomohl skvělý začátek

Futsalisté Era-Packu si v pátek večer zaslouženě připsali do tabulky Chance futsal ligy další tři body, k nimž jim v hale Královopolská v Brně k vítězství nad nevyzpytatelným Tangem hodně pomohl skvělý úvod střetnutí. V tabulce jim tak stále patří druhé místo za Teplicemi, které navlas stejným výsledkem vyhrály ve Vysokém Mýtě.

Tango Brno – Era-Pack Chrudim 2:6 (1:4)

Branky: 18. Záruba, 26. Brůna – 1. a 25. Slováček, 6. a 36. Dentinho, 7. Chmelík, 20. M. Mareš. Chrudim: Žďánský – Koudelka, Chmelík, M. Mareš, Dentinho, Rodrigo, Rešetár, Slováček, Felipe.

Domácí se nestačili na palubovce ještě ani rozkoukat a již prohrávali, po 14 vteřinách hry totiž po kombinaci s Rešetárem otevřel skóre zápasu Slováček. Za dvě minuty mohl přidat druhý gól Felipe, trefil však pouze tyč a následná dorážka Slováčka šla vedle. V 6. minutě se ale již hosté radovali podruhé, když ránu Dentinha gólman Kubíček stačil vyrazit pouze nad sebe a míč obloučkem zapadl za něj do sítě. A uplynulo pouze dalších 55 vteřin a již to bylo 0:3, když Chmelík dorážel do prázdné klece na milimetry přesný pas Dentinha. Brňané si vzali oddechový čas, ale moc nechybělo, aby krátce po rozehrání neinkasovali čtvrtý direkt, tentokrát od Michal Mareše, v tomto zápase nutno napsat staršího. Teprve pak se hráči Tanga dostali ke slovu a šanci Michala Mareše mladšího, který je v Brně z Chrudimi na roční hostování, musel hasit brankář Žďánský. M. Mareš mladší byl ostatně v zápase hodně aktivní, bylo vidět, že se chce proti svým bývalým spoluhráčům vytáhnout. Vstřelit branku se mu ale nepodařilo. Ve 13. minutě se hostům povedlo rychlé přečíslení hned trojici jejich hráčů na jediného beka, špatná přihrávka Koudelky ale šanci zmařila. O dvě minuty později vyrobil při rozehrávce velkou hrubici Brůna, Dentinho ale ve vyložené šanci netrefil branku. Gól nepadl ani v 16. minutě, kdy Chmelíkovu ránu zastavila pravá tyč, ani o chvíli později, kdy už sám velké příležitosti postavený Mareš starší chtěl akci vyšperkovat nahrávkou na volného Rešetára, výborně se však vrátil Záruba. Tři minuty před přestávkou zkusilo Tango hru bez brankáře a úspěch se dostavil takřka vzápětí, když Žďánského prostřelil Záruba (1:3). Pokračující power play ale už domácím nevyšla a takřka se zvukem sirény přidal do prázdné branky čtvrtý gól Era-Packu M. Mareš. Přes velké protesty Brňanů byla branka uznána.

Druhý poločas začal aktivitou domácích, hosté zataženi do obrany ale pozorně bránili a soupeře do šancí příliš nepouštěli. Když už něco „prošlo", byl na místě pozorný Žďánský. Ve 25. minutě naopak udeřili Chrudimští. Po nakrátko rozehraném rohovém kopu nastřelil míč před branku Felipe a Slováček jej dorazil za Kubíčkova záda 1:5. Tango to proto zkusilo opět bez gólmana a opět se jim tato varianta v brzké době vyplatila, za necelou minutu se prosadil Brůna. To ale bylo z jejich strany v tomto zápase vše, šance už měl jen desetinásobný mistr z Chrudimi. První přišla chvíli po rozehrávce, kdy si Dentinho naběhl za obranu na dlouhý pas, ale sám proti Kubíčkovi nastřelil pouze břevno. Brněnský gólman pak vychytal střelecké pokusy Felipeho i Rešetára, překonal jej až ve 36. minutě z desetimetrového kopu Dentinho. Poté to domácí poněkolikáté zkusili s pěti hráči v poli, třetí úspěch se jim už ale vsítit nepodařilo. A když měl v samém závěru trochu smůly Chmelík, který trefil jen tyč opuštěné klece, na výsledku 2:6 se již nic nezměnilo.

Utkání dalšího, v pořadí 16. kola Chance futsal ligy proti Benagu měli Chrudimští sehrát tento pátek, zápas byl ale přeložen. Odehraje se až ve čtvrtek 29. ledna, měla by jej ale přímým přenosem vysílat Česká televize.

Jaroslav Bartůšek, trenér Chrudimi: „S předvedenou hrou panuje plná spokojenost. Měli jsme velmi dobrý start do zápasu, v 7. minutě jsme vedli již 3:0 a soupeře tímto hodně zaskočili. Tango to sice poté zkusilo s dlouhou power play, v níž nám dalo dva góly, ale my mezitím výsledek navyšovali a zápas v pohodě zvládli."

Další utkání

Nejzbach Vysoké Mýto – Balticflora Teplice 2:6 (2:2). Branky: 12. Michalec, 13. J. Gerčák – 10. a 39. Kovács, 35. a 36. Henrique Marcio, 9. Giva, 33. Da Costa. V. Mýto: L. Gerčák (Horyna) – Formánek, Vágner, Michalec, J. Gerčák, Vladyka, Münzberger, Sklenář, Semerád, Šabata, Hrubý.

Roman Páral, trenér Vysokého Mýta: „Jsem zklamaný, protože jsme odehráli do třicáté čtvrté minuty vynikající zápas. Byli jsme připravení i na power play soupeře, uzpůsobili jsme tomu čtyřky a dobře jsme bránili. Bohužel, nepodařilo se nám v zápase dostat se do vedení, to jsem považoval za klíčové. První dvě inkasované branky byly hodně laciné, ale do konce první půle se nám podařilo vyrovnat. Byla jen škoda, že jsme se nedostali do vedení, i když jsme měli několik šancí a dali jsme dvě tyčky."

Mados MT Hradec Králové –  Sparta Praha 2:5 (0:3). Branky: 38. Beran, 39. Vydarený – 8. a 24. Doša, 15. Vodecký, 18. Stejskal, 28. Rott. Hradec: Menšl – Friedl, Michal, Chromek, Srkal, Beran, Váňa, Fidra, Jošt, Vydarený, Merkl.

Petr Hoffmann, trenér Hradce Králové: „Sparta vyhrála zaslouženě. My jsme moc nedodržovali stanovenou taktiku. Chtěl jsem, abychom za stavu 0:3 více presovali, ale naši snahu utnul čtvrtý inkasovaný gól. Pak už se zápas jen dohrával. Sparta bude v této formě těžkým soupeřem asi pro každého."

Další výsledky – 15. kolo: Mělník – Helas Brno 3:8, Benago Zruč nad Sázavou – Slavia Praha 2:1, Kladno – Třinec 3:4.