VYBERTE SI REGION

Úspěšné zakončení sezóny moderních gymnastek Sokola

Chrudim – V uplynulých dnech se ve sportovní hale v Chrudimi uskutečnil poslední závod Východočeské ligy 2016 v moderní gymnastice s názvem Podzimní pohár. Pořadatelem byl místní oddíl moderní gymnastiky T. J. Sokol Chrudim.

23.11.2016

Chrudimský oddíl moderní gymnastiky T. J. Sokola Chrudim zakončil sezónu v domácím prostředí.Foto: archiv Nadi Markové

Závodu se zúčastnilo 93 dívek z pěti gymnastických oddílů Východočeské oblasti, které po celý den bavily diváky svými překrásnými vystoupeními. Součástí závodu byl také Oblastní přebor ve společných skladbách, ve kterém vystoupila celkem čtyři družstva gymnastek.

Dopoledne patřilo závodu kombinovaného programu a soutěži společných skladeb. Náš oddíl zde skvěle reprezentovalo 19 děvčat.

V závodu jednotlivkyň vybojovala bronzovou medaili Eliška Hrochová
z III. kategorie. Stříbrné medaile pak získaly Jíťa Sitterová z IV. kategorie a Linda Marhanová z nejstarší kategorie Žen.
V závodu společných skladeb, ve kterém náš oddíl reprezentovala tři družstva, získala děvčata zlaté medaile.

Odpoledne pak pokračoval závod sestavami děvčat ze základního programu, ve kterém se představilo 24 dívek z oddílu T. J. Sokol Chrudim. Bronzovou medaili vybojovala Emička Hrochová z kategorie 0.A.

V I. kategorii zvítězila Verunka Vodičková, druhá se umístila Kristýnka Kubínová a třetí Viktorka Nejedlá.

V II. kategorii získala zlatou medaili Eliška Wenzlová a v III. kategorii Lucka Šafářová. V nejstarší IV. kategorii pak druhé místo obsadila Ája Spěváková a třetí pozici Terka Vodičková.

Podzimní pohár byl zároveň posledním závodem Východočeské ligy 2016, při němž byly vyhlášeny nejlepší závodnice celé sezóny. V kombinovaném programu získaly ve svých kategoriích stříbrné ligové medaile Eliška Hrochová, Jitka Sitterová a Linda Marhanová. V základním programu vybojovaly ligový bronz Emička Hrochová, Julinka Hrušová a Terka Vodičková. Ligové stříbro si odnesla Ella Mellerová, Eliška Wenzlová a Ája Spěváková. Zlaté medaile a největší poháry pak získaly Verunka Vodičková a Lucka Šafářová.

Oddíl moderní gymnastiky taktéž srdečně zve chrudimskou veřejnost na Vánoční vystoupení ve středu 14. 12. 2016 od 17.15 hodin ve Sportovní hale na Tyršově náměstí.

Autor: Jakub Novotný

23.11.2016 VSTUP DO DISKUSE

Za hluk z letiště dostanou milion

Pardubice - Kompenzaci využijí obvody na opravu školek a hřišť.

Před 70 lety začal proces s prominenty Slovenského štátu

Pro umírněného ľuďáka, kněze a prezidenta Jozefa Tisa provaz, ale pro radikálního ministra vnitra Alexandera Macha pouhé vězení. Verdikt soudu s předáky Slovenského štátu, který byl zahájen 2. prosince 1946, byl ovlivněn mocenskými zájmy nastupujících komunistů.

Mikroregion myslí na běžkaře

Horní Bradlo – Lidé z mikroregionu Centrum Železných hor budou i v nadcházející zimě připraveni upravovat a udržovat několik desítek kilometrů běžkařských stop. Zatím je ale sněhu málo. Krajinu v okolí Horního Bradla, Nasavrk nebo Seče včera ráno pokrývala jen zhruba pěti až sedmicentimetrová vrstva sněhu.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2016, všechna práva vyhrazena.