TJ Sokol HBC Chrudim – TJ Sokol Vršovice 23:20.

Úvod tohoto utkání se na vlas podobal scénářům z předešlých dvou zápasů. Domácí hráči vstoupili do zápasu opět nedůrazně v útoku s nepřesnou střelbou. Navíc již v šesté minutě odstoupil pro zranění domácí kanonýr Syřínek, čímž se cesta za očekávaným vítězstvím značně zkomplikovala.

Oba týmy se střídaly ve vedení, rozdíl ve skore byl nejvýše o dvě branky. Chrudimští v obraně laxně přistupovali ke střelcům a inkasovali několik laciných gólů z dálky. Ke konci poločasu strhli hosté šňůrou čtyř gólů vedení na svou stranu na poločasových 12:15.

Do druhé poloviny zápasu začali domácí Sokolové tradičně aktivněji. Do 40. minuty vstřelili 4 góly v jednom sledu a šli opět do vedení. Soupeř však 3 góly obrátil skóre ve svůj prospěch. Svěřenci trénéra Lédla se však nevzdávali a za hlasité podpory diváků zabojovali, třemi góly se znovu dostali do vedení a to už si do konce zápasu pohlídali.

Brankář Dalecký se po nepřesvědčivém výkonu v prvním poločase po přestávce opět rozchytal a řadou dobrých zákroků své spoluhráče několikrát podržel. Pochvalu zaslouží i Vít Reichl na pivotu, který devět střeleckých pokusů proměnil v 8 vstřelených branek. Chrudim si tak třetím jarním vítězstvím pojistila 3. příčku tabulky.

V neděli 3.5. vyjíždějí chrudimští dorostenci k dalšímu utkání do Českých Budějovic.

Sestava a branky Sokola Chrudim: J. Dalecký – Z. Řehák 1, M. Blažek, J. Syřínek 2, V. Pospíšil 5, T. Kubánek 2, V. Reichl 8, V. Černý 3, L. Pospíšil 1, M. Dvořáček 1 a J. Moravec. (lb, ld)