Faktem ovšem je, že Ostravští na Era–Pack umějí zahrát, vždyť před dvěma lety jej vyřadili v semifinále play off a zhatili mu tak šanci na mistrovský hattrick.

Ostrava – Chrudim 3:3

Mistr začal mistrovsky a již ve 2. minutě otevřel Popelka skóre na 0:1, když se po přihrávce Mikana ocitl sám před brankářem Bilíkem a zkušeně skóroval.

Domácí se však postupně zbavovali respektu a po čtvrthodině hry zakončil kombinaci s Demelem Musial střelou do prázdné branky – 1:1. Stejná dvojice si akci zopakovala skoro jako přes kopírák ve 22. minutě – 2:1.

Naštěstí za dvě minuty si ukázkově zpracoval Marešův rohový kop Vladyka a bylo srovnáno na 2:2. Východočeši postupně opět přebírali iniciativu, brankář Žďánský se často vysunoval až k půlící čáře. Soupeře držel výbornými zákroky gólman Bilík, který mimo jiné kryl ve 28. minutě superšanci Formánka a o tři minuty později si na jeho umění „vylámal zuby“ i Mikan.

Domácí hrozili z rychlých brejků a ve 36. minutě se jim podařilo rozebrat obranu Chrudimě tak, že Lisický upravil stav na 3:2. Závěrečný nápor mistra mu přinesl alespoň bod, když Vladykovu dělovku nejprve Bilík reflexivně nohama vyrazil, ale v předposlední minutě jej Vladyka přece jenom překonal po dlouhé přihrávce Mareše.

Zisk bodu je pro mistra, ale samozřejmě ztrátou a zůstává na 4. příčce tabulky s 22 body. Má však k dobru odložený domácí zápas právě s Mikeskou (termín dohrávky nebyl dosud přes několik návrhů určen).

Fakta - branky: 15. a 21. Musial, 36. Lisický – 2. Popelka, 24. a 36. Vladyka.

Chrudim: Ždánský (46. Meller) – Popelka, R. Mareš, Vladyka, Mikan – Formánek, Vácha, Hauf (34. Vágner), Blažej (34. Velinský).

Ota Stejskal, trenér Chrudimi: „Tentokrát nám nezahráli naši mladíci, nezopakovali výkon proti Torfu. V první půli jsme si vytvořili hodně šancí, ale neproměnili. To je příčina, proč jsme nevyhráli. Ve druhé půli jsme v power play zachraňovali alespoň bod.“

Patrik Mičkal, trenér Mikesky Ostrava: Soupeře jsme se nezalekli a od 10. minuty mu byli vyrovnaným soupeřem. Rozhodla bojovnost a srdíčko našich kluků. I když jsme s bodem v tomto utkání moc nepočítali, nakonec jsme byli trochu zklamáni. K tříbodovému zisku chyběly necelé dvě minuty.

V neděli se Era–Pack Chrudim zúčastnil bojů ve skupině mezinárodního turnaje ve Vídni a pokud splní papírové předpoklady favorita, tak se vrátí do rakouské metropole příští neděli k bojům o konečné umístění. Vítěz získá 10 tisíc Euro.