VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

12.5.2013

Lidí bez práce sice ubylo, ale důvod jásat to rozhodně není

Východní Čechy – V regionu ubyly v dubnu tři tisícovky nezaměstnaných, ale důvod ke spokojenosti to není. Na jaře totiž přibývá pracovních příležitostí díky začátku sezonních prací každoročně.

4.5.2013

Paramo propouští a prý odstaví další provozy

Pardubice – Dlouhodobé ztráty nutí rafinérii Paramo k úsporným opatřením.

1.5.2013

Jsou sice hendikepovaní, ale práce jim rozhodně 'nesmrdí'

Východní Čechy - Školáci i majitelé firem mohou lidem s postižením pomoct uplatnit se na trhu práce, který vůči nim není příliš vlídný. A ještě si smlsnou.

30.4.2013

Majitelé 'dieselů' si mnou ruce. Cena nafty totiž klesá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot se v posledních dnech vyvíjejí slibně, soustavně se snižují. A sympaticky vypadají zejména pro řidiče v Pardubickém kraji, kteří vlastní auto s dieselovým motorem.

27.4.2013

Účty za teplo nám letos patřičně provětrají peněženky

Východní Čechy - Dodávky tepla do východočeských domácností byly letošní zimu vyšší než v minulých letech, hlavně kvůli březnu.

25.4.2013

Poklady se na půdách neválejí

Chrudim  - „Na půdách a po sklepích se obvykle žádné poklady neválejí. Když už lidé vlastní cenný obraz či jiný umělecký předmět, obyčejně tuší i to, jakou má asi hodnotu. Přesto mohou být sumou, za niž je později dílo vydraženo, i velmi příjemně překvapeni," říká historik umění Jan Nízký ze světoznámé aukční síně Dorotheum.

24.4.2013

Lyžařské areály si letošní sezonu pochvalují

Pardubický kraj – Provozovatelé lyžařských areálů v Pardubickém kraji jsou s končící zimní sezonou spokojeni.

23.4.2013

FOTOGALERIE: Na cestě 
k lidem se voda nadře

Slatiňany – Vodárenská společnost (VS) Chrudim slavnostně zprovoznila malou vodní elektrárnu v objektu úpravny vody na slatiňanském Monacu.

22.4.2013

Experti věhlasného aukčního domu přijedou ve středu do Chrudimi

Chrudim – Kvalitní umělecká díla se často dědí z generace na generaci a nezřídka se stává, že jejich majitelé nemají o jejich skutečné hodnotě žádnou představu.

22.4.2013

Nezaměstnaní ve Ždírci stojí na práci frontu

Havlíčkobrodsko - /OD SOUSEDŮ/ Místo „nucených" prací, které zrušil ústavní soud, využívají obce víc práce veřejně prospěšné.

16.4.2013

S výměnou pneumatik zatím Chrudimáci moc nepospíchají

Chrudim - Řidiči v Chrudimi s výměnou zimních gum za letní zatím nijak nepospíchají. Mnozí s jejich výměnou ani nepočítají, jelikož vzorek gum by příští zimu již nevyhovoval předpisům, kdežto v létě jsou předpisy v tomto ohledu mírnější. Zimní pneumatiky tak lze v klidu „dojezdit".

10.4.2013

Podíl nezaměstnaných klesl 
v celém kraji na 7,7 procenta

Pardubice - Klára Křížková z Pardubic je vyučená dámská krejčová a hledá práci přibližně rok

4.4.2013

Chybí nám technici, pláčou v současnosti ředitelé firem

Východní Čechy, Hradec Králové – Nízká úroveň technického školství, nedostatek lidí vzdělaných technickým směrem, špatná dopravní infrastruktura. To jsou problémy, na které si stěžovala většina firem se sídlem v Královéhradeckém a Pardubickém kraji.

3.4.2013

Synthesia má nového generálního ředitele

Pardubice – Dan Kurucz skončil ve funkci generálního ředitele společnosti Synthesia.

29.3.2013

Krize vejcím pomohla. Jsou česká a levná

Východní Čechy - Před rokem ceny kvůli vaječné krizi šplhaly až k sedmi korunám za kus. Letos se vrátily na předloňskou úroveň a nadále padají

28.3.2013

V semtínské Explosii vyhlásily odbory stávkovou pohotovost!

Pardubice – Odboráři v pardubické továrně na trhaviny Explosia vyhlásili stávkovou pohotovost a jsou údajně připraveni zastavit výrobu.

27.3.2013

Elektrárna Opatovice vyhrála spor o uhlí. Ale jen pro letošek

Východní Čechy - Vrchní soud v Praze potvrdil povinnost firmy Czech Coal dodávat celý letošní rok do opatovické elektrárny hnědě uhlí.

25.3.2013

Cena paliva u východočeských pump klesá

Východní Čechy - Tabule před čerpacími stanicemi napovídají, že by se řidiči mohli těšit na lepší zítřky.

22.3.2013

Úřad práce slibuje v kraji až tisíc volných pracovních míst

Pardubický kraj - Místa jsou vytvářena u organizací v neziskové sféře, ale i v podnikatelském sektoru

19.3.2013

Kraj dostal od firmy AVE CZ nabídku na odkup spalovny

Pardubice - Projekt posuzuje ministerstvo, Pardubický kraj prý neměl k odkupu objektu žádný důvod

14.3.2013

Vodárenské se zisk nezměnil

Chrudim - Vodárenská společnost Chrudim, která zajišťuje pitnou vodu a odvod a čištění odpadních vod pro většinu chrudimského okresu, dosáhla v účetním období od 1. října 2011 do konce září 2012 čistého zisku více než 13 milionů korun.

12.3.2013

Práčovská elektrárna je tu už šedesát let

Práčov . Vodní elektrárna na řece Chrudimce v těchto dnech slaví 60. výročí své existence. Byla jednou z prvních hydroenergetických staveb u nás po skončení druhé světové války. Svou rozlehlostí zasahovala do katastrálního území šesti obcí.

9.3.2013

Nezaměstnanost v kraji se zvýšila

Pardubice - Podíl nezaměstnaných v Pardubickém kraji se v únoru oproti lednu zvýšil o 0,1 procentního bodu na 7,8 procenta. Bez práce je přes 27 tisíc lidí. Vyplývá to z údajů, které v pátek zveřejnilo ministerstvo práce a sociálních věcí (MPSV).

5.3.2013

S Deníkem ušetříte: Spíte na kvalitních matracích?

Chrudimsko – Člověk prospí za svůj život víc než dvě stě tisíc hodin. Kvalitní spánek je pro odpočinek velmi důležitý a není možné ho dosáhnout na lůžku, které je proleželé, příliš tvrdé nebo měkké.

1.3.2013

Nová doba: Plyn a elektřinu už prodávají i vesnické konzumy

Východní Čechy – Když ve vietnamské hračkárně koupíte rohlíky a mléko a v supermarketu zájezd do Turecka, proč by nemohly vesnické Konzumy, bývalé Jednoty a další prodejny řetězce družstev COOP nabízet energie! Pochopitelně s reklamou, že jsou levnější než konkurence.

27.2.2013

V Hlinsku zaplnili podnikatelé a živnostníci velký sál radnice

Hlinsko – Po lednovém setkání se zástupci největších firem ve městě a okolí pozvalo vedení hlinecké radnice menší podnikatele a živnostníky, aby společně hledali cesty, jak zlepšit vzájemnou komunikaci a podnikatelskou atmosféru ve městě.

26.2.2013

Nábytkáři z Krouny investují do špičkové technologie

Krouna - Především nové zakázky na německém trhu vyvolaly nové investice ve společnosti Mias OC z Krouny na Chrudimsku. Přitom export výrobce kancelářského nábytku do Německa tvořil ještě v roce 2011 jen pětiprocentní podíl na celkovém obratu, loni se už ztrojnásobil a exportní zakázky pro letošní rok zaručují další růst k hranici tří desítek miliónů korun.

25.2.2013

Student z Hradce se těší na práci v elektrárně Temelín

Hradec Králové - Čtyři studenti technických fakult získali stipendium v programu Vysokoškolák, po škole se stanou operátory jaderné elektrárny Temelín. Nechybí jim studijní předpoklady, odhodlání ani vytrvalost. Obstáli i v psychodiagnostických testech pro práci na jaderném zařízení.

25.2.2013

Kam putovaly odměny z elektráren?

Opatovice nad Labem – Primátoři Hradce Králové a Pardubic a starosta Chrudimi rozdali peníze, které vloni získali za členství v dozorčí radě společnosti Elektrárny Opatovice, na veřejně prospěšné účely.

24.2.2013

Starosta zabije dvě mouchy jednou kompostárnou

Svratouch - Už v březnu se rozhodne, zda u obce Svratouch vyroste kompostárna.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies