VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

11.9.2013

Výroba piva Rychtář láme rekordy

Hlinsko – Výroba hlineckého piva Rychtář láme další rekordy.

1.9.2013

Deník opět přináší škálu jedinečných dárků

Pardubice - Vážení předplatitelé Deníku, každý pátek vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus.

28.8.2013

Půvaby výprodeje mohou stát za počátkem finančních potíží

Chrudimsko - Posezónní slevy všeho druhu jsou opět tady. Statisíce lidí navštěvují obchodní centra a internetové obchody, honí se za výhodnou koupí a dokazují, jak silným lákadlem je pro Čechy nízká cena. Sezónní výprodej ale může být začátkem finančních potíží na to by neměl zapomínat žádný spotřebitel, který se vydá na nákupy.

28.8.2013

Kolotoče se dotáčejí, stánkaři balí zboží a města sčítají tržby

Chrudimsko - Cinkot atrakcí utichá, a pomalu tak končí období poutí. Na bilancování však mají ještě čas v Heřmanově Městci, kde se tamní Bartolomějská pouť plynule překlenula do pondělního posvícení.

22.8.2013

Hlasujte o nejoblíbenější hospůdku nově i po e-mailu na webu

Východní Čechy - Hledáme spolu tu nejoblíbenější hospůdku, tu, kde je nám dobře. Máte rádi příjemné posezení s lahodným jídlem a k tomu výborné pivko nebo vínko? Pak čtete na správném místě.

16.8.2013

Výhodné volání s Deníkem bez jakékoliv smlouvy a dalších závazků

Praha - Vadí vám, že mobilní operátoři nabízejí zvýhodněné volání pouze tehdy, uzavřete-li s nimi smlouvu na rok či dva, kterou je prakticky nemožné vypovědět? V takovém případě zvolte zvýhodněný tarif Pět pohromadě pro předplatitele regionálního Deníku – nebudete podepisovat žádnou smlouvu a můžete jej kdykoliv ukončit.

15.8.2013

S výhodným voláním s Deníkem můžete získat dvě SIM karty

Praha - Pokud jste předplatitelem regionálního Deníku, případně se jim chcete stát, můžete získat v rámci tarifu Pět pohromadě dvě Sim karty.

14.8.2013

Neplaťte zbytečně! Volejte s Deníkem a nechte si účtovat hovor po vteřinách

Praha - U běžných předplacených karet se hovory účtují po minutách. Stačí volat pár sekund a už platíte tolik, jako byste mluvili celou minutu. Ne tak s regionálním Deníkem – u tarifů pro předplatitele zaplatíte opravdu jenom čas, který skutečně provoláte.

13.8.2013

Učitelé skončili na 'pracáku'. A najít práci je stále těžší

Východní Čechy – Nezaměstnaných v červenci opět přibylo, na úřady práce se přišli ve velkém nahlásit lidé, kterým k poslednímu červnu skončily smlouvy na doby určité. A bylo jich dost nejen z firem, ve větším  počtu než v minulých letech se mezi nimi objevili i kantoři.

13.8.2013

Deník nabízí výhodné volání pro své předplatitele

Praha - Pro současné i budoucí předplatitele regionálního Deníku připravil jejich vydavatel příjemné překvapení: ve spolupráci se společností Vodafone jim nabízí zvýhodněné mobilní volání.

12.8.2013

Benzin i nafta stále pomalu zlevňují

Východní Čechy - Pohonné hmoty od zhruba 20. července, kdy jejich ceny dosáhly nejvyšší úrovně od loňského podzimu, postupně zlevňují.

6.8.2013

Poznejte historii Pivovaru Rychtář a soutěžte s námi!

Hlinsko - 23. října to bude přesně sto let od doby, kdy pivovar Rychtář uvařil svou první várku piva. V následujících týdnech přineseme na stránkách Chrudimského deníku podrobnosti z historie firmy, která úspěšně přečkala všechny režimy a i v současné době si udržuje konkurenceschopnost a prosperitu.

24.7.2013

Výrobci hraček se chystají na Vánoce

Východní Čechy – I když právě vrcholí parné léto, mnozí výrobci hraček se již připravují na Vánoce. Na sklonku roku totiž jdou jejich výrobky nejvíc na odbyt, proto musejí začít navyšovat produkci s dostatečným předstihem. Například výrobce dřevěných hraček Karel Makovský z Dědové na Chrudimsku postupně připravuje vánoční zásilky na sklonku srpna.

23.7.2013

Králíčci jsou fajnšmekři, seno s příchutěmi jim velmi chutná

Seč – Když se před jedenácti lety rozhodli vyrábět seno pro domácí mazlíčky, lidé z okolí se jim smáli. Na vesnici si přece seno může nasušit každý sám! Jenže situace se rychle změnila. Dnes chtějí mít všichni na zahradě upravený anglický trávník nebo na sušení jednoduše nemají čas. A tak dnes bratři Jaroslav a Luděk Pospíšilovi z Kraskova u Seče zpracují kolem pěti stovek metráků sena ročně.

22.7.2013

Zákon by ochránil děti před svátečními obědy v „krámech"

Východní Čechy - /ANKETA/Těm, kteří rádi shánějí vánoční dárky na poslední chvíli nebo tráví sváteční dny nakupováním, by mohly nastat krušné časy. Ve hře je zákaz prodeje o sedmi vybraných svátcích v obchodech s prodejní plochou nad dvě stě metrů čtverečních.

18.7.2013

Sklizeň úrody se vinou chladu opozdí

Pardubický kraj - Jarní obiloviny a řepku začnou zemědělci sklízet asi s dvoutýdenním zpožděním. Na začátku sezony nepřálo farmářům počasí. Úroda ozimých ječmenů bude například na Chrudimsku patrně asi o deset procent horší než loni.

14.7.2013

Uhlí pro Elektrárny Opatovice ze severu Čech a z Německa?

Opatovice nad Labem – Elektrárny Opatovice (EOP) se stále nedohodly se společností Czech Coal na dodávkách uhlí na příští rok. Zatím jsou zajištěny jen do konce prosince.

10.7.2013

Na pracovní úřady se další uchazeči nahrnou až v září

Východní Čechy – Východočechů bez práce je nejméně od ledna, k výskání ale není důvod. Pouze totiž naplno běží sezonní práce v zemědělství, ve stavebnictví či v turismu, jak ukázala data z úřadů práce ke konci června.

8.7.2013

Vláda v demisi nasypala do Explosie čtvrt miliardy

Praha/ Pardubice –  Vláda v demisi v minulých dnech schválila navýšení základního jmění pardubické firmy Explosia o 250 milionů korun.

3.7.2013

Spoléhání na 'last momenty' se letos u cestovek nemusí vyplatit

Východní Čechy – Dovolenková sezona naplno vypukla, se zlou se ale můžou potázat ti, kteří nechávají výběr dovolené na poslední chvíli. Kvůli stále populárnějším „first moment", akčním objednávkám zájezdů u cestovních kanceláří s mnohaměsíčním předstihem, je nabídek „na poslední chvíli" letos méně než v minulých letech.

27.6.2013

Úřednická vláda firmám v regionu nevoní

Východní Čechy - Místo parlamentních mechanismů osvícený monarcha zvolil nestandardní řešení, kritizují Zemana východočeští podnikatelé.

20.6.2013

Premiér láká sázkaře: Šlouf, Bobošíková, Klaus nebo Livia?

Pardubice - Sázkové kanceláře nabízejí tipy na nového předsedu vlády. I v Pardubicích můžete vsadit téměř na kohokoliv…

13.6.2013

Farmáři pláčou. Místo polí mají po povodních rýžoviště

Východní Čechy – Nejdřív dlouhá zima, která zdržela nástup jarních prací o více než tři týdny, pak problémy zemědělců dokonaly povodně. A dotkly se nejen pěstitelů, ale i chovatelů dobytka.

12.6.2013

Chrudimská radnice šetřila při nákupu energií

Chrudim - V přímém přenosu mohli nedávno chrudimští radní sledovat aukci, při níž uchazeči nabízeli městu dodávky silové elektrické energie pro nejbližší dva roky. Nabízená cena rychle klesala z počátečních přibližně osmi milionů korun a nakonec se zastavila na částce 6 024 740 korun bez DPH.

11.6.2013

Lidé mají práci díky sezonním nabídkám

Východní Čechy – Česká ekonomika je na tom nadále bídně, počet Východočechů bez práce však v květnu klesl o několik tisícovek díky rozjezdu sezonních prací v zemědělství, cestovním ruchu či ve stavebnictví.

10.6.2013

Tradiční výstava Naše pole začíná již v úterý

Nabočany - V úterý bude na rozsáhlých pozemcích mezi obcemi Kočí a Nabočany zahájena tradiční dvoudenní výstava Naše pole, na které se kromě majitelů a zástupců odrůd polních plodin prezentují i firmy nabízející řešení v oblasti ochrany i výživy plodin a také zemědělskou techniku. Po oba dva dny výstavy, od 11. do 12. června, bude návštěvníkům k dispozici poradenské centrum Výzkumného ústavu rostlinné výroby. K vidění bude 155 odrůd obilnin, více než 80 odrůd ozimé řepky a řada variant pícnin. Zaseté jsou také hybridy kukuřic a slunečnic, len, hrách cukrovka a krmná řepa. K vidění bude i řada alternativních plodin jako hrachor setý, pískavice řecké seno, cizrna beraní, světlice barvířská, komonice bílá, lnička setá, katrán habešský, sléz krmný nebo lesknice kanárská.

3.6.2013

Letní brigády: Nabídka je, ale studentům práce příliš nevoní

Východní Čechy – Máme plno, nikoho nesháníme, zkuste to jindy. Věty, které při hledání brigády slyšel nejspíš každý student. Jenže jak je to 
s letním přivýdělkem ve skutečnosti? Má vůbec cenu nějaký hledat?

29.5.2013

Lánům vládne řepka a obilí, žádanou plodinou je také mák

Chrudimsko - Na polích Chrudimska vedou letos na plné čáře obiloviny a technické plodiny. Mezi ně patří například řepka. Mizí ale tradiční historické plodiny, třeba len.

24.5.2013

VIDEO/FOTO: Japonský investor zahájil stavbu obřadem

Chrudim - Společnost KYB CHITA Manufacturing Europe s. r. o. včera začala ve velké průmyslové zóně stavět svůj závod na výrobu automobilových komponentů. Vztyčení prvního sloupu provázel slavnostní japonský obřad.

20.5.2013

Východočeské stavebnictví se potácí v krizi, malé firmy krachují

Východní Čechy - Stavebnictví pocítilo hospodářskou krizi nejvíc ze všech odvětví a padá už čtvrtý rok. Kde nejsou peníze, tam se neinvestuje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení