VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

19.12.2014

Pilařovi kapři budou nově i na Stromovce

Chrudim Nastal čas prodeje vánočních kaprů. Lukavický rybář Jiří Pilař bude i v letošním roce nabízet šupináče hned na několika místech v Chrudimi. 

18.12.2014

Dluhů se obávají především lidé ve středním věku

Chrudimsko - Každý třetí obyvatel České republiky se obává, že se může dostat do finančních problémů a zadlužit se. Největší obavy z vysokých dluhů mají přitom ženy ve věku 45 až 59 let, žijící v Čechách. Vyplývá to z průzkumu agentury STEM/MARK pro společnost KRUK Česká a Slovenská republika (KRUK), která se zabývá správou pohledávek.

16.12.2014

Varroáza hubí včely ve velkém

Chrudimsko - Na Chrudimsku jsou ztráty okolo 17%, včelaři očekávají hubený rok.

11.12.2014

Firma z Chrudimska začala vyrábět topení pro elektromobily

Třemošnice - Tlaková slévárna hliníkových slitin Kovolis Hedvikov z Třemošnice na Chrudimsku začala vyrábět díly pro elektromobily. Dodávka nezávislého topení zatím bude v řádu desítek tisíc kusů, v budoucnu to může být další nosný výrobní program firmy.

9.12.2014

Rychnovsko má třetí nejnižší nezaměstnanost v Česku

Východní Čechy - V Pardubickém kraji se v listopadu v souvislosti s ukončením některých sezonních prací mírně zvýšila nezaměstnanost, v Královéhradeckém je stejná jako v říjnu.

9.12.2014

Etikety piva Rychtář dostávají v těchto dnech novou grafickou podobu

Hlinsko - Pamětníci si možná vzpomenou, že stávající etikety se s malými úpravami používaly téměř dvacet let. Za tu dobu se toho v pivovaru změnilo opravdu hodně.

4.12.2014

Elektrárny Opatovice opět zdraží teplo

Opatovice nad Labem - Elektrárny Opatovice zdraží od nového roku teplo v průměru o 4,7 procenta. Kromě odebraného tepla budou domácnosti platit fixní částku za sjednaný výkon. U tříčlenné domácnosti se roční platba zvýší asi o 500 Kč, uvedl mluvčí firmy Martin Sýkora.

2.12.2014

Na včelstva udeřila varroáza, včelaři začínají počítat padlé

Chrudimsko - Varroáza letos udeřila nejenom na včelaře na Chrudimsku v nebývalém rozsahu. Na vině je přitom souhra několika okolností, a to mírná zima, kvůli které roztoči přežili v úlech ve velkém množství a také malá snůška medu, takže nakažené včely loupily v cizích úlech a mohly infekci předávat dál. Podle některých včelařů je však brzy na to činit katastrofické scénáře.

28.11.2014

Vánoční stromky z obecních lesů bývají obvykle levnější

Chrudimsko - Vánoční stromek může stát pět stovek, ale také třeba jen 70 korun. Symbol Vánoc je totiž občas možné pořídit nejen od prodejců u hypermarketů nebo od kašny na chrudimském náměstí.

27.11.2014

Firma z Jablonného nad Orlicí přijme desítky zaměstnanců

Jablonné n. O. – Firma Formplast Purkert z Jablonného nad Orlicí, která vyrábí plastové díly pro automobilový průmysl, dokončila novou logistickou halu a nakoupila nové technologie pro vstřikování plastů.

26.11.2014

Voda zdraží, paušál ale klesne

Chrudimsko – Lidé odebírající vodu od Vodárenské společnosti Chrudim (VS) zaplatí příští rok za každý kubík životodárné tekutiny přibližně o pětikorunu víc. Odběratelé s nejmenšími vodoměry ale ušetří za tzv. paušál. Ten u nich v součtu vodného a stočného klesne ze stávajících 2001 korun na příštích 1541 Kč.

25.11.2014

České potraviny? Jen naoko, stěžují si farmáři

Východní Čechy, Chrudim - Zemědělci si stěžují na údajně nekalé praktiky velkých producentů potravin, kteří za český výrobek označují i ten, který z větší části pochází ze zahraničí. A vyzvali v pondělí zákazníky, aby nakupovali v podnikových prodejnách provýrobců.

21.11.2014

Sociální podnikání? To je nová příležitost

Pardubický kraj - Co je to sociální podnikání? „Hraje důležitou roli v místním rozvoji a významně přispívá k vytváření pracovních příležitostí pro osoby se zdravotním nebo sociálním znevýhodněním," sdělila Kateřina Procházková Skůpová z Oddělení komunikace kanceláře hejtmana Pardubického kraje.

20.11.2014

Nejvyšší čas objednávat si vánoční dárky. Ale po internetu dejte pozor

Pardubicko – Čas do vánočních svátků se pomalu ale jistě krátí. Pokud nepatříte k těm, kteří dárky pod stromeček pro jistotu nakupují už od května, nastává právě teď nejvyšší čas k objednávání.

18.11.2014

Krčma krále Artuše sklízí úspěchy u hostů i odborníků

Chrudim - V tradiční soutěži Hospůdka roku 2014 tentokrát čtenáři Chrudimského deníku vybrali Krčmu krále Artuše ve Slatiňanech. A není divu. Oblíbenou slatiňanskou restauraci totiž ocenili i odborníci na letošním festivalu Apetit v pardubicích, kde se stala zaslouženě východočeskou restaurací roku 2014.

22.10.2014

Z babího léta rovnou do zimy. I s autem

Východní Čechy - Je nejvyšší čas, aby se řidiči objednali v pneuservisech na přezutí letních pneumatik na zimní. Listopad, od kdy je zimní výbava pro většinu řidičů prakticky povinná, se totiž rychle blíží a pneuservisy opět budou praskat ve švech.

16.10.2014

Zahrádkáři na moštování nebohatnou

Chrudimsko - Při pohledu na ceny džusů a jablečných moštů na pultech obchodů nejednoho drobného pěstitele napadne, že by mohl pít mošt vyrobený z vlastního ovoce.

9.10.2014

Nezaměstnanost klesla. Nejvíc na Pardubicku

Východní Čechy – Nezaměstnanost se v září snížila ve všech okresech regionu.

8.10.2014

Půjčky do pěti tisíc korun nejčastěji využívají ženy středního věku

Chrudimsko - Většina Čechů nemá úvěr na vysokou částku, zato je tíží malé dluhy v podobě neuhrazených splátek, složenek a různých pokut.

18.9.2014

Nejdražší jsou včely na jaře před snůškou

Chrudim - Spolek včelařů Chrudim letos slaví 150 let od svého založení. Oslavy tohoto výročí budou mít několik podob.

5.9.2014

Brambory z farmy si našly kupce

Železné hory - Mezi certifikované regionální produkty Železnohorského regionu patří brambory, které pěstuje Josef Navrátil z Kraskova.

3.9.2014

Bude čím sladit čaj? Medu je letos o polovinu méně

Chrudimsko - Na vině je především brzké jaro. Prakticky zmizely mšice s jejichž pomocí včely produkují tmavý medovicový med.

20.8.2014

První obchodní centrum na východě Čech slaví 40 let

Pardubice – Pardubický obchodní dům Prior tuto sobotu oslaví 40 let od svého otevření.

10.8.2014

Úřady práce: Nabídka volných míst v červenci vzrostla

Východní Čechy - V červenci bylo v regionu bez práce 45 840 lidí. V Královéhradeckém kraji  se oproti červnu situace nezměnila, podíl nezaměstnaných i minulý měsíc  činil 6,3 procenta, v Pardubickém kraji se zvýšil o desetinu procentního bodu na 6,2 procenta.

7.8.2014

Ovoce je letos hodně, východočeské pálenice zahajují výbornou sezonu

Východní Čechy - Pěstitelské pálenice se již plní třešněmi, jablková sezona vypukne na konci září. Ceny pálenek zůstaly stejné jako vloni.

30.7.2014

Prodejna Evona na Resselově náměstí dostala nový kabát

Chrudim - Budova prodejny má od léta novou fasádu a výlohu. Změnil se kompletně i interiér prodejny. Nové je osvětlení, moderní zařízení nahradilo staré a ubylo pultů.

29.7.2014

Vlčnovský sedlák má téměř posekáno, výnosy jsou dobré

Chrudimsko - Žně na Chrudimsku postupují dobře a někde už jsou dokonce v závěru. „Potřebujeme tak dva tři dny dobrého počasí a budeme mít posekáno," hlásil například vlčnovský farmář Miloslav Zitko, jenž obhospodařuje více než 400 hektarů polí.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Soukromý klub SMT

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Klub U Jáji

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

2.7.2014

Hospůdka roku 2014: Restaurace Eden

Chrudimsko - Tady je nám fajn… aneb Dejte hlas místu, kde je Vám dobře.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies