VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Podnikání

30.12.2013

Benzin ani nafta přes Vánoce nezlevnily

Východní Čechy - V Královéhradeckém kraji opět stouply ceny pohonných hmot. Cena vzrostla o pět haléřů na 35,83 koruny za litr. O šest haléřů zdražila i nafta, která se prodávala průměrně za 35,97 koruny za litr. Vyplývá to z údajů společnosti CCS, která ceny pohonných hmot dlouhodobě sleduje.

12.12.2013

Zemědělec František Mikan: Jde nám o propagaci českých potravin

Stolany, Choltice - Mezi nově oceněnými, kteří se mohou pyšnit titulem Regionální potravina, je od soboty i zemědělec František Mikan ze Stolan. Certifikát na své mléko převzal při slavnostním aktu v Cholticích.

11.12.2013

Východočechů bez práce i letos na podzim opět přibylo

Východní Čechy - Nezaměstnaných na východě Čech nadále přibývá a zlepšení je na obzoru až někdy na jaře. Za listopad podle v pondělí zveřejněných dat ministerstva práce přibyla ve východních Čechách zhruba tisícovka nezaměstnaných. Už tak slabá nabídka volných míst se přitom opět zúžila.

10.12.2013

Certifikáty slavili s číší mléka

Železné hory, Choltice - Čerstvým mlékem ze zemědělského družstva Stolany zapili místní výrobci ze Železných hor certifikáty, opravňující je k používání titulu Regionální produkt.

5.12.2013

Voda příští rok nezdraží. Nebo se tomu tak stane jen minimálně

Východní Čechy – Aspoň v něčem se napjatým rozpočtům domácností Východočechů uleví. Vodné a  stočné v Trutnově, které už nyní patří mezi nejlevnější v kraji, zůstane příští rok na letošní úrovni. Lidé tady tak nadále budou za kubík dodané a odkanalizované vody platit 63,71 koruny.

30.11.2013

Další bič na markety: Podíl českých potravin. Pomůže to?

Východní Čechy – Ve vestibulech větších marketů nás možná začnou vítat cedule s informací,  jak velký podíl ze sortimentu potravin je domácí provenience. Ministerstvo zemědělství tím chce podpořit domácí výrobce a jít naproti rostoucímu zájmu zákazníků o regionální a kvalitní české výrobky.

26.11.2013

Opatovice zdražují teplo o pět procent

Opatovice n. L.– Domácnostem na Pardubicku, Chrudimsku a Královéhradecku příští rok zdraží teplo o 5,5 procenta.

19.11.2013

Ceny u čerpacích stanic o víkendu vyrazily strmě vzhůru

Východní Čechy – Po několikatýdenním poklesu cen pohonných hmot o víkendu vystřelily vzhůru, včera zdražování pokračovalo. Je to nejspíš reakce na opatření České národní banky, která devalvovala českou měnu.

14.11.2013

Sdružení přátel piva ocenilo Rychtáře

Hlinsko - Pivovar Rychtář má další důvod k oslavě. Sdružení přátel piva totiž v pátek 8. listopadu v Besedním domě ve Vyškově udělilo 15% speciálnímu pivu Rychtář Speciál bronzové ocenění.

11.11.2013

Lepší na 'pracáku', než makat pro obec za pár šupů, říká muž

Východní Čechy – Karel T. z jedné vesnice na Pardubicku měl možnost si začít konečně vydělávat. Úřad práce nabídl obci, v níž 54letý muž žije, dotování jednoho místa ve veřejně-prospěšných pracích.

7.11.2013

Železné hory předají v zámku deset nových certifikátů

Heřmanův Městec - Čtvrtá certifikační komise Železnohorského regionu přidělila deseti novým zájemcům o značku Železné hory regionální produkt certifikát kvality.

6.11.2013

Cena pohonných hmot u čerpacích stanic nadále padá

Východní Čechy – Ceny pohonných hmot na čerpacích stanicích stále padají. Průměrná cena nejprodávanějšího benzinu Natural 95 klesla už na 35,30 koruny za litr. Snižování cen trvá od poloviny září. U nafty ceny v posledním týdnu stagnovaly na úrovni 35,25 koruny za litr.

1.11.2013

Chrudim a Hlinsko propagují partnery

Chrudim, Hlinsko - Nejprve Hlinsko a posléze i Chrudim uzavřely s obchodní společností Seznam.cz smlouvu, která se týká zveřejňování údajů za účelem propagace obou měst.

31.10.2013

Ředitel Sutter se rozloučil s představiteli měst a obcí

Prachovice, Seč - Ředitel prachovické cementárny Michael Sutter se v uplynulých dnech rozloučil se zástupci prachovické radnice a s představiteli několika dalších měst a obcí v okolí.

26.10.2013

Volby nevolby, vláda padne: Zdražuje totiž pivo

Východní Čechy - Po plzeňském Prazdroji, který ve středu oznámil dílčí zdražení piva – jen lahvového a plechovkového, s podobným prohlášením začaly jako obvykle přicházet také menší pivovary.

24.10.2013

Petr Klimpl: Trh práce je nemilosrdný

Chrudim – /ROZHOVOR/ Přehlídku středních škol, která se v úterý uskutečnila v Chrudimi, zahajoval ředitel krajské pobočky úřadu práce Petr Klimpl. Podle něj nabídka středních škol o třetinu převyšuje poptávku na trhu práce.

23.10.2013

Výnosy kukuřice jsou nižší než loni

Úhřetice - Na Chrudimsku začala sklizeň kukuřice. Výnosy kvůli záplavám a kroupám nebudou tak dobré jako loni, ani výkupní ceny neodpovídají loňským.

16.10.2013

Ministr: Zemědělství čeká klíčová reforma

Pardubice – Perníkového koně, kterého si zapomněl na Velké pardubické, dostal na setkání se zemědělci ministr zemědělství Miroslav Toman.

14.10.2013

Lyžařská střediska lákají na vyšší komfort za loňské ceny

Východní Čechy – Řadu novinek, kterými chtějí zaujmout mezi rostoucí konkurencí, připravují před blížící se zimní sezonou východočeská lyžařská střediska. Boj o zákazníky je tak velký, že i přes stamilionové investice většina areálů permanentky buď nezdražuje vůbec, nebo nanejvýš do pěti procent.

9.10.2013

Elektrárny Opatovice stále jednají o dodávkách uhlí na příští rok

Východní Čechy, Opatovice nad Labem – Necelé tři měsíce před vypršením termínu pro ukončení smlouvy na dodávky uhlí stále není jasné, jaké palivo bude společnost Elektrárny Opatovice (EOP) využívat od ledna. Zatím v kotlích spaluje uhlí od firmy Czech Coal, která EOP vypověděla loni 7. června smlouvu a dodávky zastavila.

4.10.2013

Němci píšou o nelidské práci v pardubickém Foxconnu

Berlín/Pardubice - Tchajwanská firma Foxconn vytváří nedůstojné pracovní podmínky i ve své pardubické pobočce. Píše o tom na svém serveru německá stanice Deutsche Welle na základě rozhovoru s reportérem německého počítačového magazínu c't Christianem Wölbertem.

3.10.2013

Z pálenek lidé neoslepnou. 
Ale zato jim prý dřív ztvrdnou játra

Východní Čechy – V Královéhradeckém kraji lidé důvěru k pěstitelským pálenicím neztratili ani po loňském problému s metanolem.

27.9.2013

Domácí rozpočet je třeba držet pod přísnou kontrolou

Chrudimsko - Základním předpokladem jak doma vyjít s penězi, je plánování a systematičnost. Nejjednodušší a zároveň nejefektivnější je sestavení domácího rozpočtu, který nám na konci sledovaného období jasně ukáže, jak jsme na tom s domácími financemi a nasměruje nás v dalším plánování výdajů. Nemůžeme sice čekat, že se tím nějak dramaticky naše finanční situace vylepší, můžeme tím ale předejít dluhovému nebezpečí. A to není málo.

23.9.2013

Benzin i nafta šly přes víkend dolů

Východní Čechy - Ceny pohonných hmot u východočeských pump před víkendem a během něj poklesly v průměru až o dvacet haléřů. Natural 95 výrazněji než nafta.

19.9.2013

Hlinsko má naději na sedm desítek pracovních míst

Hlinsko – Do města chce vstoupit nový obchodní řetězec, který by měl svůj market postavit v areálu bývalého podniku Eta Hlinsko. O změně územního plánu budou v příštím týdnu rozhodovat zastupitelé.

16.9.2013

Benzin a nafta u pump přestaly zdražovat

Východní Čechy – Po rychlém růstu cen z počátku září přestaly pohonné hmoty zdražovat.

11.9.2013

Výroba piva Rychtář láme rekordy

Hlinsko – Výroba hlineckého piva Rychtář láme další rekordy.

1.9.2013

Deník opět přináší škálu jedinečných dárků

Pardubice - Vážení předplatitelé Deníku, každý pátek vám přinášíme informace o nabídce poukázek z věrnostního programu ABO Bonus.

28.8.2013

Půvaby výprodeje mohou stát za počátkem finančních potíží

Chrudimsko - Posezónní slevy všeho druhu jsou opět tady. Statisíce lidí navštěvují obchodní centra a internetové obchody, honí se za výhodnou koupí a dokazují, jak silným lákadlem je pro Čechy nízká cena. Sezónní výprodej ale může být začátkem finančních potíží na to by neměl zapomínat žádný spotřebitel, který se vydá na nákupy.

28.8.2013

Kolotoče se dotáčejí, stánkaři balí zboží a města sčítají tržby

Chrudimsko - Cinkot atrakcí utichá, a pomalu tak končí období poutí. Na bilancování však mají ještě čas v Heřmanově Městci, kde se tamní Bartolomějská pouť plynule překlenula do pondělního posvícení.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies