VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holetín dostal peníze na společenské centrum

Holetín - Obec získá více než 9 milionů korun na rekonstrukci objektu v centru obce a úpravu jeho okolí. Tak rozhodl Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, když na svém 15. zasedání schválil projekty, na které poputují peníze z evropských struktur.

28.6.2009
SDÍLEJ:

Pohyb chodců v tomto místě Holetína byl v minulosti nebezpečný (viz, snímek), současně s rekonstrukcí centra byl proti vybudován i mimoúrovňový chodník.Foto: Martin Pavliš

„Rozhodnutí výboru nás velice těší, na dotaci již dlouho čekáme. O to víc nás potěšilo, že jsme se umístili na prvním místě v celém velkém regionu,“ oznamuje s radostí starosta Holetína Jan Břeň.

Obec se dlouhodobě potýkala s nedostatkem vlastních prostor pro konání větších akcí, zasedání a výstav. Chybělo i místo, kde by našla útočiště mládež se svými kroužky a kluby. Před dvěma lety tak zastupitelé rozhodli, že obec koupí léta chátrající objekt v centru vsi a ten zrekonstruuje právě na kulturně-společenské centrum. „Zařízení tohoto typu v obci jednoznačně chybí, mezi občany má jeho vznik značnou podporu,“ dodává Jan Břeň.

Objekt určený k rekonstrukci se nachází přímo naproti budově obecního úřadu. Spolu s ním obec získala i přilehlé pozemky, které taktéž budou v rámci projektu zvelebeny. Holetín za prostředky získané z dotace vyřeší hned několik problémů. Silnice u obecního úřadu se totiž nachází v zatáčce, na horizontu a semknutá dvěma objekty tak představuje úzké hrdlo, které znemožňuje bezpečný pohyb chodců. K tomu starosta dodává:

„Součástí projektu je i výstavba mimoúrovňového chodníku u kulturně-společenského centra. Především pohyb dětí směřujících do a ze školy je v tomto místě v obci obzvláště nebezpečný.“

Náklady na rekonstrukci budovy a úpravy okolí včetně výstavby chodníku spolykají více než 10 milionů korun. Z toho 9,4 milionu přiteče právě z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Rozdíl obec doplatí ze svého. Dle sdělení starosty ale doplatek nebude problém.

Ačkoliv paralelně probíhá přestavba objektu na koupališti, obec má našetřeno z přebytků rozpočtů z minulých let. Za tyto náklady tak obec získá nový zasedací sál s kuchyňkou, klubovnu s keramickou dílnou, zázemí pro stolní tenis a tolik potřebný mimoúrovňový chodník. Součástí je i úprava okolí a vybudování parkoviště.

„Nejdříve nás čeká formální obdržení dotace a kolotoč výběrových řízení. Na přelomu září a října by se mohlo začít s vlastním budováním,“ říká optimisticky starosta obce. Holetínští by se nového kulturně-společenského centra měli dočkat na podzim příštího roku.

(mapa)

28.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Ze Svatováclavského jarmarku v Hlinsku.

Státní svátek oslaví v Hlinsku i v Trhové Kamenici společně

Ilustrační foto
1

Zdravotníci podají trestní oznámení

Drobná blondýnka naviguje avii přes extrémní překážky

Skoranov – Kateřina Ventluková ze Skoranova u Třemošnice má velice zajímavý koníček. Coby navigátorka závodí v takzvaném Truck Trialu, tedy že se v nákladním autě snaží překonat na čas i přesnost nejrůznější extrémní překážky. A nevede se jí vůbec špatně. Spolu s řidičem Bohumírem Čápem vyhráli letošní evropský šampionát!

Služebna v chrudimské Revoluční ulici ožívá především v noci

Chrudim – Dveře služebny chrudimské městské policie v Revoluční ulici zůstávají zpravidla přes den zavřené. Strážníci služebnu využívají jako své zázemí hlavně v noci. Podle některých Chrudimáků to ale nestačí, okolní oblast by si podle nich zasloužila pečlivější dohled. Třeba kvůli neukázněným řidičům.

Muž měl onanovat na dětském hřišti

Chrudim – Na konci minulého týdne oznámila na linku 156 mladá žena, že její malý syn přiběhl domů s tím, že na hřišti v Koželužské ulici stojí muž, který se obnažuje a onanuje. Oznamovatelka strážníkům zároveň uvedla popis tohoto člověka, který měla k dispozici od svého syna a dodala, že dotyčný následně odešel směrem k Širokým schodům.

Poutník Standa pomáhá Vilémkovi

Mladoňovice, Mýtka – Sobotní nevlídný upršený den opravdu nelákal k procházkám, ale pokud někdo vystrčil nos z teplého domova, mohl na silničkách našeho regionu potkat mladého sympaťáka, který rázuje stále vpřed bez ohledu na počasí. Poutník Standa, jak jsme si ho pokřtili, má ale dobrý důvod.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení