VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Holetín dostal peníze na společenské centrum

Holetín - Obec získá více než 9 milionů korun na rekonstrukci objektu v centru obce a úpravu jeho okolí. Tak rozhodl Výbor Regionální rady regionu soudržnosti Severovýchod, když na svém 15. zasedání schválil projekty, na které poputují peníze z evropských struktur.

28.6.2009
SDÍLEJ:

Pohyb chodců v tomto místě Holetína byl v minulosti nebezpečný (viz, snímek), současně s rekonstrukcí centra byl proti vybudován i mimoúrovňový chodník.Foto: Martin Pavliš

„Rozhodnutí výboru nás velice těší, na dotaci již dlouho čekáme. O to víc nás potěšilo, že jsme se umístili na prvním místě v celém velkém regionu,“ oznamuje s radostí starosta Holetína Jan Břeň.

Obec se dlouhodobě potýkala s nedostatkem vlastních prostor pro konání větších akcí, zasedání a výstav. Chybělo i místo, kde by našla útočiště mládež se svými kroužky a kluby. Před dvěma lety tak zastupitelé rozhodli, že obec koupí léta chátrající objekt v centru vsi a ten zrekonstruuje právě na kulturně-společenské centrum. „Zařízení tohoto typu v obci jednoznačně chybí, mezi občany má jeho vznik značnou podporu,“ dodává Jan Břeň.

Objekt určený k rekonstrukci se nachází přímo naproti budově obecního úřadu. Spolu s ním obec získala i přilehlé pozemky, které taktéž budou v rámci projektu zvelebeny. Holetín za prostředky získané z dotace vyřeší hned několik problémů. Silnice u obecního úřadu se totiž nachází v zatáčce, na horizontu a semknutá dvěma objekty tak představuje úzké hrdlo, které znemožňuje bezpečný pohyb chodců. K tomu starosta dodává:

„Součástí projektu je i výstavba mimoúrovňového chodníku u kulturně-společenského centra. Především pohyb dětí směřujících do a ze školy je v tomto místě v obci obzvláště nebezpečný.“

Náklady na rekonstrukci budovy a úpravy okolí včetně výstavby chodníku spolykají více než 10 milionů korun. Z toho 9,4 milionu přiteče právě z Regionálního operačního programu NUTS II Severovýchod. Rozdíl obec doplatí ze svého. Dle sdělení starosty ale doplatek nebude problém.

Ačkoliv paralelně probíhá přestavba objektu na koupališti, obec má našetřeno z přebytků rozpočtů z minulých let. Za tyto náklady tak obec získá nový zasedací sál s kuchyňkou, klubovnu s keramickou dílnou, zázemí pro stolní tenis a tolik potřebný mimoúrovňový chodník. Součástí je i úprava okolí a vybudování parkoviště.

„Nejdříve nás čeká formální obdržení dotace a kolotoč výběrových řízení. Na přelomu září a října by se mohlo začít s vlastním budováním,“ říká optimisticky starosta obce. Holetínští by se nového kulturně-společenského centra měli dočkat na podzim příštího roku.

(mapa)

28.6.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

FRANTIŠEK TICHÝ. Předseda klubu FK ERA-PACK Chrudim při on-line rozhovoru v redakci Chrudimského deníku

ERA-PACK prodloužil smlouvy hned s devítkou českých futsalistů

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies