VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Kanalizací projíždí kamera, odhalí neoprávněné přípojky

Chrudimsko – „Vodárenská společnost Chrudim může vymáhat vzniklou ztrátu za tři roky zpětně,“ uvádí ředitel Roman Pešek.

15.7.2010 6
SDÍLEJ:

Neoprávněné vypouštění odpadních vod do veřejné kanalizace nyní může Vodárenská společnost odhalit díky speciální kameře, která se vejde i do trubky o deseticentimetrovém průměru.Foto: VS Chrudim

Neoprávněné vypouštění odpadních vod do veřejné kanalizace není v okrese ojedinělým jevem. Vodárenská společnost (VS) Chrudim to nyní může odhalit díky speciální kameře, která se vejde i do trubky o deseticentimetrovém průměru. Mnohým domácnostem tak hrozí i stotisícová pokuta.

Už před časem byli občané ze strany VS Chrudim vyzváni k tomu, aby „sladili“ své smlouvy se skutečností, a to zdarma, bez finančních sankcí.

Ozvalo se 738 lidí, výzvu ignorovalo 500 domácností.

Kamera projíždějící potrubím na vytipovaných místech nyní může odhalit ty, kteří si myslí, že jim nikdo nic nedokáže. Vidí každou přípojku, zaznamená všechny „černé“ odtoky z rodinných domů. Záznam je neoddiskutovatelný.

Kdo si myslí, že kontrolu nepustí na pozemek, mýlí se. Je to přímo jeho povinností a pokud provozovateli přístup k vodovodní a kanalizační přípojce neumožní, vystavuje se možnosti sankce v podobě přerušení dodávky vody a odvádění odpadních vod. Když se k tomu přidá pokuta ze strany VS Chrudim ve výši 10 tisíc korun a sankce od vodosprávního úřadu až sto tisíc korun, rodina se ocitne ve velkých problémech.

„Naše společnost může vymáhat vzniklou ztrátu za tři roky zpětně. Pokud už nechcete brát tyto agrumenty na lehkou váhu, je nutné kontaktovat ihned naše obchodní oddělení,“ uvádí ředitel VS Chrudim Roman Pešek.

Autor: Romana Netolická

15.7.2010 VSTUP DO DISKUSE 6
SDÍLEJ:
Z prodejní výstavy konané v rámci Babího léta na Železných horách.

Autokemp lákal návštěvníky

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Rosice – Dnes od 9 hodin se v areálu rosické tržnice koná Rosická brázda.

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení