VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Kraj chystá nákupy v aukcích. Začal elektřinou

Pardubice – Na obrazovce odtikávají poslední minuty. Pět anonymních dražitelů se na internetu předhání, kdo nabídne lepší cenu. Vyčkává se, taktizuje, dohazuje na poslední chvíli. Čas vyprchá a dražba končí.

17.9.2010
SDÍLEJ:

Elektronická aukce. Ilustrační fotoFoto: Libor Pristáš

Tak vypadalo čtvrteční výběrové řízení na dodavatele elektrické energie pro Pardubický kraj – uskutečnilo se formou elektronické dražby.
A podle konečné cifry krajský úřad na tomto způsobu vydělal.

„Celkem by kraj měl ušetřit přes patnáct milionů korun na nákupu pro elektrické energie pro rok 2011,“ konstatoval vicehejtman Roman Línek.

Úspora 27 procent

Nákup silové elektřiny se týká celkem sto desíti organizací, jejichž zřizovatelem je Pardubický kraj. Najdete mezi nimi například všechny nemocnice, střední a základní školy, galerie nebo muzea, krajskou správu a údržbu silnic i samotnou budovu krajského úřadu v Pardubicích.

„Zakázku nebylo možno dohodnout pro všechny námi zřizované instituce. Asi u třiceti to nebylo možné kvůli výpovědním lhůtám stávajích smluv nebo jiným závazkům. Celkově však kraj vloni podle auditu do nákupu elektřiny investoval pětapadesát milionů.

Po vypsání výběrového řízení se nám sešlo konečných pět nabídek a dražbu jsme začínali na čtyřiceti šesti milionech korun. Konečná částka pak činila čtyřicet a půl milionu korun, což se rovná úspoře sedmadvaceti procent,“ shrnul výsledky Línek.

Nabídka, kterou kraj takto vysoutěžil zatím není definitivní.

„Účastníci dražby mají nyní termín podat námitku proti průběhu dražby. Z naší zkušenosti ale víme, že taková námitka ještě nikdy nepadla,“ uvedl Vítězslav Grygar, ředitel společnosti eCENTRE, která aukční nákup prostřednictvím internetové aukce zprostředkovala.
Krajský úřad ale nechce zůstat jen u nákupu eletrické energie.

Plyn, telefony, léky

„V tomto roce plánujeme podobným způsobem najít i dodavatele plynu a do budoucna zvažujeme takovýmto způsobem nakupovat i další komodity. Týká se to například kancelářského vybavení, telefonů a také léků a zdravotnického materiálu,“ prohlásil hejtman Pardubického kraje Radko Martínek.

Autor:

17.9.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Adopce zvířat: největší zájem je o veverku

Pátrání po káněti má šťastný konec.

Pátrání po káněti má šťastný konec

Do řeky Chrudimky odtéká lépe vyčištěná voda

Hlinsko – Společnost Vodovody a kanalizace Chrudim (VaK Chrudim) dokončila kompletní rekonstrukci technologické části čistírny odpadních vod v Hlinsku. Příprava jedné z nejrozsáhlejších rekonstrukcí, financovaných zmíněnou společností takřka 65 miliony korun bez DPH, byla zahájena už v roce 2010.

Ochránci přírody stavěli kamenné bydlení pro ještěrky a hmyz

Pařížov – Dobrovolníci Hnutí Brontosaurus a Zeleného domu Chrudim stavěli u Pařížova kamennou zídku pro různé zajímavé druhy živočichů. Měla by sloužit například jako úkryt a místo pro slunění různým ještěrkám, slepýšům a podobně. 

Požár zachvátil pole u Žlebské Lhotky

Žlebská Lhotka – Strniště na poli nedaleko Žlebské Lhotky zachvátil ve středu po poledni požár. Díky rychlému zásahu hasičů se jej podařilo dostat pod kontrolu.

Nehoda u Běstviny si vyžádala dvě zraněné osoby

Běstvina – U nehody, která se stala v úterý krátce před půl čtvrtou odpoledne na silnici nedaleko Běstviny zasahovali profesionální hasiči ze Seče. 

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení