VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudim poslalo žádost do Vídně. Chce tři miliony eur.

Chrudim - V pondělí těsně před půlnocí na pražské hlavní poště byla odeslána žádost města do programu EU Central Europe. Ta míří do Vídně, kde bude předložena hodnotící komisi. Projekt s názvem „Training and Education in the CE Network for Development and Innovation towards good Governance and Partnership“.

17.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Tento projekt je zaměřen na sdílení, adaptaci a otestování úspěšných postupů jiných partnerských zemí (best practice, case studies), zaměřených na participativní demokracii (zapojování veřejnosti) a její dopad na komunity, jejich rozvoj, rozvoj trhu práce a ekonomiku v komunitách.

Zapojením občanů, organizací, institucí, soukromých subjektů atd. do procesů, které mají dopad na trh práce, na rozvoj komunit atd. lze dosáhnout nejlepších výsledků, proto je třeba takovéto inovativní postupy a příklady šířit nejen v rámci Střední Evropy, ale také do dalších zem

„Mezi hlavní osy patří vzdělávání, výměna zkušeností a vznik pilotních projektů,“ přibližuje místostarosta Roman Málek. Do tříletého projektu jsou zapojeni i spolupracující organizace ze Slovenska, Maďarska, Slovinska a samozřejmě z České republiky. V rámci celého projektu je plánována řada mezinárodních setkání, workshopů a konferencí.

„Projekt by měl i přímý vliv na kongresovou turistiku ve městě. Šance o podporu jsou sice jen třicet procent, ale kdyby projekt byl podpořen v plné výši, tak na jeho realizaci získáme 2,7 milionů EUR a do města přijedou desítky zahraničních odborníků,“ dodává Málek, který si zároveň pochvaluje spolupráci s Centrem pro komunitní práci, které se významě na projektu podílelo.

Autor: Romana Netolická

17.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Už se moštuje.

Už se moštuje

Při rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha.

Při Rosické brázdě vystoupí i Duo Jamaha

Na pétépáky se jen tak nezapomene

Chrudim – Včera dopoledne odhalili zástupci Chrudimi a Českého svazu PTP-VTNP ve vstupní hale Městského úřadu Chrudim v Pardubické ulici pamětní desku na připomínku nedobrovolné služby 182 příslušníků Pomocných technických praporů (PTP) z chrudimského okresu.

Z ulic a náměstí mizí vystavené fotky

Chrudim – Pětici chrudimských náměstí a jiných veřejných ploch teď zdobí výstava velkoformátových fotografií s tématem Národního geoparku Železné hory. Část vystavených tisků se zobrazením lomů i jiných atraktivních zákoutí krajiny na Chrudimsku už ale nenechavci stihli ukrást.

Houbařka přinesla desítky hřibů

Chrudim – Ve třech taškách Chrudimačky Věry Pitrové byste po jejím čtvrtečním výletu do lesa napočítali na šedesát dubových hřibů, třicet hřibů kovářů, ale také množství bedel, kozáků, klouzků a lišek.

Vesna couvá. Chce jednat o platech

Východní Čechy - Mzdy na hranici bídy možná skončí. Firma otočila a chce jednat o kolektivní smlouvě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení