VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Chrudim poslalo žádost do Vídně. Chce tři miliony eur.

Chrudim - V pondělí těsně před půlnocí na pražské hlavní poště byla odeslána žádost města do programu EU Central Europe. Ta míří do Vídně, kde bude předložena hodnotící komisi. Projekt s názvem „Training and Education in the CE Network for Development and Innovation towards good Governance and Partnership“.

17.4.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační foto.Foto: Vít Šimánek

Tento projekt je zaměřen na sdílení, adaptaci a otestování úspěšných postupů jiných partnerských zemí (best practice, case studies), zaměřených na participativní demokracii (zapojování veřejnosti) a její dopad na komunity, jejich rozvoj, rozvoj trhu práce a ekonomiku v komunitách.

Zapojením občanů, organizací, institucí, soukromých subjektů atd. do procesů, které mají dopad na trh práce, na rozvoj komunit atd. lze dosáhnout nejlepších výsledků, proto je třeba takovéto inovativní postupy a příklady šířit nejen v rámci Střední Evropy, ale také do dalších zem

„Mezi hlavní osy patří vzdělávání, výměna zkušeností a vznik pilotních projektů,“ přibližuje místostarosta Roman Málek. Do tříletého projektu jsou zapojeni i spolupracující organizace ze Slovenska, Maďarska, Slovinska a samozřejmě z České republiky. V rámci celého projektu je plánována řada mezinárodních setkání, workshopů a konferencí.

„Projekt by měl i přímý vliv na kongresovou turistiku ve městě. Šance o podporu jsou sice jen třicet procent, ale kdyby projekt byl podpořen v plné výši, tak na jeho realizaci získáme 2,7 milionů EUR a do města přijedou desítky zahraničních odborníků,“ dodává Málek, který si zároveň pochvaluje spolupráci s Centrem pro komunitní práci, které se významě na projektu podílelo.

Autor: Romana Netolická

17.4.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies