VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nasavrky hostí evropské včelaře

Nasavrky – Ve zdejším Včelařském vzdělávacím centru v Nasavrkách bylo v pátek zahájeno Mezinárodní setkání včelařské mládeže.

12.6.2010
SDÍLEJ:

Včelařské vzdělávací centrum v Nasavrkách.Foto: Karel Dvořák

Účastní se jej delegace z Běloruska, Česka, Itálie, Lichtenštejnska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Využit bude prostor výukové včelnice Libáň kousek od Nasavrk, která poskytne zázemí pro plnění řady soutěžních úkolů.

Mezinárodní setkání je totiž pořádáno po vzoru česko-slovenských a slovensko-českých klání jako velká mezinárodní soutěž o oboru včelařství. Účastníci musejí prokázat co nejlepší teoretické znalosti a praktické dovednosti.

Česko budou reprezentovat vítězové celostátní soutěže Zlatá včela, která se rovněž konala v Nasavrkách.

(pp)

TISKOVÁ ZPRÁVA: V Česku začne nová evropská tradice


Česká republika se stane svědkem historické události. Na jejím území se uskuteční první ročník Mezinárodního setkání včelařské mládeže. Na uskutečnění akce se letos v lednu dohodly včelařské svazy evropských států. Setkání se stane novou tradicí evropského včelařského hnutí.

Český svaz včelařů (ČSV) byl vybrán za prvního pořadatele. Evropské včelařské svazy tak ocenily úroveň práce s dětmi a mládeží, kterou provádí, její progresivnost, důslednost, otevřenost ve vztahu k široké veřejnosti, ale i skutečnost, že sjezdy ČSV – nejvyšší orgány tohoto občanského sdružení svolávané v pětiletých periodách – dávají oblasti práce s dětmi a mládeží v celkové činnosti svazu maximální prioritu.

Při rozhodování o pořadateli bylo přihlédnuto také ke skutečnosti, že ČSV ve spolupráci se Slovenským zväzom včelárov (SZV) pořádal po řadu roků Setkání včelařské mládeže Česka a Slovenska. Bylo to mezinárodní soutěžní klání, jež se střídavě konalo v ČR a SR a kterého se zúčastňovala vítězná družstva dětí a mládeže z obou států.

Dvoudenní Mezinárodní setkání včelařské mládeže 2010 se uskuteční ve Včelařském vzdělávacím centru v Nasavrkách na Chrudimsku. Začíná v pátek 11. června v 8.30 hodin. Zúčastní se jej delegace dětí, mládeže a vedoucích včelařských kroužků z Běloruska, Česka, Itálie, Lichtenštejnska, Německa, Polska, Rakouska, Slovenska, Slovinska a Švýcarska. Účastníci využijí i prostor výukové včelnice Libáň kousek od Nasavrk, která jim poskytne zázemí pro plnění řady soutěžních úkolů. Mezinárodní setkání je totiž pořádáno po vzoru česko-slovenských a slovensko-českých klání jako velká mezinárodní soutěž o oboru včelařství. Účastníci musejí prokázat co nejlepší teoretické znalosti a praktické dovednosti. Česko budou reprezentovat vítězové celostátní soutěže Zlatá včela.

Mezinárodní setkání včelařské mládeže 2010 vyvrcholí v sobotu 12. června slavnostním vyhlášením výsledků v 15.00 hodin.

Mgr. Luděk SOJKA
předseda občanského sdružení
Český svaz včelařů

12.6.2010 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies