VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Nezaměstnanost v Hlinsku je nyní vyšší než v Chrudimi!

Chrudimsko - (DOPLNĚNO O GRAFY A TABULKY) „Nezaměstnanost v okrese se ke konci října meziměsíčně snížila o 0,11 procentního bodu na hodnotu 5,09 procenta. Je ale vyšší proti stavu ke konci října předcházejícího roku, kdy činila 4,91 procenta. V evidenci úřadu práce bylo k 31. říjnu 2843 uchazečů o zaměstnání, což je o 50 osob méně než ke konci září 2008, a zároveň o 58 osob méně než ve stejném období předcházejícího roku,“ uvádí Miroslav Panák, vedoucí oddělení trhu práce a analýz chrudimského úřadu práce.

12.11.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Z grafů a statistik úřadu práce vyplouvají na povrch i další zajímavé údaje.

Například to, že nezaměstnanost v Hlinsku je nyní vyšší než v Chrudimi. Situace se tak po dlouhé době obrátila. Do čísel možná brzy promluví i propouštění v hlineckém podniku Plastkov.

Počet lidí bez práce v obou největších městech regionu však stále nedosahuje ani pěti procent. Premiantem okresu je teď Třemošnice, kde dosahuje míra nezaměstnanosti 3,70 procenta. K takto nízkému číslu se přibližují ještě v Luži či ve Skutči. Na opačném konci pomyslného žebříčku měst stojí s výrazným odstupem Chrast, kde je bez práce téměř 7,5 procenta obyvatel. V mnoha malých obcích je situace ještě horší. Nejvíc nezaměstnaných hlásí Dvakačovice: téměř 14,5 procenta.

Graf míry nezaměstnanosti.
Počty evidovaných nezaměstnaných.
#nahled|http://g.denik.cz/34/da/uchaznezam_upcr_grafy__denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/da/uchaznezam_upcr_grafy_.jpg|Počty uchazečů o zaměstnání.#
Vývoj a tok nezaměstnanaosti na Chrudimsku.
#nahled|http://g.denik.cz/34/da/nezam_upcr_grafy_tabulka_denik-630.jpg|http://g.denik.cz/34/da/nezam_upcr_grafy_tabulka.jpg|Mapa nezaměstnanosti v okrese Chrudim.#
Srovnání volných míst a počtu nezaměstnaných.

Autor: Marek Nečina

12.11.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

Firma JASOBAL bude platit už třetí pokutu

Na východ Čech se žene bouřka.

Blíží se silné bouře s lijákem, který by mohl rozvodnit potoky

Den zdraví v Bojanově byl skvělý

Bojanov – Když se v úterý rozezněl Bojanovem typický zvuk sanitního vozu, možná se i někdo lekl, pro koho ze sousedů jedou. Tentokrát si všichni mohli oddychnout, houkání bylo součástí projektu v Základní škole Bojanov.

Vařit můžete i pod širým nebem

Nemusíte vařit jen v domě. Můžete si pořídit kuchyň, která bude stát pod oblohou, nebo alespoň pod krytým přístřeškem na zahradě. A není to ani tak složité.

Geopark Železné hory se nestane součástí UNESCO

Chrudimsko - Geopark spravují Vodní zdroje Chrudim, ředitele této společnosti Daniela Smutka jsme se proto v rozhovoru zeptali na důvody odmítnutí žádosti a jaké má plány do budoucna.

Studenti prošli Zeleným peklem se ctí

Chrudim – V rámci výuky přírodovědných a technických předmětů na Gymnáziu Josefa Ressela v Chrudimi se během pondělí uskutečnila soutěž pětičlenných týmů zvaná Zelené peklo.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies