VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Velké množství odpadů lze znovu využít!

CHRUDIMSKO -Velkou část toho, co vyprodukujeme doma, tvoří odpady dále využitelné. Cokoli z této kategorie lze ještě po recyklaci použít.

9.10.2007
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: DENÍK/Josef Němec

Sem patří i tři hlavní druhy odpadu, papír, sklo a plasty. Dále kovy nebo kompostovatelný kuchyňský odpad. Problémovou skupinou jsou odpady objemné, protože se nevejdou do kontejneru. Starý nábytek, elektrotechnika, toalety, stavební odpad apod. Tyto předměty nepatří vedle popelnice, ani by se neměly stát základem černé skládky. Své místo mají ve sběrných dvorech, do některých obcí zajíždí speciální sběrna, nebo jsou přistaveny velké kontejnery. Lidé často podceňují nebezpečné odpady.

Ty rozhodně nemají v klasické popelnici co dělat! Vlastnosti, které mohou být po nesprávné likvidaci škodlivé, mají zářivky, akumulátory, výbojky, baterie, ledničky i mrazničky, barvy, lepidla, oleje a nádoby jimi znečištěné. Spadají sem také léky; nepotřebné nebo prošlé medikamenty proto vždy odneste do jakékoli lékárny.

Pokud tyto kategorie spolehlivě vytřídíte, zbude vám skupina, která je dále nepoužitelná. Ta se dá označit jako „směsný odpad“ neboli odpad ostatní. Zbytky jídla, mastné obaly od potravin, textil, porcelán, popel, to vše můžete bez starostí hodit do koše. Popelnice ani kontejner pro tuto kategorii nemají speciální označení a zcela jistě stojí před vaším domem.

Pokud si nebudete jisti, kde najdete sběrný dvůr, nebo kdy přijede sběrna nebezpečných odpadů, zeptejte se na obecním či městském úřadě nebo u firmy, která se stará o tříděný sběr odpadu.

Všechny dotazy týkající se třídění a likvidace odpadů je připraven zodpovědět spolupracovník Tonda Obal. Otázky můžete zasílat na email: tonda@ekokom.cz, nebo navštívit web www.tondaobal.cz, kde najdete informace nejen pro vás, ale i pro děti.

9.10.2007 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies