VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Rabštejnskolhotská čistička ztrojnásobí kapacitu

Rabštejnská Lhota - Rekonstrukce čistírny odpadních vod se chýlí ke konci. Investor, společnost Vodovody a kanalizace Chrudim, do této akce „nalil“ přes deset milionů korun.

2.12.2008
SDÍLEJ:

Rekonstrukce čistírny odpadních vod v Rabštejnské LhotěFoto: Karel Dvořák

Provozovatelem zařízení je akciová společnost Vodárenská Chrudim. Její náměstek Petr Kavalír tvrdí, že rekonstrukce byla nutná. „Čistírna odpadních vod už nevyhovovala současným normám a požadavkům. Investice byla potřeba také kvůli tomu, že je Rabštejnská Lhota rozvojovou lokalitou. Zařízení ztrojnásobilo svou kapacitu, a tak se na něj mohou napojovat další domy,“ vysvětluje Petr Kavalír.

Starosta obce Vladimír Pecina navýšení výkonu čističky vítá. „Do budoucna bychom díky znásobení kapacity na ni mohli napojit i Smrkový Týnec a Rabštejn. To je ale hudba budoucnosti, scházejí na to peníze,“ uvádí Vladimír Pecina.

V současné době pracovníci dodavatelské firmy zhotovují dešťovou zdrž ve vlastní čistírně odpadních vod.

Obec Rabštejnská Lhota má vybudovanou kanalizační síť, která byla uvedená do trvalého provozu v roce 1982. Splašková větev veřejné kanalizace je ukončena mechanicko-biologickou čistírnou odpadních vod.

Autor: Romana Netolická

2.12.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Letecká záchranná služba.

Na koupališti tonul chlapec

Hledaný 44letý Karel Synek.

Policie v Pardubicích pátrá po Karlu Synkovi

DOTYK.CZ

Prima vyhodila vedoucího vydání Diváckých zpráv neprávem, rozhodl soud

Obvodní soud pro Prahu 8 rozhodl po třech letech ve sporu mezi televizí Prima a vedoucím vydání jejích Diváckých zpráv Jiřím Fröhlichem. Ten se soudil o neplatnost okamžitého zrušení svého pracovního poměru. Soudkyně obvodního soudu dala Fröhlichovi za pravdu. Rozsudek zatím nenabyl platnost, obě strany se mohou odvolat.

Policie pátrá po nezvěstném muži

Chrudimsko – Policisté hledají sedmapadesátiletého Bohuslava Voráčka z Hlinska, který v sobotu 24. června odešel ze svého domu a už se nevrátil. Své ženě pouze sdělil, že mu není dobře a jde se projít.

Chrudimským Svobodným se nelíbí výsledek hlasování

Chrudim – Petr Lichtenberg a Josef Káles, zastupitelé za chrudimské Svobodné, navrhli do finančního výboru města svého spolustraníka Josefa Lebdušku. Ten však nakonec zvolen nebyl, neboť většina zastupitelů pro něj prostě nezvedla ruku.

Lidé v Běstvině budou třídit i do pytlů

Běstvina – Obyvatelé Běstviny budou mít od července možnost třídit domácí odpad nově i do pytlů, které si mohou zdarma vyzvednout v úředních hodinách na obecním úřadu. Firma bude svážet tříděný odpad (papír, plast, kovový odpad a nápojové kartony) od domů poprvé 10. července.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies