VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Firma Eube nepředložila podklady, už má konkurenci

Chrudim - Pro developerské a stavební firmy může být zástavba malebného sídliště Skřivánek velkou výzvou.

18.2.2008
SDÍLEJ:

Ilustrační fotoFoto: Karel Dvořák

Díky zveřejňování investorských záměrů na webových stránkách města se budou moci o zakázku velkého rozsahu hlásit zázemci z celé republiky. Už nyní se ale musí připravit na značné finanční vydání hned v úvodu stavby.

Rodinné domky i seniorcentrum

„Cena za metr čtvereční nebude nižší než 350 korun,“ informuje místostarosta městsa Petr Řezníček. Ceny stavebních parcel v Chrudimi přesahují tisíc korun, někomu se tedy může zdát tato částka velice nízká. Je to ale záměr. Investor totiž musí veškerou infrastrukturu vybudovat ze svého. „Teprve potom ji převede bezúplatně do majetku města a může začít stavět. To je alfa a omega obchodu,“ dodává místostarosta Řezníček.

O výstavbu na Skřivánku už před časem projevila zájem pražská firma Eube. Má vypracovanou studii celého území, na kterém by chtěla postavit rodinné domy, viladomy i bytovky. Počítá i s vybudováním seniorcentra.

Infrastruktura je podmínkou

Její úmysl odkoupit pozemky mělo už zastupitelstvo na pořadu jednání dvakrát. Vždy ale došlo k nějakému „zádrhelu“, naposledy to bylo kvůli tomu, že Eube nepředložila smlouvy o majetkovém vypořádání s vlastníky sousedních pozemků. „O území máme stále zájem, proto se soutěže zúčastníme,“ tvrdí manažer Jaroslav Malínský.

Realizace infrastruktury sídliště Skřivánek bude pro investora tvrdým oříškem. Podle všeho mezi nejnáročnější požadavky města patří spojnice mezi sídlištěm a lokalitou u nádraží, která by musela vést pod tratí anebo nad ní. Také kanalizace se zřemě bude muset vést pod kolejemi železnice.

Vedení města si je vědomo velmi špatného dopravního napojení Skřivánku, proto jednou z podmínek je vybudování silnice. "Pokud nebudou předem naše podmínky splněny, není možné stavět," zdůrazňuje starosta města Jan Čechlovský.

Autor: Romana Netolická

18.2.2008 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Chance futsal liga - 1. finále play off: FK ERA-PACK Chrudim - SK Slavia Praha.

Chrudimští futsalisté porazili pražskou Slavii a třináctý titul mají na dosah

Kácení máje v Kameničkách.

V Kameničkách budou během soboty kácet májku

Zachráněné děti se vyváděcí masky vůbec nebály

Chrudim – Ve čtvrtek před devátou hodinou dopolední hlásí učitelka Mateřské školy U Stadionu kouř v jedné třídě. A skutečně, hoří elektroinstalace výtahové šachty! Okamžitě je vyhlášen poplach a děti opouštějí budovu. Do minuty jsou slyšet hasičské sirény a za chvíli už rudobílá auta zastavují před školkou.

Vejvanovičtí pořádají v sobotu oslavu výročí

Vejvanovice – Obyvatelé Vejvanovic si příští sobotu připomenou 850 let od první písemné zmínky. Oslavy budou velké.

Běžci zmizeli, tráva v Chrasti zarůstá plevelem

Chrast - Běžecká dráha na stadionu v Chrasti zarůstá plevelem, ale město ji rekonstruovat nebude. Běžců, kteří by využívali, se totiž momentálně nedostává.

Soutěž prověřila právní znalosti školáků

Chrudim – Velký sál Muzea hostil účastníky krajského kola 14. ročníku vědomostní soutěže Právo pro každý den, kterou pořádalo město Chrudim. Přijelo 14 soutěžních týmů z 8. až 9. tříd základních škol a víceletých gymnázií z celého Pardubického kraje.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies