VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hlinsku zaplnili podnikatelé a živnostníci velký sál radnice

Hlinsko – Po lednovém setkání se zástupci největších firem ve městě a okolí pozvalo vedení hlinecké radnice menší podnikatele a živnostníky, aby společně hledali cesty, jak zlepšit vzájemnou komunikaci a podnikatelskou atmosféru ve městě.

27.2.2013
SDÍLEJ:

Městský úřad v Hlinsku.Foto: DENÍK/Pavla Mrázková


Nakonec se jich ve velkém zasedacím sále radnice sešly víc než dvě desítky.

Dialog je nutný

„Nechceme monolog, ale dialog, náměty, připomínky, kritiku," předeslala hned v úvodu starostka města Magda Křivanová. Krátce informovala o schváleném rozpočtu města na letošní rok, který počítá s několika investičními akcemi. Mezi největší bude patřit oprava střechy a montáž solárního systému na krytém plaveckém stadionu nebo zateplení školky. „Na obě akce jsme získali dotace ze Státního fondu životního prostředí. Rozpočet se ještě bude vyvíjet podle výběru daní a počítáme s opravami některých chodníků a komunikací. Tou první na řadě je příjezd ke sjezdovce," doplnila Magda Křivanová.

Na komunikace kolem města si stěžovala většina přítomných, některé silnice II. a III. třídy jsou po zimě přímo v katastrofálním stavu, a to prakticky všemi směry z města, kromě tahu na Trhovou Kamenici. Křivanová dále připomenula, že se dokončuje druhá aktualizace Programu rozvoje města Hlinska a požádala místní podnikatele, aby se k tomuto dokumentu včas vyjádřili.

Na některé dotazy místních podnikatelů odpovídal šéf chrudimské hospodářské komory Pavel Adámek. Týkalo se to především přístupu k dotačním titulům, prezentaci mimo kraj i v cizině či získávání nových kontaktů a podnikatelských příležitostí.

Jsou i nepoctivci

Kritika zazněla i směrem k některým živnostníkům, kteří nepodnikají v souladu s živnostenským oprávněním nebo k nekalým praktikám asijských obchodníků, kteří nejsou plátci DPH a mají tak proti místním konkurenční výhodu.

„Některé připomínky je třeba řešit víc adresně," reagovala Křivanová s tím, že město se všemi podněty bude zabývat a některé složitější případy bude řešit individuálně a hned na místě přislíbila některé bilaterální schůzky. Zároveň uvedla, že na městském webu bude nová sekce „Podnikatel", kterou mohou všichni využít k bezplatné prezentaci služeb, výrobků a k získávání informací z podnikatelské sféry.

Hlinecká radnice počítá s ještě jedním setkáním – s podnikateli v cestovním ruchu.

Josef Šíf

Autor: Redakce

27.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
LUKÁŠ REŠETÁR si bravurně plní  své futsalové povinnosti  a navíc stíhá nastupovat za fotbalové Slatiňany.

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara.

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Žena šla na kontrolu, skončila na záchytce

Chrudim – Ve středu krátce po půl sedmé ráno zavolali pracovníci chrudimské nemocnice na linku 156 s tím, že na ambulanci sedí namol opilá žena a vulgárně tu pokřikuje na ostatní pacienty.

Podezřelý násilník skončil ve vazbě

Chrudimsko – Ve vazební věznici čeká na soud čtyřicetiletý muž, jehož kriminalisté podezírají z týrání. „Od začátku roku 2013 do letošního června měl fyzicky a psychicky týrat svoji mladší družku," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies