VYBRAT REGION
Zavřít mapu

V Hlinsku zaplnili podnikatelé a živnostníci velký sál radnice

Hlinsko – Po lednovém setkání se zástupci největších firem ve městě a okolí pozvalo vedení hlinecké radnice menší podnikatele a živnostníky, aby společně hledali cesty, jak zlepšit vzájemnou komunikaci a podnikatelskou atmosféru ve městě.

27.2.2013
SDÍLEJ:

Městský úřad v Hlinsku.Foto: DENÍK/Pavla Mrázková


Nakonec se jich ve velkém zasedacím sále radnice sešly víc než dvě desítky.

Dialog je nutný

„Nechceme monolog, ale dialog, náměty, připomínky, kritiku," předeslala hned v úvodu starostka města Magda Křivanová. Krátce informovala o schváleném rozpočtu města na letošní rok, který počítá s několika investičními akcemi. Mezi největší bude patřit oprava střechy a montáž solárního systému na krytém plaveckém stadionu nebo zateplení školky. „Na obě akce jsme získali dotace ze Státního fondu životního prostředí. Rozpočet se ještě bude vyvíjet podle výběru daní a počítáme s opravami některých chodníků a komunikací. Tou první na řadě je příjezd ke sjezdovce," doplnila Magda Křivanová.

Na komunikace kolem města si stěžovala většina přítomných, některé silnice II. a III. třídy jsou po zimě přímo v katastrofálním stavu, a to prakticky všemi směry z města, kromě tahu na Trhovou Kamenici. Křivanová dále připomenula, že se dokončuje druhá aktualizace Programu rozvoje města Hlinska a požádala místní podnikatele, aby se k tomuto dokumentu včas vyjádřili.

Na některé dotazy místních podnikatelů odpovídal šéf chrudimské hospodářské komory Pavel Adámek. Týkalo se to především přístupu k dotačním titulům, prezentaci mimo kraj i v cizině či získávání nových kontaktů a podnikatelských příležitostí.

Jsou i nepoctivci

Kritika zazněla i směrem k některým živnostníkům, kteří nepodnikají v souladu s živnostenským oprávněním nebo k nekalým praktikám asijských obchodníků, kteří nejsou plátci DPH a mají tak proti místním konkurenční výhodu.

„Některé připomínky je třeba řešit víc adresně," reagovala Křivanová s tím, že město se všemi podněty bude zabývat a některé složitější případy bude řešit individuálně a hned na místě přislíbila některé bilaterální schůzky. Zároveň uvedla, že na městském webu bude nová sekce „Podnikatel", kterou mohou všichni využít k bezplatné prezentaci služeb, výrobků a k získávání informací z podnikatelské sféry.

Hlinecká radnice počítá s ještě jedním setkáním – s podnikateli v cestovním ruchu.

Josef Šíf

Autor: Redakce

27.2.2013 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Ilustrační foto.

V Havlíčkově ulici raději neparkujte

ilustrační foto

Poprvé se strážníci setkali s oznámením na dým v baru

AUTOMIX.CZ

Vybíráme ojeté SUV do 300 tisíc. Jaké koupit? A jakým se radši vyhnout?

Sportovně užitková vozidla vládnou světu a to nejen mezi novými auty, ale jejich obliba výrazně roste i mezi ojetinami. Pojďme se tedy podívat na to, jaké možnosti máte, když si chcete pořídit ojeté SUV s relativně omezeným rozpočtem. Probereme si SUV do 300 tisíc a koukneme na pět kusů, které za to stojí. A také na pět, jimž byste se měli vyhnout.

Nejvíc se půjčují knihy pro děti

Třemošnice – V kterém ročním období si lidé nejvíce půjčují knihy? Jaké žánry jsou oblíbené, a naopak co se stane, když nějaký opozdilec knížky vrací pozdě? Na tyto otázky nám odpovídala pracovnice knihovny a informačního centra v Třemošnici Pavla Alvarezová.

Mlékařem se zatím chce stát šest dětí, stav není konečný

Hlinsko – Do města, které se dříve pyšnilo množstvím budoucích kožešníků, strojníků, traktoristů nebo obráběčů kovů, se vrací po letech učňovské školství. Nový obor „výrobce potravin – mlékař“, začne v září studovat prozatím šest dětí. 

Po srážce zůstala honda nadranc

Přestavlky – Děsivě vypadající nehoda se stala v pátek před devátou ráno na silnici mezi Přestavlky a Rosicemi.Řidič naštěstí utrpěl jen lehká zranění.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení