VYBRAT REGION
Zavřít mapu

VIDEO: Otevřeli opravené multifunkční domy

Bořice - Obec v pátek slavnostně otevřela dva nově rekonstruované multifunkční domy. Objekty postavené v roce 1890 a 1960 přestaly ve své původní podobě už dávno vyhovovat potřebám rozvíjející se obce.

5.10.2009
SDÍLEJ:

Slavnostní otevření nově zrekonstruovaných multifinkčních domů v Bořicích mělo veselou atmosféru.Foto: Karel Dvořák

„V havarijním stavu byly například i nosné střešní konstrukce, do domů dokonce zatékalo,“ uvádí bořický starosta Radek Havlíček.

Důkladná rekonstrukce obou domů i jejich vnitřních prostor přišla Bořické na bezmála osm milionů korun. Podstatnou část uvedené sumy se však Bořickým podařilo zajistit za pomoci dotace z Programu obnovy venkova ministerstva zemědělství.

V jednom z domů bude zasedací místnost obecního úřadu i úřadovna zastupitelstva. V přízemí se opět otevírá knihovna, připraveny jsou i prostory pro lékaře, který do obce pravidelně zajíždí za svými pacienty. Ve stejném objektu je umístěna také zdejší hasičská zbrojnice.

Ve druhém objektu je zase umístěn obchod se smíšeným zbožím a provozovna bořického pohostinství, obyvatelům obce tu bude sloužit i velký sál pro konání nejrůznějších společenských akcí. „Otevřením multifunkčních domů se situace v obci vrací zpět do normálu. Některé služby fungovaly po dobu rekonstrukce v omezeném režimu nebo byly úplně pozastaveny,“ uzavírá bořický starosta Havlíček.

Slavnostní otevření domů se stalo pro obec velkou událostí, při které nechyběli ani účinkující z Osvětové besedy z nedalekých Úhřetic. Společenskou událost zpestřil svým vystoupením i známý imitátor Václav Faltus.

Autor: Marek Nečina

5.10.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:

DOPORUČENÉ ČLÁNKY

Bezpečné prázdniny v Městském parku v Chrudimi
24

Bezpečné prázdniny připomněly dětem, jak prožít léto bez úhony

Pietní akt v památníku v Ležákách

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Z chaty rodinný dům – proměna je možná, ale má svá úskalí

Přestavba víkendové chaty na rodinný dům je v Čechách celkem obvyklá věc. Jenže ne vždy to funguje. Bohužel ne vždy totiž investor pochopí, že trvalé bydlení potřebuje něco jiného než chata. Pojďme se podívat na zajímavý návrh rekonstrukce chaty na moderní rodinný dům.

HLASUJTE! Hospůdky 2017 aneb "Vychutnejte si léto s Deníkem"

Východní Čechy - Redakce vašeho regionálního Deníku opět po roce přichází s již tradičním projektem.

Brigád je hodně, je ale dobré si vše zajistit s předstihem

Pardubicko, Chrudimsko – S blížícími se letními prázdninami roste mezi studenty středních a vysokých škol poptávka po brigádách.Že ne vždy je brigádu snadné najít, zjistila i studentka práv Klára Dostálová.

Stále není pozdě sehnat letní tábor

Chrudim – Spolek Klíček a Klíčenky Chrudim nabízejí volná místa v rekreačním zařízení Krasnice u Přelouče. Tábor se koná ve dnech 15. až 29. července. Jeho tématem je: „Praotec Čech by zíral".

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies