VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní škola Heřmanův Městec sází na ekologii

Heřmanův Městec - Právě končící 1. pololetí školního roku vede k bilancování ekologických aktivit žáků Základní školy Heřmanův Městec. Do nich se zapojili žáci prvního i druhého stupně.

23.1.2009
SDÍLEJ:

Soukromá ZOO Kamila Karely v Kostelci u Heřmanova Městce. Foto: Karel Dvořák

Mladší žáci se zaměřují se svými vyučujícími zejména na praktické poznávání přírody a smyslové vnímání okolní krajiny formou nejrůznějších vycházek. I v letošním roce pokračuje úspěšná spolupráce žáků 4.B pod vedením paní učitelky Zory Mrázové s kosteleckou minizoo pana inženýra Karely.

Podívejte se v galerii na snímky z kostelecké zoo!

Na podzim žáci uspořádali sbírku tvrdého chleba a pečiva, které odnesli do minizoo při příležitosti křtin oslíka. Již tradičně uspořádali soutěž ve sběru hliníkových víček a obalů, jejímž cílem bylo nejen soutěžit, ale hlavně podpořit žáky a jejich okolí v třídění dalšího odpadu. Soutěž byla velmi úspěšná. Celkem se podařilo sebrat 48 kg hliníkových víček, to je 56 182 kusů. Do soutěže se zapojili nejen žáci z 21 tříd, ale i jejich rodiče, babičky a známí.

Od loňského školního roku ve škole také probíhá separace papíru a plastů od ostatního odpadu. Letos se zapojili do projektu „Recyklohraní“, jehož cílem je zvýšit povědomí žáků o třídění drobných elektrozařízení a baterií. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO – KOM, které nám do školy poskytly sběrné nádoby na zpětný odběr použitých baterií a drobného elektrozařízení. Žáci se v rámci projektu zapojují také do her, řešení kvízů a výtvarných aktivit z oblasti třídění a recyklace odpadů.

Tak například žáci 8.A vytvořili sběrný box na použité baterie a žáci semináře Ekologická praktika navštívili sběrný dvůr a městský úřad, aby mohli úspěšně vyplnit předložený dotazník. Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získávají body, za něž bude možnost žákům pořídit různé pomůcky nebo hry pro volný čas.

Do tohoto projektu se mohou zapojit i rodiče tím, že vysloužilé drobné elektrospotřebiče a baterie předají svým dětem, které je odevzdají do sběrných nádob ve škole.

Autor: Redakce

23.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
Letní barokní scéna v Chrudimi
11

Barokní serenáty hrané nyní v Chrudimi mnoho uší neslyšelo

Pytel trávy za dva miliony asi není součástí povinné výbavy automobilu.

V kufru auta vezli pytel trávy. A nešlo o senoseč

Řidič po srážce s kamionem utrpěl četná zranění

Hlinsko - „Byla to taková morda, že kusy aut lítaly kolem,“ popisují svědci čtvrteční srážku osobního auta s kamionem, ke které došlo krátce před půl sedmou ráno na silnici mezi Hlinskem a Chlumem. Těžce zraněného řidiče odvezla sanitka do nemocnice.

Automatika zalarmovala hasiče a poté vypustila pěnu

Třemošnice - Profesionální hasiče ze Seče a dobrovolné z Třemošnice, Prachovic a Seče vyburcoval ve středu ve 21.18 poplach. Mělo hořet v dílně podniku ve Skoranově. I když vše nasvědčovalo tomu, že by mohlo jít o veliký požár, nakonec se vůbec nehasilo.

Hokejistům se přiblížil boj o dobu ledovou

Chrudim – Strojník zimního stadiónu v Chrudimi Petr Kulhánek ve vodním mlžném oparu stříká na betonovou plochu jednu vrstvu vody za druhou. Připravuje tak základní ledovou vrstvu pro nástup rolby, která se už po zbytek sezóny v hale bude o kvalitu ledu v Chrudimi starat.

KAM O VÍKENDU: Deník přináší pozvánku

Chrudimsko - Nevíte kam o víkendu vyrazit s rodinou či přáteli? Nechte si poradit v tradiční pozvánce Chrudimského deníku.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení