VYBRAT REGION
Zavřít mapu

Základní škola Heřmanův Městec sází na ekologii

Heřmanův Městec - Právě končící 1. pololetí školního roku vede k bilancování ekologických aktivit žáků Základní školy Heřmanův Městec. Do nich se zapojili žáci prvního i druhého stupně.

23.1.2009
SDÍLEJ:

Soukromá ZOO Kamila Karely v Kostelci u Heřmanova Městce. Foto: Karel Dvořák

Mladší žáci se zaměřují se svými vyučujícími zejména na praktické poznávání přírody a smyslové vnímání okolní krajiny formou nejrůznějších vycházek. I v letošním roce pokračuje úspěšná spolupráce žáků 4.B pod vedením paní učitelky Zory Mrázové s kosteleckou minizoo pana inženýra Karely.

Podívejte se v galerii na snímky z kostelecké zoo!

Na podzim žáci uspořádali sbírku tvrdého chleba a pečiva, které odnesli do minizoo při příležitosti křtin oslíka. Již tradičně uspořádali soutěž ve sběru hliníkových víček a obalů, jejímž cílem bylo nejen soutěžit, ale hlavně podpořit žáky a jejich okolí v třídění dalšího odpadu. Soutěž byla velmi úspěšná. Celkem se podařilo sebrat 48 kg hliníkových víček, to je 56 182 kusů. Do soutěže se zapojili nejen žáci z 21 tříd, ale i jejich rodiče, babičky a známí.

Od loňského školního roku ve škole také probíhá separace papíru a plastů od ostatního odpadu. Letos se zapojili do projektu „Recyklohraní“, jehož cílem je zvýšit povědomí žáků o třídění drobných elektrozařízení a baterií. Program pořádají neziskové společnosti ASEKOL, ECOBAT a EKO – KOM, které nám do školy poskytly sběrné nádoby na zpětný odběr použitých baterií a drobného elektrozařízení. Žáci se v rámci projektu zapojují také do her, řešení kvízů a výtvarných aktivit z oblasti třídění a recyklace odpadů.

Tak například žáci 8.A vytvořili sběrný box na použité baterie a žáci semináře Ekologická praktika navštívili sběrný dvůr a městský úřad, aby mohli úspěšně vyplnit předložený dotazník. Za nasbírané vysloužilé baterie a drobná elektrozařízení a splněné úkoly získávají body, za něž bude možnost žákům pořídit různé pomůcky nebo hry pro volný čas.

Do tohoto projektu se mohou zapojit i rodiče tím, že vysloužilé drobné elektrospotřebiče a baterie předají svým dětem, které je odevzdají do sběrných nádob ve škole.

Autor: Redakce

23.1.2009 VSTUP DO DISKUSE
SDÍLEJ:
LUKÁŠ REŠETÁR si bravurně plní  své futsalové povinnosti  a navíc stíhá nastupovat za fotbalové Slatiňany.

Na přípravný futsalový turnaj do Číny jedou čtyři hráči Chrudimi

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara.

Čtyřkolky v Chrasti jezdí na počest Jana Kašpara

Noční bouřka napáchala desítky škod, Kouty málem spláchla voda

Chrudimsko - Nad Chrudimskem se ve čtvrtek večer přehnala silná bouře s přívalovým deštěm, která napáchala desítky škod, a hasiči kvůli ní zažili velice rušnou noc. Na území celého kraje vyjížděli ke třiceti případům.

AUTOMIX.CZ

Policie v nesnázích: kuriózní nehody strážců zákona

/FOTOGALERIE/ Na vozech mají heslo Pomáhat a chránit, nicméně i oni potřebují občas pomoc. Vidět policejní auto - ať státní či obecní policie - v nesnázích je sice trochu nezvyklé, ale občas k tomu dojde.

Žena šla na kontrolu, skončila na záchytce

Chrudim – Ve středu krátce po půl sedmé ráno zavolali pracovníci chrudimské nemocnice na linku 156 s tím, že na ambulanci sedí namol opilá žena a vulgárně tu pokřikuje na ostatní pacienty.

Podezřelý násilník skončil ve vazbě

Chrudimsko – Ve vazební věznici čeká na soud čtyřicetiletý muž, jehož kriminalisté podezírají z týrání. „Od začátku roku 2013 do letošního června měl fyzicky a psychicky týrat svoji mladší družku," uvádí policejní mluvčí Jiří Tesař.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies