VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města CHRAST

Zpravodajství z města CHRAST

Benefice pro Tomáše Vagenknechta se vydařila

Chrast – Fotografií herce Martina Dejdara a zpěvačky skupiny Quattro ze Skutečska Moniky Voňkové se vracíme k víkendovému benefičnímu koncertu v chrastecké sokolovně.

Projednání žaloby o pozemky 
v okolí Chrasti bylo odročeno

Chrast – Katolická církev podala na konci prosince loňského roku sérii žalob na obce a města v republice, ve kterých se chce domoci majetku, který podle ní přešel ze státu na obce, kraje i soukromé firmy neoprávněně.

Muzikanti z Chrasti pořádají 
v sokolovně benefiční koncert

Chrast – Benefiční koncert se odehraje tuto sobotu od 19. 30 hodin v chrastecké sokolovně. Výtěžek akce, kterou pořádají muzikanti z Chrasti a blízkého okolí, je určen pro bývalého starostu Chrasti Tomáše Vageknechta.

Trojsoší nad portálem muzea bylo zrestaurováno

Chrast - V Chrasti byl dokončen restaurátorský zásah na trojsoší Víry, Lásky a Naděje, které je instalováno nad portálem tamějšího městského muzea.

Benefice pro Tomáše a Míšu: Pomáhat je přece lidské

Řestoky, Chrast – Lidé nejsou lhostejní k potřebným. V Řestokách se zítra uskuteční benefiční akce určená pro Míšu Teresku, chrastečtí muzikanti pořádají příští týden koncert, jehož výtěžek je určen Tomáši Vagenknechtovi.

V Chrasti dali stopku podomnímu prodeji

Chrast – Město Chrast se z rozhodnutí svých zastupitelů připojilo v uplynulém měsíci ke stále rostoucímu počtu sídel, v nichž je zakázán pochůzkový a podomní prodej.

Hromad odpadků stále přibývá

Chrast, Krouna – V Chrasti potřebují sběrný dvůr jako sůl. Plyne to alespoň ze slov chrastecké starostky Martiny Lacmanové, na kterou se co chvíli obracejí lidé s poukazem na narůstající nepořádek ve svém okolí.

Dvě třetiny dotace půjdou na koupi drobného majetku

Chrast – V Chrasti už vědí, jak rozdělí 600 tisíc korun, které město získalo spolu s oceněním „Obec přátelská rodině".

Sběrný dvůr má desítky odpůrců

Chrast – Skupina chrasteckých obyvatel se i za pomoci petice bouří proti plánované stavbě sběrného dvora v Chrasti.

Náměstí mění podobu

Chrast – Náměstí v Chrasti letos prochází rozsáhlou rekonstrukcí. Stavební práce se v právě probíhající čtvrté etapě přemístily z oblasti před radnicí na druhou stranu od kostela a do jeho bezprostředního okolí.

Cyklostezka do Zaječic bude

Chrast – V okolí města Chrast by v budoucnu mohly vzniknout až dvě nové cyklostezky. Ačkoliv není vyloučeno, že jedna z nich povede po náspu a po plochách bývalého drážního tělesa zrušené železniční trati mezi Chrastí a Hrochovým Týncem, aktuálnější se nyní jeví výstavba cyklostezky mezi Chrastí a sousedními Zaječicemi.

Voda v dávné studni obsahuje více soli

Chrast – Město Chrast nechalo důkladně prozkoumat nedávno objevenou historickou studnu na Náměstí. Kamerového průzkumu, zkoumání vydatnosti studny i návazných rozborů vody se zhostila společnost Vodní zdroje Chrudim.

Zamilovaný vandal zničil auto

Chrastecko – Devatenáctiletý mladík se během víkendového večeru doslova utrhl ze řetězu a v jedné z obcí na Chrastecku nejprve rozkopal autobusovou zastávku. To mu ale bylo málo. O kus dál sebral cihlu a s ní začal mlátit do předního skla osobního auta jak vzteklý datel. Jeho destruktivní amok způsobil škody za téměř 41 000 korun.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení