VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Hamzova léčebna v Luži se připojila ke Světovému dni Stop dekubitům

Luže – Proleženiny (dekubity) zůstávají, i přes veškerý pokrok v medicíně, stále vážným problémem. Znamenají velkou zátěž pro pacienty, ošetřovatelský personál a rodinu.

Silnice ze Skutče do Luže měla být opravená celá

Chrudimsko – V rámci poslaneckého pondělí, které mají zástupci dolní komory Parlamentu ČR pravidelně vyčleněné pro své činnosti v kraji, zavítal pardubický poslanec Martin Kolovratník (ANO) na Hlinecko. Hlavními tématy pracovního výjezdu byly především aktuální regionální problémy, které poslanec konzultoval se starosty Skutče a Nasavrk, ale i s místními významnými zaměstnavateli.

Hamzova odborná léčebna bude zítra dějištěm malého hudebního festivalu

Luže, Košumberk – Hudba je významnou součástí lidského bytí. Je vůbec nejstarší formou dorozumívání. I když každé období lidských dějin staví hudbu do jiného světla, zůstává pravdou, že hudba je řečí citu.

Děti v Hamzově léčebně potěší zdravotní klauni

Luže, Košumberk – Radost a smích má sílu pomáhat léčit, to již věděli ze zkušenosti naši předkové a současná věda pro to má důkazy. Právě dnes začíná v Hamzově léčebně v Košumberku šestý ročník zcela ojedinělého projektu – týdenní Cirkus paciento.

Koňský hřbet dokáže zázraky v léčbě

Luže – Co je hipoterapie a proč je jednou z nejoblíbenějších procedur? Jak vlastně funguje Středisko praktické výuky hipoterapie a co to je? To vše a ještě mnohem víc se dozvěděli a vyzkoušeli si návštěvníci Dne otevřených dveří v v rámci komentovaných ukázek této nejoblíbenější procedury léčebné rehabilitace v Hamzově léčebně.

Opilec zbil manželku, skončil na záchytce

Luže – Na začátku týdne museli policisté zasahovat v Luži, a to kvůli fyzickému napadení mezi manželi.

Transit skončil v příkopu, na silnici mu pomohli až přivolaní hasiči

Luže – Když skutečští strážníci hlídkovali u Luže a jeli po desáté dopoledne po silnici směrem na Voletice, všimli si Fordu Transit, který skončil v příkopu.

VIDEO: Šermíři bojovali na Košumberku

Košumberk - Ryk mužů a třeskot mečů se rozléhal po nádvoří hradu Košumberk u Luže. Nebyl to však poslední zoufalý boj obránců s útočníkem, který provalil hradby.

Zloděj ukradl houpačku z dětského hřiště, hrozí mu dva roky vězení

Luže – Když lužské děti přiběhly na tamní hřiště, zůstaly jim jen oči pro pláč při pohledu na prázdné místo, kde stávala houpačka připomínající hnízdo.

Zahrádka na dlani pacientům Hamzovy léčebny dělá radost

Luže – Zahrádka na dlani, nová expozice především aromatických rostlin, byla vysazena při příležitosti Dne botanických zahrad na terase lůžkového oddělení ošetřovatelské péče v Hamzově léčebně v Luži.

Návštěvníci poznají práci neziskovek

Luže – Dnes od 9:00 do 15:00 se uskuteční v areálu Hamzovy léčebny Den dětí s dobrovolníky. Představí se na něm více než 10 neziskových organizací, které si připravily hravé úkoly pro děti i dospělé.

Staré kolotoče už nikoho nezlákají

Luže – „Pouti v Luži už nejsou, co bývaly. Město nedbá na tradici a tak se pouti omezují na pár společenských akcí. Při Třešňové ani Okurkové pouti se například děti nesvezou na kolotočích," postěžoval si redakci Chrudimského deníku telefonicky muž, jenž si přál zůstat v anonymitě.

Obnova lužského chrámu ještě neskončila

Luže - Pardubický kraj podpoří rekonstrukci dalším půlmilionem korun

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení