VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

V Hamzově parku je učebna v novém modřínovém hájku

Luže – Hamzův park a arboretum bylo obohaceno o nově vysazený modřínový hájek. Vznikl podle přesných dispozic dr. Hamzy jako učebna pod širým nebem.

Arboretum má větší naději na získání dotace

Luže – Arboretum Hamzovy léčebny pro děti a dospělé v Luži má díky nově získanému statusu botanické zahrady větší šanci získat evropské dotace.

Města do země uloží miliony

Luže, Proseč - Luže buduje v Bělé a Radimi novou kanalizaci. Proseč plánuje dva kilometry potrubí v Záboří.

Chrám v Luži rozkvetl do nebývalé krásy

Luže – V Luži byl včera slavnostně otevřen obnovený a zrestaurovaný barokní interiér poutního chrámu Panny Marie na Chlumku.

Přestavba školy na byty se chýlí ke konci

Luže – Tři roky trvající přestavba bývalé školy v Bělé u Luže na byty pro seniory je takřka u konce.

Kytička je úctou k zakladateli léčebny

Luže – „Snažil jsem se, aby ústav nebyl starou, uzavřenou léčebnou, ale lidovou zdravotní pevností, zařazenou přímo do pospolitého života: sociální péčí zdravotní o ošetřovance." Tato slova profesora MUDr. Františka Hamzy si připomněly děti ze Základní a mateřské školy při Hamzově léčebně v Luži-Košumberku.

Hamzova léčebna má stovky pacientů, zájem je obrovský

Luže – Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé (HL) léčí i dospělé pacienty s poškozením mozku z různé příčiny a to zejména stavy po cévní mozkové příhodě, po úrazech mozku, pacienty s roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou a další.

Sestřičky z dialýzy darovaly plazmu

Luže – Zdravotní sestřičky z Hamzova dialyzačního centra které se nachází v areálu lužské léčebny, mají skvělý kolektiv.

Lužské náměstí už zdobí statný smrk

Luže - Na lužském náměstí už pevně usazen stojí vánoční strom, který se slavnostně rozzáří tuto neděli v pět hodin odpoledne.

Hamzův park se ve čtvrtek uzavře, přijede Václav Větvička

Luže - Ve čtvrtek 22. října se v areálu Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku uskuteční tradiční Podzimní zavírání Hamzova parku a arboreta spojené s bohatým kulturním programem.

Vyhlídka hradu Košumberk je uzavřena

Luže - Návštěvníci zříceniny hradu Košumberk v těchto dnech už nemají možnost vyjít na vrchol staré části stavby a rozhlédnout se po daleké krajině. Vyhlídka je totiž uzavřena.

Oslavy narozenin si lužští hasiči užili

Luže - Víkend patřil v Luži oslavám 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů. Dopoledne však panovalo dusné parno, a tak na náměstí, kde program slavného dne začínal, nepřišlo mnoho lidí.

Boccia Tatra Cup: Češi přivezli 8 medailí

Podhůří Tater hostilo od 7. do 9. června 2015 nultý ročník mezinárodní akce Boccia Tatra Cup. K této příležitosti se sjelo do Liptovského Jána bezmála 40 handicapovaných sportovců z šesti evropských zemí, kteří se věnují paralympijské hře připomínající pétanque s koženými míčky.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení