VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Kytička je úctou k zakladateli léčebny

Luže – „Snažil jsem se, aby ústav nebyl starou, uzavřenou léčebnou, ale lidovou zdravotní pevností, zařazenou přímo do pospolitého života: sociální péčí zdravotní o ošetřovance." Tato slova profesora MUDr. Františka Hamzy si připomněly děti ze Základní a mateřské školy při Hamzově léčebně v Luži-Košumberku.

Hamzova léčebna má stovky pacientů, zájem je obrovský

Luže – Hamzova odborná léčebna pro děti a dospělé (HL) léčí i dospělé pacienty s poškozením mozku z různé příčiny a to zejména stavy po cévní mozkové příhodě, po úrazech mozku, pacienty s roztroušenou sklerózou, Parkinsonovou chorobou a další.

Sestřičky z dialýzy darovaly plazmu

Luže – Zdravotní sestřičky z Hamzova dialyzačního centra které se nachází v areálu lužské léčebny, mají skvělý kolektiv.

Lužské náměstí už zdobí statný smrk

Luže - Na lužském náměstí už pevně usazen stojí vánoční strom, který se slavnostně rozzáří tuto neděli v pět hodin odpoledne.

Hamzův park se ve čtvrtek uzavře, přijede Václav Větvička

Luže - Ve čtvrtek 22. října se v areálu Hamzovy léčebny v Luži-Košumberku uskuteční tradiční Podzimní zavírání Hamzova parku a arboreta spojené s bohatým kulturním programem.

Vyhlídka hradu Košumberk je uzavřena

Luže - Návštěvníci zříceniny hradu Košumberk v těchto dnech už nemají možnost vyjít na vrchol staré části stavby a rozhlédnout se po daleké krajině. Vyhlídka je totiž uzavřena.

Oslavy narozenin si lužští hasiči užili

Luže - Víkend patřil v Luži oslavám 140 let od založení sboru dobrovolných hasičů. Dopoledne však panovalo dusné parno, a tak na náměstí, kde program slavného dne začínal, nepřišlo mnoho lidí.

Boccia Tatra Cup: Češi přivezli 8 medailí

Podhůří Tater hostilo od 7. do 9. června 2015 nultý ročník mezinárodní akce Boccia Tatra Cup. K této příležitosti se sjelo do Liptovského Jána bezmála 40 handicapovaných sportovců z šesti evropských zemí, kteří se věnují paralympijské hře připomínající pétanque s koženými míčky.

Dětský den na hradě Košumberk se vydařil

Luže - Návštěvníci mohli přispět do sbírky humanitární organizace ADRA na podporu nemocnice v keňském Itibu. Vybralo se téměř 17 tisíc.

Na chodníky v historickém centru Luže se opět vrací žula

Luže - Do historického centra Luže se vrací žula. Vedení města už minulý rok naplánovalo a nyní postupně dokončilo dláždění několika chodníků, a to malými žulovými kostkami. „Kámen do historického centra patří," poznamenává lužský starosta Radek Zeman.

Dobrovolní hasiči v Luži slaví kulaté výročí

Luže - Již tuto sobotu začnou v Luži velké oslavy kulatého výročí 140 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Luže. Program je opravdu pestrý a začne v 10 hodin nástupem a předáním repliky praporu zástupcům města.

Kapitální kapr na pekáči neskončil

Luže  - Rybář Ivo Doležal patří mezi ty vyznavače Petrova cechu, kteří ulovené ryby vypouštějí zpět do vody a dávají jim tak další šanci na léta spokojeného rybničního, jezerního, říčního nebo potočního života.

Košumberk v bílém. Návštěvníci spatří závoje, střevíčky i kopulační listy

Luže - Hrad Košumberk u Luže často vyhledávají snoubenci, aby si zde řekli své „ANO". Podle kastelánky Hany Truncové se do uplynulého víkendu v hradních zdech uskutečnilo už 108 svateb a další přibývají. Téma jarní výstavy bylo proto nasnadě. Svatební výstavu si zájemci mohou prohlédnout až do 31. května a velkou část exponátů zapůjčili místní obyvatelé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies