VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Dětský den na hradě Košumberk se vydařil

Luže - Návštěvníci mohli přispět do sbírky humanitární organizace ADRA na podporu nemocnice v keňském Itibu. Vybralo se téměř 17 tisíc.

Na chodníky v historickém centru Luže se opět vrací žula

Luže - Do historického centra Luže se vrací žula. Vedení města už minulý rok naplánovalo a nyní postupně dokončilo dláždění několika chodníků, a to malými žulovými kostkami. „Kámen do historického centra patří," poznamenává lužský starosta Radek Zeman.

Dobrovolní hasiči v Luži slaví kulaté výročí

Luže - Již tuto sobotu začnou v Luži velké oslavy kulatého výročí 140 let od založení Sboru dobrovolných hasičů Luže. Program je opravdu pestrý a začne v 10 hodin nástupem a předáním repliky praporu zástupcům města.

Kapitální kapr na pekáči neskončil

Luže  - Rybář Ivo Doležal patří mezi ty vyznavače Petrova cechu, kteří ulovené ryby vypouštějí zpět do vody a dávají jim tak další šanci na léta spokojeného rybničního, jezerního, říčního nebo potočního života.

Košumberk v bílém. Návštěvníci spatří závoje, střevíčky i kopulační listy

Luže - Hrad Košumberk u Luže často vyhledávají snoubenci, aby si zde řekli své „ANO". Podle kastelánky Hany Truncové se do uplynulého víkendu v hradních zdech uskutečnilo už 108 svateb a další přibývají. Téma jarní výstavy bylo proto nasnadě. Svatební výstavu si zájemci mohou prohlédnout až do 31. května a velkou část exponátů zapůjčili místní obyvatelé.

Hamzův park a arboretum opět otevírá brány veřejnosti

Luže - Ve čtvrtek proběhne v areálu Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži-Košumberku jubilejní desátý ročník tradičního jarního otevírání Hamzova parku a arboreta.

Hrad Košumberk nespí, připravuje se na turistickou sezonu

Luže - Hrad Košumberk se pečlivě připravuje na nadcházející turistickou sezónu. Kromě bohatého programu obsahujícího divadelní představení pro nejmenší i řadu tematických výstav, však vedení hradu dbá i na pohodlí návštěvníků.

Léčebna v Luži vyvinula novou metodu pro malé pacienty

Luže - Hamzova léčebna v Luži Košumberku využívá unikátní novou metodu KODYVERT (Košumberská dynamická vertikalizace), kterou léčebna sama rozvinula. Metoda urychluje a zkvalitňuje léčbu malých pacientů upoutaných na lůžko, kteří se díky ní mohou postavit na nohy.

Košumberský cyklistický klub slaví výročí

Chrudim/Luže - V polovině prosince přesně to bylo šestnáctého uplynulo dvacet let, kdy cyklistickou rodinu opustil nadšenec tohoto sportu Václav Vavroušek.

Pomník padlým v Luži bude mít opět svou důstojnost

Luže - V současné době probíhá renovace pomníků padlým před základní školou v Luži. Dlouhá desetiletí neměnného stavu způsobila, že o pomníku sice většina lidí věděla, ale v podstatě jej již ani nevnímala. Žulové desky zarostly větvemi kdysi okrasných stromů a keřů a místo, které mělo strážit paměť, jakoby samo upadlo v zapomnění. Proto vedení města využilo šanci získat na obnovu podobných památek dotaci z Ministerstva obrany, aby se pietnímu místu navrátila náležitá důstojnost.

Strom si prožije s dětmi celý život

Luže - Děti a příroda, to k sobě pasuje. Krásnou akci v uplynulých dnech připravila pro žáky prvních tříd lužské základní školy firma AB PROLES ve spolupráci se společností Lesy Luže.

Setkání Klubu cestou necestou

Luže - V sobotu 18. října v 15:30 hodin proběhne v kongresovém sále Hamzovy odborné léčebny přednáška cestovatele Aleše Dolečka s názvem Kurdistán aneb Felícií do Iráku.

Vstupenku na hrad zaplatí i psi

Luže Zříceninu hradu Košumberk navštívilo v loňské turistické sezóně 7 301 návštěvníků, kteří za vstupenky a propagační materiály utratili více než 350 tisíc korun. Hrad se tak co se návštěvnosti týče dostal na úroveň, v jaké se pohyboval naposledy před patnácti lety.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení