VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Hamzův park a arboretum opět otevírá brány veřejnosti

Luže - Ve čtvrtek proběhne v areálu Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé v Luži-Košumberku jubilejní desátý ročník tradičního jarního otevírání Hamzova parku a arboreta.

Hrad Košumberk nespí, připravuje se na turistickou sezonu

Luže - Hrad Košumberk se pečlivě připravuje na nadcházející turistickou sezónu. Kromě bohatého programu obsahujícího divadelní představení pro nejmenší i řadu tematických výstav, však vedení hradu dbá i na pohodlí návštěvníků.

Léčebna v Luži vyvinula novou metodu pro malé pacienty

Luže - Hamzova léčebna v Luži Košumberku využívá unikátní novou metodu KODYVERT (Košumberská dynamická vertikalizace), kterou léčebna sama rozvinula. Metoda urychluje a zkvalitňuje léčbu malých pacientů upoutaných na lůžko, kteří se díky ní mohou postavit na nohy.

Košumberský cyklistický klub slaví výročí

Chrudim/Luže - V polovině prosince přesně to bylo šestnáctého uplynulo dvacet let, kdy cyklistickou rodinu opustil nadšenec tohoto sportu Václav Vavroušek.

Pomník padlým v Luži bude mít opět svou důstojnost

Luže - V současné době probíhá renovace pomníků padlým před základní školou v Luži. Dlouhá desetiletí neměnného stavu způsobila, že o pomníku sice většina lidí věděla, ale v podstatě jej již ani nevnímala. Žulové desky zarostly větvemi kdysi okrasných stromů a keřů a místo, které mělo strážit paměť, jakoby samo upadlo v zapomnění. Proto vedení města využilo šanci získat na obnovu podobných památek dotaci z Ministerstva obrany, aby se pietnímu místu navrátila náležitá důstojnost.

Strom si prožije s dětmi celý život

Luže - Děti a příroda, to k sobě pasuje. Krásnou akci v uplynulých dnech připravila pro žáky prvních tříd lužské základní školy firma AB PROLES ve spolupráci se společností Lesy Luže.

Setkání Klubu cestou necestou

Luže - V sobotu 18. října v 15:30 hodin proběhne v kongresovém sále Hamzovy odborné léčebny přednáška cestovatele Aleše Dolečka s názvem Kurdistán aneb Felícií do Iráku.

Vstupenku na hrad zaplatí i psi

Luže Zříceninu hradu Košumberk navštívilo v loňské turistické sezóně 7 301 návštěvníků, kteří za vstupenky a propagační materiály utratili více než 350 tisíc korun. Hrad se tak co se návštěvnosti týče dostal na úroveň, v jaké se pohyboval naposledy před patnácti lety.

Luže plánuje investovat do bytů a cest, přibudou i lavičky a koše

Luže - Lužští zastupitelé schválili rozpočet města pro následující rok. Vedení města počítá především s investicemi do komunikací, oprav domů a zvelebení celkového vzhledu Luže.

Vedení města Luže rozhodne, zda zruší provoz automatů

Luže - Kolem čtyř stovek tisíc korun přinesou rodně městu výherní automaty v místních restauracích. Při pohledu na výši rozpočtu je ale zřejmé, že tato částka Luži příliš „nevytrhne" a existuje tudíž snaha učinit gamblerství přítrž.

Mladíci uráželi strážníky cizími nadávkami. Neprošlo jim to

Luže - Ani přezíravý postoj, ani anglický jazyk nepomohl trojici mladíků, kteří budou za své činy pykat.

Léčebna v Luži prošla náročnou zkouškou

Luže - Hamzova léčebna obhájila již 3 reakreditaci, získaný akreditační certifikát je pro pacienty léčebny garancí vysoké kvality poskytované zdravotní péče.

Zahrádka ohromí návštěvníky i vůní babiččiných buchet

Luže - V Hamzově parku a arboretu v Luži budou ve čtvrtek vysazeny první keříky voňavé „Zahrádky slečny Diorové". Jak dámy dobře vědí, parfém Miss Dior patřil svého času k nejoblíbenějším na světě.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies