VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Z radnice se rozletí radiové vlny

Luže - Rada pro rozhlasové a televizní vysílání udělila městu Luže licenci k provozování vlastního rádia s názvem Rádio Luže, a to na dobu 8 let. Vysílat bude na frekvenci 93,2 po celý den.

Ve škole se zabydlí senioři

Luže - Pomalu chátrající malotřídní škola v Bělé bude opět plná života. Nevrátí se do ní žáci, ale město Luže ji plánuje přestavět na šest bytů pro seniory.

Porušil zákaz řízení. Auto si vypůjčil bez svolení majitelky

Luže  - Ani soudní zákaz řízení nezabránil 46letému muži usednout za volant. Aby toho nebylo málo, „vypůjčil" si ke své nezákonné jízdě automobil Škoda Felicia bez svolení jeho majitelky. Měl ale smůlu, protože narazil na silniční kontrolu, které oba jeho prohřešky odhalila.

Úspěšný paralympionik šíří ze svého vozíku naději a radost

Luže - Naděje umírá poslední. Toto rčení nabývá na síle a inspiraci zejména po setkání s někým, kdo se nevzdává a naplno bojuje navzdory nepřízni osudu. Přesvědčit se o tom mohli pacienti Hamzovy léčebny v Luži, které v úterý navštívil úspěšný paralympionik David Drahonínský v rámci projektu B. Braun tour s Davidem.

Košumberské léto má stovky návštěvníků

Luže - Košumberské léto, festival plný divadla, koncertů a filmové proekce na nádvoří hradu, vstoupilo do své druhé poloviny.

Víkend bude plný cyklistiky

Luže - Místní oddíl cyklistiky Luže Košumberk bude mít o nastávajícím víkendu opravdu napilno. Po oba dny pořádá významné závody a v sobotu organizuje již druhé setkání Východočeské cyklistiky. Mezi přihlášenými jsou i opravdové legendy.

Řada seniorů už poznala triky podvodníků na vlastní kůži

Luže - Policejní statistiky ukazují, že starší lidé jsou zranitelnější v silničním provozu i vůči útokům různých podvodníků, zlodějů nebo násilníků. Cílem besedy s policisty z Územního odboru Policie ČR Chrudim bylo prodiskutovat se seniory v Luži poučit tato rizika a jak jim předcházet.

OBJEKTIVEM: Jubilejní dětský den se Shrekem

Luže - V neděli 9. června se uskutečnil jubilejní 10. dětský košumberský den se zaměřením na podporu činnosti humanitární organizace ADRA. Přes 200 návštěvníků přispělo v dobrovolných darech do sbírky, která činila 17 417 korun.

Lužští se strachují, čtyřkolky jezdí městem jako zběsilé

Luže  -„Existence na čtyřkolkách si udělaly z Luže závodní dráhu," komentuje neutěšený stav ve městě starosta Radek Zeman.

V Luži se zvýšila kriminalita, ani kostel není zlodějům svatý

Luže – Kriminalita ve městě dramaticky stoupla. Krádeže a vandalismus jsou v Luži běžným jevem a občané města v čele s vedením radnice jsou bezmocní.

Sekačky už nedělní jitro nenaruší

Luže - Volně pobíhající psi či vandalové ničící městskou zeleň mají nyní utrum. Zastupitelstvo města schválilo vyhlášku o veřejném pořádku, která dosud ve městě chyběla.

Papírování vyhnalo pacienty z rehabilitačních ústavů

Východní Čechy - Rehabilitačním ústavům nastaly krušné časy. Kvůli novým, byrokratickým pravidlům přijímání pacientů jim zejí desítky lůžek prázdnotou a někde dokonce musí propouštět.

Poutní kostel v Luži hostí festival

Luže  - V neděli od 16 hodin mají příznivci klasické hudby, zejména smyčcových nástrojů, příležitost navštívit další jedinečný koncert. V atraktivním prostředí poutního kostela Na Chlumku v Luži vystoupí oblíbený soubor Barocco sempre giovane s vynikajícím českým violoncellistou Jiřím Bártou.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies