VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Lužští se strachují, čtyřkolky jezdí městem jako zběsilé

Luže  -„Existence na čtyřkolkách si udělaly z Luže závodní dráhu," komentuje neutěšený stav ve městě starosta Radek Zeman.

V Luži se zvýšila kriminalita, ani kostel není zlodějům svatý

Luže – Kriminalita ve městě dramaticky stoupla. Krádeže a vandalismus jsou v Luži běžným jevem a občané města v čele s vedením radnice jsou bezmocní.

Sekačky už nedělní jitro nenaruší

Luže - Volně pobíhající psi či vandalové ničící městskou zeleň mají nyní utrum. Zastupitelstvo města schválilo vyhlášku o veřejném pořádku, která dosud ve městě chyběla.

Papírování vyhnalo pacienty z rehabilitačních ústavů

Východní Čechy - Rehabilitačním ústavům nastaly krušné časy. Kvůli novým, byrokratickým pravidlům přijímání pacientů jim zejí desítky lůžek prázdnotou a někde dokonce musí propouštět.

Poutní kostel v Luži hostí festival

Luže  - V neděli od 16 hodin mají příznivci klasické hudby, zejména smyčcových nástrojů, příležitost navštívit další jedinečný koncert. V atraktivním prostředí poutního kostela Na Chlumku v Luži vystoupí oblíbený soubor Barocco sempre giovane s vynikajícím českým violoncellistou Jiřím Bártou.

Cesta k léčebně bude schůdnější

Luže - Do ulice Na Výsluní se po dlouhých letech zaryjí bagry. Jak starosta Luže Radek Zeman uvedl, tak se podařilo vyjednat spolupráci s firmou Vodovody a Kanalizace Chrudim, která provede rekonstrukcích starého vodovodu a kanalizace za celkem sedm a půl milionu korun.

Města chtějí společnou policii, dohoda je blízko

Skutečsko - Jednání představitelů skutečské, lužské a prosečské radnice spějí podle skutečského starosty Pavla Novotného k uzavření smlouvy o provozování společné městské policie.

Na hradě Košumberku mířila na kolouchy uspávací puška

Luže - Kolem hradu Košumberk se nachází farmový chov zvěře. Jeho obyvatelé v současné době postupně ubývají. Nejedná se však náhodná mizení, ale zcela přirozené „odcházení".

Jste fešáci, pochválil oděv paralympiků ředitel léčebny

Luže – Ředitel Hamzovy léčebny pro děti a dospělé Václav Volejník a starosta města Luže Radek Zeman v úterý 20. listopadu strávili příjemné chvíle při rozhovoru s našimi úspěšnými paralympiky Radkem Procházkou a Leošem Lacinou.

Funění cvičících brzy doplní idylu lužského parku

Luže – V mnoha obcích i městech rostou dětská hřiště jako houby po dešti. Skluzavky a prolézačky však uspokojí pouze malé občánky do určitého věku. Objevuje se však nový trend, který myslí i na ostatní obyvatele. V Luži se jej rozhodli následovat, a proto v místním parku postaví tři cvičební stroje.

Radek Zeman: Kraj potřebuje, aby mu stát uvolnil ruce

Chrudimsko - Volby do krajských zastupitelstev se nezadržitelně blíží. Chrudimský deník připravil pro své čtenáře miniseriál anket se starosty měst a obcí chrudimského okresu, týkající se této podzimní události.

Dále, od hradu dále, vandalové! Na hradbách vartují kamery

Luže Stále více měst začíná povolávat na pomoc před vandaly kamerový systém. Od příštího týdne se začne instalovat i v Luži. Funkční budou koncem října.

Václav Volejník: Rekonstrukce pavilonu C bude hodně náročná

Luže  - O rozhovor jsme požádali Václava Volejníka, ředitele Hamzovy odborné léčebny pro děti a dospělé.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies. Zrušit oznámení