VYBRAT REGION
Zavřít mapu
TÉMA

Zpravodajství z města LUŽE

Zpravodajství z města LUŽE

Ptali jsme se školáků: Co byste změnili v Luži?

Luže - /VIDEOANKETA/ Anketa se školáky ze zdejší základní školy ukázala, že místní mládež by ve městě nejvíce uvítala více možností pro sportovní vyžití. Většině z nich, ale v Luži nic zásadního nechybí a život se jim tu líbí.

Koupališti v Luži už se snad blýská na lepší časy

Luže - /VIDEO, FOTOGALERIE/ V rámci cyklu U vás na návštěvě jsme zavítali do malebného městečka Luže. Přivítal nás sympatický starosta Tomáš Soukup, kterého jsme hned v úvodu požádali o představení místa, ve kterém žije.

Luže podporuje sport i kulturu

Luže - Sport a kultura stojí ve městě na přední příčce denního života. Hodně navštěvované jsou obě tělocvičny školy, nedávno byl vybudován stadion s umělým povrchem na několik druhů sportů.

VIDEO: Už druhý koloušek se prohání v oboře

Luže - Rod Slavatů by měl radost ze zvířat, která se volně prohání přímo pod hradem Košumberkem. Spolu zde v oboře žijí kamerunské ovce, daňci a jeleni. Jedna ze dvou laní právě přivedla na svět své druhé mládě.

V Hamzově léčebně se střídají pacienti, přijíždějí studenti

Luže - (VIDEO, FOTO)V těchto dnech se střídají v Hamzově odborné léčebně pro děti a dospělé (HL) na Košumberku pacienti.

Norské fondy uhradí opravy kostela v Luži

Luže - /VIDEO, FOTOGALERIE/ Královéhradecký biskup Dominik Duka při bohoslužbě v úterý 23. června oficiálně zahájil rekonstrukci interiéru poutního kostela Panny Marie Pomocnice křesťanů na Chlumku v Luži.

Na Košumberku vyřadili lužské deváťáky

Luže - /FOTOGALERIE/ Na hradě Košumberku se v pátek uskutečnilo slavnostní rozloučení se žáky, kteří ukončili základní školní docházku. Ceremoniál za účasti za účasti pedagogů, vedení školy a starosty města Luže Tomáše Soukupa byl slavnostní, stejně jako vyřazování předškoláků z mateřské školy.

Košumberské léto odstartovalo

Luže - Tradiční festival Košumberské léto odstartoval navzdory současnému bláznivému počasí.

Lužská Kantiléna se v Itálii neztratila

Luže -Nový školní rok ještě na konci prázdnin zahájily některé děti ze Svitavánku, Svitavského dětského sboru a Kantilény z Luže netradičně – koncertem v San Menaiu na Garganu v Itálii.

Svatý Petr uzavřel park v Luži

Luže – Navzdory rozmarům počasí se přece jen uskutečnilo ve čtvrtek tradiční VI. podzimní zavírání Hamzova parku a arboreta při příležitosti Dne stromů a dřeva. Jak trefně poznamenal Václav Větvička, garant parku po stránce odborné, svatý Petr se rozhodl, že sezonu uzavře sám.

Opravený interiér uvidí lidé v dubnu příštího roku

Luže – Práce na rekonstrukci interiéru chrámu Panny Marie na Chlumku v Luži probíhají podle stanoveného harmonogramu.

Obnova interiéru chrámu na Chlumku pokračuje

Luže - Nepříznivé klimatické podmínky zkomplikovaly práce na výmalbě kostela, restaurátoři nyní pracují na varchanech a mobiliáři.

Průvodcem po arboretu se stal Václav Větvička

Luže - Nejznámější český botanik Václav Větvička ve čtvrtek v léčebně slavnostně otevřel sezónu Hamzova parku a arboreta.

Copyright © VLTAVA LABE MEDIA a.s., 2005 - 2017, všechna práva vyhrazena.
Používáme informační servis ČTK. Kontakt na redakci.
Publikování nebo šíření obsahu Denik.cz je bez písemného souhlasu
VLTAVA LABE MEDIA a.s., zakázáno.
Marketingové podmínky. Cookies